Metalheads γνωριστε τους Destrophy

Πριν μερικες μερες γνωρισα ενα τυπακι απο την Iowa που πιστευω οτι αξιζει λιγο την προσοχη των metalheads εδω στο Ελλαντα για τον απλουστατο λογο οτι ειναι ενα πατριωτακι που αγωνιζεται σκληρα να πετυχει στον ανελεητο κοσμο της αμερικανικης μουσικης βιομηχανιας.
Του υποσχεθηκα οτι θα spread the word οταν γυρισω στην Αθηνα και here it is.
O Αρης τραγουδιστης των Destrophy που ο πατερας του ειναι απο ενα μικρο χωριο της Αρκαδιας και η μανα του καταγωγη απο την Ανδρο εχει ως ονειρο καποια στιγμη να παιξει live στην Ελλαδα και ειναι απο τα καλυτερα και σκληρα εργαζομενα παιδια που εχω γνωρισει σε αυτο το χωρο.
Επειδη αυτο το site αλλα και οι συμφορουμιτες εχουν δειξει οτι υποστηριζουν τα ελληνικα συγκροτηματα ας υποστηριξει και ενα Eλληνοπουλο του εξωτερικου…
Παρακαλω τα μεταλα να πουν την γνωμη τους για τους Destrophy και αν τους αρεσουν να πασαρουν το ονομα τους. Μετα απο λιγο καιρο βγαινει το καινουριο τους τους αν ολα πανε καλα.

Τσεκαρετε εδω http://www.myspace.com/Destrophy

Βαρατε αδερφια:metal:

Αν και δεν είμαι πολύ φαν του ιδιώματος αυτού , λίγο αυτά τα φωνητικά μπρούταλ-μελωδικά-μπρούταλ-μελωδικά κτλ (εκτός από λίγε περιπτώσεις) με χαλάνε. Ωστόσο μπορώ να πω ότι γαργάλησαν καλά το αυτάκι μου. Μακάρι να πετύχουν το ονειρό τους και να πάνε μπροστά αν το πιστεύουν αυτό που κάνουν. thumbs up!

Thanks Death by stone για την πρωτη γνωμη .
Παιδια σπαταληστε λιγο χρονο και πειτε την γνωμη σας και αν θελετε πειτε και κατι για τα δειγματα στο myspaceτα φετινα που προκειται να κυκλοφορησουν.
Οπου υπαρχουν και αρνητικες κριτικες του τυπου δεν προκειται να πουλησουν ουτε ενα cd ας ειπωθουν απο το να μην υπαρχουν καθολου.

αρκετα μελωδικοί, ψιλοπιασαρικοι, με ξεσπασματα ψιλο-brutal. δεν ειναι κακοι. θελουν ακροασεις παντως. θα τους ξανατσεκαρω…

edit: ειχα ακουσει ενα απο το καινουργιο…τα παλια χωνουν πιο πολυ…ακουω το pray τωρα…χουμ…τα ψιλοσπαει να ουμ…

Πολύ καλοί σε αυτό πού κάνουν αλλά not my cup of tea :slight_smile:

Τους τσέκαρα και λένε πολύ…Καλή συνέχεια :slight_smile:

It’s out there and it ROCKS!

Check out… http://www.myspace.com/destrophy

Ela re ARI 8)

Καλοι ειναι!ωραια φωνη ο τραγουδιστης και παιζουν πολη καλα αλλα δεν πολυ ειναι του στυλ μου!

Ρε παιδιά, αφού είστε καλοί τεχνικά, γιατί δεν φτιάχνετε μια τεχνική brutal death μπάντα για να σας ακούσω κι εγώ; :stuck_out_tongue:

Ρε, αυτοί παίζουν πολύ όμορφο μελωδικό μέταλ!! Μου άρεσε αρκετά! :thumbup: Πολύ καλό!

Τώρα τις επιρροές Strapping Young Lad, Nine Inch Nails, Tool και Radiohead που τις είδαν, ένας θεός ξέρει. Ίσως για να ψαρώνουν τα αμερικανάκια στο myspace. Και ο Νίνο να κάνει profile στο myspace επιρροή Tool θα βάλει #-o

:lol: Tha sou aresei to Pray EP pio poli.

O Aris exei ola ayta ta influences kai ston proto disko tous tha breis cover tou Send me an angel (Real Life) ena apo ta 80’s biggest hits . Ta influences den dilonoun panta ti mousiki paizoun alla ama theloun ta bands grafoun sto “sounds like”. Biggest influence - Killswitch Engage 8)

Δεν είχε τύχει να τους ακούσω…Πολύ καλή μπαντα,με πολύ καλό δέσιμο επιρροών,όμορφες μελωδίες και ωραία εναλλαγή φωνητικών από τον τραγουδιστή…Εχουν όλο το μέλλον μπροστά τους πιστεύω…

Aris kai pali. Apo tote kylise arketo nero sto aylaki kai meta to ekpliktiko CD perysi 2 nea kommatia sto myspace. Still bleeding - Rise of the overman. Hdh exei ktistei ena kalo fan base kai oi Detsrophy anebainoun arga alla stathera. Akouste ta nea kommatia: