Metallica-Death Magnetic (2008)

Θα μπορουσε να ζητησει το νεο master…:p:p Κατι λειπει απο ορισμενα κομματια,δεν ξερω τι.

Εμένα δεν μου λείπει κάτι από αυτόν τον δίσκο…και η άποψη μου είναι ότι δεν υπάρχει ούτε ένα filler, μεγάλη υπόθεση για ένα δίσκο 75 λεπτών.

απο τα οποια τα 20 θα πρεπε να λειπουν

Oπως και στο And justice η το St Anger…Δεν βγαζει πουθενά αυτη η συζήτηση πάντως…

ε στο justice δεν θα το λεγα

δεν θα το έλεγα…

The day that never comes

Βέβυλε.

Σχημα λόγου η διάρκεια…:stuck_out_tongue:

4000 ΠΟΣΤ ΚΑΙ 500 ΣΕΛΙΔΕΣ σε σχεδον ενα εξαμηνο. Μονο οι Metallica. Bow Down:bow2:

¶νοιξε στο φόρουμ του mad ένα τόπικ για Tokio Hotel και μετά έλα και πες μου!

get a life…

Έχει ένα δίκιο ο φίλος που ενθουσιάζεται με τον αριθμό των posts, για σκεφτείτε πόσα μεγάλα συγκροτήματα βγάλανε φέτος δίσκους…αλλά εντάξει απο την άλλη είναι υπερβολικός.

Πάντως τελικά ειναι πολύ καλός δίσκος κάτι που μου φανηκε εξ αρχής και έχει οριστικοποιηθεί σήμερα. Παίζει για τα καλύτερα της χρονιάς για μένα. Θα μπορούσε να είναι και καλύτερος ίσως, αλλα και έτσι μόνο θετικά μπορώ να τον αντιμετωπίσω. Και στο τέλος αυτό που μετράει είναι τι αφήνει πίσω του το άλμπουμ και απο ωραία κομμάτια ευτυχώς άλλο τίποτα για να εμπλουτίζουν τα σετλιστ τους.
Ειδικα τα The day that never comes, Unforgiven, Judas Kiss, All Nightmare Long και End of the line ειναι κομματάρες…

Μπράβο να τα χαίρεσαι. Αλίμονο στους Into Eternity, Burst, Gojira, Protest The Hero, Genghis Tron, Aura Noir, Dead Congregation, Enslaved, Revenge… που βγάζουν πραγματικές δισκάρες και τη βγάζουν με κάναδυο σελίδες στο Thread τους(αν υπάρχει Thread). Μπράβο είμαστε πολλοί γαμάτοι και το Underground ποντάρει σε μας για να αναδειχτεί το νέο αίμα. Μάλλον γιαυτό είναι τόσο σκατά τα 00’s.

Γιατί πέσατε να τον φάτε τον άνθρωπο; Παρατηρεί κάτι τελείως αντικειμενικό. [-X

@ DarthVader: Αν και δεν αμφιβάλλω ότι πιθανότατα υπάρχουν πολύ καλύτερες κυκλοφορίες από το DM, φέτος, προφανώς η κυκλοφορία των Metallica θα επισκιάσει τα πάντα και θα σημαδέψει τη χρονιά. Δεν ξέρω γιατί ειρωνεύεσαι τον οπαδό του συγκροτήματος που έχει επιτυχία, επειδή αυτό έχει καταφέρει να συντηρεί την αγάπη των οπαδών του τόσα χρόνια. Αν άλλες μπάντες παραμένουν θαμμένες underground, γιατί οι οπαδοί τους είναι δήθεν «ελιτιστές» και έχουν και 768 αγαπημένα συγκροτήματα, αυτό είναι άλλο θέμα…

Παντως ρε παιδια, πλακα μου κανετε οταν συγκρινετε το Unforgiven III με τα αλλα 2?? Το βρισκω κατα πολυ υποδιαιστερο και γενικα μου φαινεται ενα απλα καλο τραγουδι σε σχεση με το Ι πχ. που ειναι ΚΟΜΜΑΤΟΣ.
Εν το μεταξυ το CD το βαλα να το ξανακουσω χθες και ηθελα να το κανω φρισμπι. Αν ηταν το μοναδικο CD που ειχα τοτε θα νομιζα οτι τα ακουστικα μου και τα ηχεια μου ειναι για τα σκουπιδια.

Γούστα είναι αυτά…και ούτε υπάρχει κάποιος κανόνας/νόμος που λέει ότι το νεότερο πρέπει να είναι και χειρότερο. Είναι όντως ΚΟΜΜΑΤΟΣ το 1 αλλά το βάζω χαλαρά το 3 δίπλα του. Και όπως είχα ξαναπεί χάνουμε το νόημα με τις συγκρίσεις. Απλά βάλτε και τα 3 να παίξουν το ένα μετά το άλλο να γουστάρετε. BOW DOWN !

απλα ηθελα να τονίσω πόση συζήτηση έχει γίνει …

η απαντηση σου παντως ειναι θεικη…:D:D:D:D:D:D:D:D
που το σκέφτηκες…:!::!:

κριμα που δεν εχω internet να το δω νωριτερα να μου φτιαξει το κεφι…

End of the line στην διαφήμιση του ΑΝΤ1 για το Ολυμπιακός-Μπενφίκα…δυο μεγάλες αγάπες μαζί!