Metallica-Death Magnetic (2008)

χαιρομαι που σου αρεσε, δεν τις εχω ακουσει τις μπαντες που αναφερεις αλλα προς την ιδια σκεψη με στρεφουν.

Βλέπετε πάντως ποια είναι η δύναμη των Metallica;
Και μόνο στη σκέψη ότι βγάζουν δίσκο, κοιτάχτε τι συζητήσεις μπορούν να γίνουν…

Εχω το ενα απο τα 2 καινουρια τους τραγουδια απο live στο Βερολινο.Εμενα μου φανηκε αρκετα καλο.

Για οποιον δεν το εχει και το θελει,το ανεβασα στο rapidshare:

http://rapidshare.com/files/8706312/Metallica_-_New_Song_Berlin_6.6.mp3.html

Μάλιστα, δηλαδή από τους 2 πρώτους δίσκους αξίζουν μόνο τα Four horsemen,Jump in the fire,Phantom lord,Metal militia,Ride the lightning και Call of Ktulu στα οποία υπάρχουν ιδέες του Mustaine.

Ρε, μας δουλεύεις?

Μάλιστα, δηλαδή από τους 2 πρώτους δίσκους αξίζουν μόνο τα Four horsemen,Jump in the fire,Phantom lord,Metal militia,Ride the lightning και Call of Ktulu στα οποία υπάρχουν ιδέες του Mustaine.

Ρε, μας δουλεύεις?[/quote]

Τώρα το κατάλαβες;

Μάλιστα, δηλαδή από τους 2 πρώτους δίσκους αξίζουν μόνο τα Four horsemen,Jump in the fire,Phantom lord,Metal militia,Ride the lightning και Call of Ktulu στα οποία υπάρχουν ιδέες του Mustaine.

Ρε, μας δουλεύεις?[/quote]

Τώρα το κατάλαβες;[/quote]

αυτα ειναι σιγουρα τα καλυτερα για μενα απ’τους 2 πρωτους και δεν ειπα οτι αξιζουν μονο αυτα, και τα υπολοιπα καλα ειναι, αλλα ειπα οτι αν δεν ηταν και ο Mustaine θα ηταν και αυτοι 2 μετριοι δισκοι. ρε Eagleheart αμα νομιζεις οτι σε δουλευω τι ασχολεισαι μαζι μου?

Κοίτα με αυτά που πετάς ώρες ώρες είναι δύσκολο να περάσεις απαρατήρητος…
Από κάποια στιγμή κι έπειτα όμως, έχεις δίκιο, δεν υπάρχει καν λόγος να ασχολείται κανείς μαζί σου…

Για να αλλάξω λίγο θέμα… Εδώ: http://s106.photobucket.com/albums/m250/trailblazer666/ θα βρείτε φωτογραφίες από τις πρόβες που γίνονται στο studio για το νέο άλμπουμ. Όπως:

Υ.Γ. Αν εννοχλούμε επειδή μιλάμε για έναν δίσκο που θα βγεί σε 6 μήνες και…, μπορείτε να μεταφέρετε το topic σε καμοιά άλλη ενότητα… :roll: :roll:

καλα ο James ακομα ετσι ειναι ??
Επρεπε ν’ αφησει παλι μαλλι μπας και του’ ρθει εμπνευση! :wink:

Μια και μιλήσατε για έμπνευση, πιστεύω ότι οι Metallica είναι ένα καλλιτεχνικά νεκρό συγκρότημα. Αμφιβάλλω πολύ για το αν μπορούν να βγάλουν ξανά ένα αξιόλογο και ενδιαφέρον δίσκο (για thrash δίσκο τύπου Ride the lightning ούτε συζήτηση :lol: ). Μάλλον κάποια πατάτα τύπου St. Anger θα χουμε πάλι, με καλύτερη παραγωγή…! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κι εγω αυτο νομιζω, παρολο που ειμαι φαν. Μακαρι να διαψευστω.

Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει και τοσο ο δισκος, καθως οτι ηταν να βγαλουν το βγαλανε… Να τους δω live δελω… [-o< [/list]

Yποθετω οτι αν ερθουν θα ερθουν για να προωθησουν τον καινουριο δισκο, που μακαρι να ειναι καλος! Αληθεια, ο James μπορει να τραγουδησει (το Master Of Puppets π.χ.) με την παλια του φωνη?

Ε σιγα τα απαιτητικα τραγουδια. Μια χαρα τα τραγουδαει, κατεβασα καλοκαιρινη συναυλια τους στην Γερμανια. Παιζουν και 2 ωριτσες, μια χαρα αν μας ερθουν.

Oντως μια χαρα θα ειναι. Αρκει να μην τους φερει η didi! :wink:

Είτε σ’αρέσει είτε όχι…είναι η μόνη που μπορεί!!!

Υπάρχει και η Aenima…

αυτη δεν ηταν που “εφερε” τους Dio?

Και το Νεο Ρευμα που εφερε τους Helloween,και θα εφερνε 2 φορες τους Manowar αλλα ακυρωθηκαν.

Και η Metal Bolt που κανει το Metal Healing(αν το κανει…)

αυτη δεν ηταν που “εφερε” τους Dio?[/quote]
Έφερε όμως φίλε τη Shakira…
Καταλαβαίνεις πιστεύω…