Metal προτυπο

metal προτυπο?ως προς τι?#-o…Ο lemmy ως προς τι ειναι προτυπο να καταλαβω…Μην μου πειτε επειδη εχει πιει και παρει τα κερατα του κ ακομα ειναι σαν 25 χρονων η επειδη συνεχιζει και απαυτωνει οτι υπαρχει…Θα τα παρω ως ακυρα σορυ.

παλι καλα που κανεισ πλακα…

Χμμ. Ποιά η διαφορά αυτού του θρεντ με το κάτω…?

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=2475

το οτι αυτο ειναι δικο μου και εχει πολλ

Γενικα Max Cavalera!!! Εδω ομως Τζειμς…

Τίποτα δεν είναι τρουέστερο του Ντεμάιου.

Από τους παραπάνω ο Harris, γενικότερα όμως θα έλεγα στα σίγουρα Chuck Schuldiner, Mille Petrozza, Chuck Billy, Tony Iommi, Nicke Anderson, Tom Warrior, Warrel Dane, Quorthon, Criss Oliva. Στα σίγουρα και πάλι ξεχνάω πολλούς.

Πάντως ο Lemmy που λέτε οι περισσότεροι δεν μου κάνει τόσο σε Metal μορφή αλλά σε Rock 'n Roll μορφή γενικότερα.

Edit: Ξέχασα τον Tate ο άμπαλος.

[SIZE=“3”]KAI HANSEN[/SIZE]

Mουσικη - Στιχοι - Προσωπικοτητα: ολα εξαιρετικα !

Ρε Kωστη, τι Barlow εβαλες, ελεος…:?

O Βruce τους παταει ολους κατω…D

Και σαν μεταλ μορφη (αλλα υπαρχει κι αλλο τοπικ)

Και σαν ανθρωπος (με τη μορφη του προτυπου)

Και τι δεν εχει κανει ο ανθρωπας;;;

Tεραστιες παραλειψεις και αυτος και ο Iommi

:fanboy mode off: :smiley:

Ηetfield-Dio-Harris

Τέλεια προσωπικότητα :stuck_out_tongue:

Είχε φιληθεί με μία φίλη μου (απ’ ό,τι λέει)

Eχεις ιδεα καθολου ??!

Ειναι ατομο που ακτινοβολει θετικη ενεργεια, χαρα, αισιοδοξια και βοηθαει απειρους καλλιτεχνες χωρις ιχνος σνομπισμου και εγωισμου.

Ασε που οι στιχοι του ειναι πολυ βαθια ψαγμενοι, που ελαχιστοι μπορουν να αντιληφθουν κατω απο ποιες συνθηκες τους εγραψε και τι σκεφτοταν (δεν μιλαω για το concept του No World Order, αλλα για αλλον δισκο). Οι περισσοτεροι νομιζουν οτι απλα στους στιχους γραφει δικιες του σκεψεις και ‘‘φανταστικα’’ πραγματα. Ο ανθρωπος μουσικα εννοειται θριαμβευσε, ενω στιχουργικα ειναι πολυ μπροστα απο σχεδον ολους τους ανθρωπους.

Δεν υπάρχει κάποιο ‘‘πρότυπο’’, κάποιος τέλειος άνθρωπος ώστε να διαλέξω ένα απο αυτούς τους κύριους. Και να μπορούσε να υπάρξει πάντως, δε δέχομαι ότι μπορούμε να κρίνουμε ένα άνθρωπο που δεν έχουμε γνωρίσει ποτέ, όσα και αν έχουμε διαβάσει/ακούσει απο και για αυτόν. Οπότε η ψήφος μου δε πάει πουθενά…

ειμαι ο μονος που ψηφισα χαρις…#-o

:oops:φανμποϋι αλερτ:oops:

james hetfield-MAX CAVALERA .-

Δεν θυμάμαι να είπα κάτι για μουσική και στίχους. Επίσης δεν τον έβρισα κιόλας, αλλά όταν λες ότι τον έχεις σαν metal πρότυπο λόγω προσωπικότητας κάτι άλλους τι πρέπει να τους έχεις?

To thread μιλαει για metal προτυπα.
Aυτο που εννοει, ειναι ποιους θαυμαζεις και για την μουσικη και για τον χαρακτηρα που δειχνουν στην πορεια τους. Oποτε ασφαλως λαμβανεις υποψην και την προσωπικοτητα και αυτα που εχει κανει για τη μουσικη εκτος απο τις δικιες του μπαντες. Τουλαχιστον ετσι αντιλαμβανομαι εγω το θεμα.

Αλλα και παλι, αν το κριτηριο ειναι αυστηρα μουσικο για αυτον που θεωρουμε metal προτυπο, παλι HANSEN λεω. 8)

Συμφωνώ κατά το ήμισυ με τον Iron Aris (αν εξαιρέσεις το ουδόλως πρωτότυπο παραλήρημα για το Βρασίδα δηλαδή! #-o:lol:), ο Tony Iommi είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ η πιο εμβληματική μορφή στο metal (το λέω ως κατ’ εξοχήν Halford-ικός :)) και πραγματικά δεν καταλαβαίνω που σκ@τά ήταν το μυαλό του Κωστή όταν έφτιαχνε το πολλ… #-o

Οπως λέει κι ένας φίλος για τον Iommi, “τί να λέμε τώρα, το metal είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ κι αν θέλει, το καταργεί!”

:bow2:

Τι να πουν κι άλλοι δηλαδή…

Δεν με καταλαβαίνεις. Το να έχεις σαν μεταλ πρότυπο τον Hansen λόγω προσωπικότητας είναι άτοπο γιατί σε σχέση με άλλους είναι ένας γελοίος να στο πω κι έτσι :p. End of story.