Αγαπημένος Υψίφωνος Metaller

Eγω δεν εχω αγαπημενο υψιφωνο γιατι δεν ακουω πραγματα που τραγουδαν αγαπημενοι υψιφωνοι.
Θα ψηφισω παντως τον τελευταιο για να εχει αγωνια και δακρυ το ντερμπι.

edit: Mολις ειδα οτι εχω ψηφισει, Μακαρι οχι τον dick in son!

one more for Geoff Tate

Αυτός που ψήφισες είναι με Αϊτάλικ. :slight_smile:

__Δεν είναι υψίφωνους, τραγουδάει ακόμη πιο πάνω αυτός!! :stuck_out_tongue: Φοβερός απλά!! Το “She’s Gone” όπως και το “Take Hold Of The Flame” (TATE = RESPECT), “απλά” ΔΕΝ τραγουδιούνται -δυστυχώς για τον δεύτερο (που είναι πιο “ολοκληρωμένος” τραγουδιστής απο τον “Σιδερόκαρδο” και με μεγαλύτερη έκταση ίσως) δεν τραγουδιέται πλέον ούτε απο τον ίδιο… :? :frowning:

__Για τον εραστή της "Sheela"ς λοιπόν (που αν χρησιμοποιεί ΚΑΙ φαλτσέτο το κάνει τόσο καλά και φυσικά που δεν φαίνεται -θεός!), ο οποίος “τα σπάει” ΚΑΙ σε live (ψάξτε την unplugged εκδοχή του she’s gone στο youtube π.χ. -ναι, είναι το ίδιο καλός όπως και στο στούντιο… εεεε, άκουσα να λέει κανείς “Μidnight”? -ok, ok, φιλικά το λέω, τον λάτρεψα, ιδίως στο πρώτο των Crimson King!), και πολλούς άλλους που αναφέρατε αλλά και άλλους ΘΕΟΥΣ που δεν αναφέραμε (π.χ. Allan Teccio των Watchtower), φυσικά το poll είναι “αγαπημένοι” οπότε… οπότε αντιλαμβάνεστε πως δεν χωράνε όλοι και ίσως η πιο ενδιαφέρουσα και σημαντική προσθήκη είναι αυτή του “άλλος”… έτσι και κουβέντα γίνεται και όλο και κάτι μαθαίνουμε ο ένας απ’ τον άλλον… :wink: 8)

Υ.Γ. χωρίς φυσικά να είναι παρατήρηση προς τον φίλο που ξεκίνησε το θέμα, οι επιλογές δεν ήταν όλες και οι καλύτερες ή έστω λογικά /αντικειμενικά αντιπροσωπευτικότερες ή “όρθοτερες”, αλλά τι να κάνουμε…; ΕΥΤΥΧΩΣ, ο χώρος μας έχει πολλούς ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ τραγουσιστές και ΔΕΝ μπορούμε να τους ξέρουμε όλους όλοι! Γι’ αυτό μια φιλική συμβουλή αρκεί -σταματήστε να κράζετε και διαδώστε τη γνώση.

Υ.Γ. 2! Δικοί μου αγαπημένοι υψίφωνοι:

  1. ο Hocam γιατί άμα γουστάρει είναι και υψίφωνος, είναι και μπάσος είναι και μέσος και κολορατούρα σοπράνο και ότι γουστάρει να 'ούμε! 8)
  2. εγώ όταν μπαίνω στο μπάνιο χειμώνα, ξεχνιέμαι, και το ανοίγω κατευθείαν στο τέρμα κρύο νερό! Μιλάμε, για λίγα δευτερόλεπτα, “τους έχω” για πλάκα όλους όσοι αναφέρθηκαν. 8)

εγω σαν στραβοξυλο θα προτιμησω arch και conclin:D

τι άλλο θα δούμε…ο halford να είναι πιο κάτω απ’ τον…tate!!! :? :? :?
η ψήφος στον metal god χωρίς πολλές σκέψεις…

:lol::lol::lol:
Ρε κατι χαμενους ταλαντουχους users που εχουμε… :stuck_out_tongue:

¶κου κάτι πράματα… [-X

Οποτε γίνονται συνελεύσεις ενοίκων στην πολυκατοικία για να δουν “τι θα κάνουν με το σατανιστή/πρεζάκια κτλ.” κι έτσι; :lol:

@Vinum Sabbathi: Μεγάλε το username και ΕΙΔΙΚA το avatar σου είναι ΘΕΪΚA! :thumbup:

Ο Tate παντως παιζει να ειναι ο πιο εκφραστικος / θεατρικος τραγουδιστης που ανεδειξαν τα 80’ς.

Roads To Madness δηλαδη.

__Δεν ξέρω γιατί, αλλά την πρώτη φορά που διάβασα το quote σου, “διάβασα” το εξής: “Ρε κάτι καμμένους ταλαντούχους…” χαχα, γιατρέ μου είναι σοβαρό?! :stuck_out_tongue: :smiley:

__GRACCHUS BABEUF, άστα, έχω έναν φλώρο γείτονα (που βέβαια την πρώτη μέρα που μετακόμιζα με παραπλήνησε γιατί έπαιζε Metallica και είπα, “οκ θα τα βρούμε!” -βέβαια, έπρεπε να το είχα υποψιαστεί γιατί ήταν απο το Load!! χαχαχα, για αστείο το είπα, alboumάρα κατά τ’ άλλα), ο οποίος μου είχε πει “οι τσιρίδες σου /στριγκλιές σου /αργιοφωνάρες… κάτι τέτοιο false metal τέλος πάντων! Ο άπιστος δεν εκτίμησε ούτε καν τα δεύτερα φωνητικά που μου έκανε ο Tate στο Jet City Woman!! Τι να τον κάνεις " Victim Of Changes” (Halford ρρεεε!) είναι κι αυτός ο αδαής, τον λυπάμαι! Βέβαια, του έδωσα πληρωμένη απάντηση (γιατί μιλούσε υποτιμητικά): “καλά κάνεις και νομίζεις πως ΕΣΥ μπορείς να με κρίνεις, μόνο που ΕΜΕΝΑ φίλε με ακριβοπληρώνουν για τις “αγριοφωνάρες” μου”… hell yeah! Goal απ’ τη σέντρα, έσωσα την τιμή του Bruce Dickinson! Μα για όνομα του Steve Perry πια μ’ αυτούς τους γείτονες! Κάτι τέτοιους θα συνάντησε κι ο Michael Kiske και την είπε, “την τύχη μου μέσα, δε το γυρνάω στο pop καλύτερα?!!” Με κάτι τέτοιους χρειαζεσαι “5 minutes alone” για να τους θάψεις σε “cemetary gates” να ξεμπερδεύεις…! :stuck_out_tongue:

__Ετσι μου έρχεται να κερδίσω το Λόττο, να χτήσω μια οικοδομή και να λέει στην αγγελία "νοικιάζεται μόνο σε ευσεβείς metalheads -θα υπάρξουν εξετάσεις με ερωτηματολόγιο (π.χ. “Ο John Lande είναι θεός, σωστό ή λάθος;”) ή για όσους δεν είναι καλοί στα θεωρητικά, μπορεί να υπάρχει και προφορική: συμπλήρωσέ μου τραγουδιστά τη φράση “THIS. IS. the …?” ή πρακτική: παίξε μου το ριφ του “Ironman”. 8)

__Για να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος, ανέφερα “κρυφά” και μερικά ακόμα ονόματα (ξέρω, ο Perry δεν είναι metal, αλλά η φωνή του είναι!! :p)… :wink:

DAVID LEE ROTH /////////////////////////8)

Δεν ψηφίζω τον Halford γιατί είναι gay και μου τη δίνει
Άρα Tate

:stuck_out_tongue:

Φωνη που σε αφηνει κυριολεκτικα μαλακα με το στομα ανοιχτο ειναι ο Steve Benito των Ηeir Apparent.

Aκουστε εδω !!–> http://www.youtube.com/watch?v=a2F5KxWG4KI

Ηarry Conklin (Jag Panzer, Titan Force)
Michael Kiske (ex-Helloween)
Geoff Tate (Queensryche)
Midnight (Crimson Glory)

James Hetfield φυσικά!

Υψιφωνος ρε φιλε

Δεν έχει σημασία όταν μιλάμε για τραγουδιστές…

Αλλά δε βλέπεις και ολόκληρο το post μου… :wink:

Κανονικά ο Tate είναι καλύτερος αλλά γουστάρω χίλιες φορές περισσότερο Bruce & Halford.
Και επειδή ο τελευταίος πλέον νιαουρίζει στα live ενώ ο άλλος γίνεται κάθε χρόνο και καλύτερος ψηφίζω τον Π***μεσαγιό.:slight_smile:

Mike Howe.

Eγώ θα το έθετα διαφορετικά:
Πόσοι απο τους παρακάτω τραγουδιστές μπορούν να τραγουδήσουν στις ψηλές νότες εν έτη 2008; οεο;