Εγινε το metal εμποριο τελικα?

λεσ να μπορουσαν να βγαλουν ξανα τετοιυσ δισκουσ
η διαφημηση για celtic frost οταν βγηκε το to monotheist ηταν εξοπραγματικη
μαλλον τουσ φταναν τα λεφτα αυτα.
ξερεισ απο τισ πολησεισ δεν παιρνουν λεφτα απο τα live και τα συμβoλαια που υπογραφουν γαι να παιξουν χεζονται στο χρημα!
το ιδιο ισχυει για τουσ immortal οταν παιζεισ σε ενα festival headliner με 60000 κοσμο τι νομιζεισ καθαριζουν 2η 3 χιλιαρικα??!!
οταν επανασυνδεθηκαν και οι obituary καποιο συγκροτημα (στο metall hammer)ειχε πει γιαυτουσ οτι τουσ ειδαν να μετρανε πολλα λεφτα οταν πληρωθηκαν και οτι αυτοι το καναν για τα λεφτα για καποια live \ δεν θυμαμε να σου πω ποιο συγκροτημα ηταν.
οταν πηγα wacken 2005 αν θυμαμε σωστα το εισητηριο το πηρα γυρω στα 100 ευρω δηλ μιλαμε για 6000000 ευρω το λιγοτ
ερο κερδοσ
τα 6000000 ευρω μασ κανουν γυρω στα 2 δισ μιλαμε για εχωφρενικα ποσα!!!
οταν ενα festival βγαζει γυρω στα 600000 ευρω εγω σαν headliner ποσα μμπορω να ζητησω μονο 1000 ευρω???
'(αν βαλεισ μπλουζακια …ρχιδια μιδια στρειδια τα ποσα εκτοξευονται αυτα πανε ολα στα συγκροτηματα και στισ εταιριεσ τουσ)
το wacken εδω και 3
4 χρονια ειναι sold out ποσα θα παιρνει ο headliner ποσα λεσ μονο κανα 2 χιλιαρικα???
το metal hammer αν δεν βγαζαν οι slayer δισκο θα ειχε τουσ immortal δισκο του μηνα χαλαρα
γαι το τελευταιο δισκο samael to metal hammer εκανε κρητικη??
το rocking gr εκανε???
που ειναι ο δισκοσ το '‘ABOVE’'εχει βγει απο το μαρτιο!!!
παμε για 2010 και ακομα τιποτα
ολα αυτα εχουν να κανουν με διαφιμηση και φραγκα!!
το οτι οι celtic frost μπορει να βγαλαν καλο δισκο εκεινη τη χρονια δεν σημαινει κατι μονο αυτοι κυκλοφορησαν δισκο τοτε.
εγω πιστευω οτι πεφτει πολυ μαρουλι!!!

τωρα, ΝΑ ενα ασφαλες συμπερασμα…κατα το “Να Αννα κατρανα φρατα”
Ρε’συ, αν εχεις ασχοληθει λιγο με τη φαση της συγκεκριμενης μπαντας (?) ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να γνωριζεις ΗΔΗ οτι τετοια παραδειγματα ειναι “πιπες” και οτι η χρηση τους σε τετοιες γενικες κουβεντες ειναι ενας τροπος να δειξεις οτι δεν γουσταρεις/ασχολησε/γνωριζεις.
Πας να τεκμηριωσεις μια αποψη σου, με παραδειγματα (sic) και λες οτι σου κατεβει.
Μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι.
Δεν ειναι ολα τρου οπως οι Sodom!:wink:

τι εννοεισ αν τουσ γνοριζω οπωσ γνvριζα και ασχοληθηκα με sodom\ασε να λειπει το βυσσινο!!
\εσυ τι ηθελεσ να σου φερω τα συμβολαια να δεισ
με απλη αναλογικη το παω
ανανεωνονται συγκροτηματα για τα φραγκα ΝΑΙ Η ΟΧI
οταν ερχονται καποιοι και γεμιζουν festival παιρνουν 100 ερω ο καθενασ ???
σε τι διαφωνεισ δεν καταλαβαινω οτι δεν γνωριζω οσο εσυ τουσ immortal oi τουσ celtic frost σαν μπαντεσ \ ναι μπορει\δεν ειμαι φανατικοσ οπαδοσ τουσ\
σto οτι πεφτει διαφημιση καργα???
στο οτι οι paradise lost ηταν πρωτη φορα sold out( 6 7 τουσ εχω δει)επειδη τουσ εβγαλε το μεταλ hammer δισκο του μηνα??
υπαρχει περιπτωση μεσα στη χρονια να μιλησουμε με μια δισκογραφικη εταιρια
τοτε να εισαι σιγουροσ οτι γι αυτα που δεν γνωριζω\ θα εχω μια εμπεριστατομενη αποψη για συμβολαια και εταιριεσ.
μεταλ ακουγa και πιστευω να ακουω ακομα \ τα πο’’.υστριλικια των συγκροτηματων καταλαβα λιγο αργα
γαιτι βγηκαν ξανα σαν celtic frost και immortal αφου γουσταραν το μεταλ ασ βγαιναν με αλλο ονομα
μην αρχισεισ τωρα τισ δικεσ σου πιπεσ
πεσ καθαρα την αποψη σου αν θεσ
σωστο η λαθοσ αυτη ειναι η γνωμη μου
εδω δε παιζουμε το σωστο η λαθοσ απλα ανταλαζω αποψεισ για το μεταλ
εσυ εκτοσ οτι δεν συμφωνεισ εχεισ γνωμη??
οσο για τουσ sodom τα παμε\
το λοκαρα :lock:το θεμα και ανοιξα αυτο το tread αν ειναι να μου τα πρηξεισ ξανα για αυτουσ μα την παναγια δεν ξαναμπαινω!

ενταξει το καταλαβαμε\ ασ τουσ φερει αλλοσ συντομα να πασ!!

Άτιμο χρήμα, σπίλωσες και το μέταλ, πού ειναι οι εποχές που βλέπαμε maiden με dianno και γλείφαμε τον ιδρώτα του…

αυτό βασικά.

ειναι και μεγαλος σε ηλικια ο σοντομανιακ, τι σκατα παιζει?

μεχρι τωρα πιστευε πως το ΜΕΤΑΛ ειναι μονο ιδεολογια και ολοι παιζουν μονο επειδη γουσταρουν?

ναι το πιστευα αυτο .αλλα πλεον δεν πιστευω κανενα τουσ μαλλον αυτο ενοχλει καποιουσ αλλα δεν πειραζει μ…λακια που καθομε και ασχολουμε.
:lock::lock::lock::lock:
κλειδαρια ασφαλειασ!!!

ο σακησ ρουβασ ειναι τιμιοσ

και τρου

σωστοσ ο παιχτησ

Εν τω μεταξύ το ερώτημα του τίτλου μου θυμίζει και διάφορα άλλα.

Π.χ.

“τελικά δεν υπάρχει Άη Βασίλης”;

ΤΙ!;!;!

:? :cry:

ναι αλλα δενει ομορφα και με το “Απαραδεκτη κινηση απο τον Χετφιηλντ! Δεν επαιζε για τη ψυχη της μανας του!”

oh yes:)

Όντως ρε παιδιά… Τι ιδεολογίες τώρα και ιστορίες… Ακούστε Metal και πιειτε μπύρες, τίποτα άλλο.

Αηδίασα ρε… :?

ΟΝ ΤΟΠΙΚ:

Το Μetal ήταν ΠΑΝΤΑ εμπόριο και στην τελική δεν πρεσβεύει και κάτι ιδιαίτερο σαν μουσική ώστε να ΜΗΝ είναι (όπως το punk πχ)…

εγώ πάλι δεν θα έλεγα πως κάτι είναι εμπορικό.Βασικά τι μας νοιάζει στο κάτω κάτω;Όλοι ακούμε ότι γουστάρουμε και δεν κολλάμε σε ταμπέλες

Έγινε ένα φριχτό δούναι και λαβείν.

Χωρίς πλάκα τώρα.

χμμμ η μπύρα δεν είναι απαραίτητη αλλά σίγουρα προτιμότερη από το “ακούστε μεταλ και σπάστε καμιά βιτρίνα”. αλλά τι ξέρω και εγώ…

ειρήνη ημίν :slight_smile:

Απο παντα ηταν εμποριο και γι’αυτο και επιβιωσε και επιβιωνει ακομα ολο αυτο στη τελικη.Το τι ακριβως μας χαλαει δε καταλαβα απο τη στιγμη που ειναι στο χερι μας τι θα επιλεξουμε να ακουσουμε και που θα σκασουμε τα λεφτα μας…

ε ναι

Ατάκα (στο περίπου) παρουσιαστή μέταλ εκπομπής στο seven-x ή στο τηλεάστυ, δεν θυμάμαι ρε γαμώτο.