METALLICA ARE PROUD AMERICANS confirmed as they play USA national anthem at NBA final

Το κυριο αρθρο εχει ως εξης:

It Doesn?t Get Much More American Than Metallica?s Metal National Anthem at NBA Finals
As members of the U.S. armed forces proudly held a giant American flag, Metallica performed a metal version of the national anthem that had the crowd at Game 5 of the NBA Finals going wild on Sunday night.
It doesn?t get much more American than that.

Και τα σχολια εχουν ενδιαφερον επισης.

Εδιτ:
Υφισταται και ως ειδηση γενικοτερα.

Ναι και ;

Δικαίωμα τους να δηλώνουν περήφανοι Αμερικανοί και μαγκιά τους. Πώς βγαίνει ο άλλος και δηλώνει περήφανος Σουηδός ή κάποιοι δικοί μας δηλώνουν περήφανοι που είναι Έλληνες. Ο καθένας είναι περήφανος για τον τόπο του. Όχι όλοι δηλαδή. Εγώ ας πούμε δεν είμαι περήφανος για την καταγωγή μου απ’ τη στιγμή που είναι εντελώς τυχαίο το σε ποια χώρα θα γεννηθείς.

Δεν υπάρχει τίποτα πιο υγιές και ωραίο από το να αγαπάς τον τόπο που μεγάλωσες και ζεις. Δεν έχει σχέση η καταγωγή και το “τυχαίο της γέννησης”. Δένεσαι και αγαπάς τους τόπους που ζεις και έχεις ωραίες μνήμες…Εγώ αισθάνομαι ιθαγενής, περήφανος για την καταγωγή μου και δεν αλλάζω με τίποτα τον τόπο μου

…την Αλαμπάμα

ε;

sweet home Καλαμπάκα που είπε και μια ψυχή κάποτε

Sweet home Αlamana. Δεν το εχεις ακουσει απο τον Πανουση? Ψαξτο!
Σχετικα με το αρθρο, συμφωνω, δεν ειναι παραξενο για αυτη την μπαντα. Βεβαια θα ετρωγαν τρελο κραξιμο αν το εκαναν αυτο στα 80s αλλα αυτο ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο…

Aν το κανανε αυτο στην Ελλαδα θα επεφτε ολη η αριστερη πλεμπα να τους φαει

“ολη στην αντισυναυλια για να σταματησουμε τους φασιστες metallica”

γιδια

Το φονιαδες των λαων αμερικανοι μαλλον το ξεχναμε τωρα. Μην θιξουμε τους βλαχους.Και ο ulrich αμερικανος;

Μεγάλοι φασίστες παιδί μου, ένας Αμερικανός(άντε δυο με τον Hammett) ένας Δανός και ένας Μεξικάνος(θα μπορούσε να είναι και ανέκδοτο)

o hetfield με τον kirk ηταν μονο

το να λέει ο Αθηναίος τον άλλο απ το L.A. βλάχο πάντως με ξεπερνάει!

H κωλοαλβανια παντως το χειροτερο χορτο βγαζει.Με κανει να ντρεπομαι ωρες ωρες 8)

Όχι, γι’ αυτό και δεν τον καλέσανε. Όπως και τον Rob.

Εξαρτάται αν ήταν εντός του δημοκρατικού τόξου ή όχι.

Ontopic δεν ακούω πλέον Metallica Siderica κλπ, μου πέφτουν βαριά.:dizzy:

Πολυ σοβαρη κουβεντα… Επαιξαν τον εθνικο τους υμνο σε ενα παιχνιδι που συμμετεχει η τοπικη τους ομαδα στους τελικους του NBA (που σε καθε παιχνιδι ακουγεται ο εθνικος τους υμνος) ! συγκλονιστικο!

Και ο βλακας ο Jimi Hendrix ακροδεξιος ηταν . Ουστ !

Επειδη λοιπον εχουν να γραψουν κατι σοβαρο χρονια ειπαν οιmetallica αντι να πουν οι δυο βλαχοι απο τους metallica

Ναι Τάκη.

επειδη σε θυμαμαι, με αφορμη την χθεσινη μερα θα μασ πεισ επιτελουσ την αποψη που ειχες για τον Βελουχιωτη πριν τις 16/7/2011 και ποια μετα?

Βελουχιώτης σε thread metallica… ακόμη μια πρωτιά.