Metallica European indoor arena tour!

Μου ήρθε σήμερα το πρωί mail από το metclub ότι πολύ σύντομα ανακοινώνονται ευρωπαϊκές ημερομηνίες για το indoor tour…αναμένουμε…
Να δω πόσα ταξιδια θα κάνουμε ευρώπη φέτος…:stuck_out_tongue:

Πάντως είδα ότι το καλοκαίρι θα παίξουν στο Ελσίνκι. Το οποίο σημαίνει πως θα κάνουν και καλοκαιρινή περιοδεία, πέραν της indoor. :wink:

για ελσινκι ακουγεται για 14+15 ιουνιου…

αρα μπορει να ειναι συνεχεια της indoor…πχ τελη φλεβαρη , αρχ. μαρτη εως τελη ιουνη για να παιξουν και σε τιποτα φεστιβαλ…

με μας ΤΙ γινεται?

Προηγούνται οι Αυστραλοί Θεοί…Sorry Metallica…

Indoor Arena και Metallica? Μια χαρα! Mακαρι να περασει απο την χωρα μας η περιοδεια. Μιλαμε για σιγουρο sold-out (και ακριβο εισιτηριο but who cares…)

:?: …

Είπαμε να ξοδευτούμε να βγούμε έξω αλλά οι καιροί είναι δύσκολοι :stuck_out_tongue:

Ούτε κατά διάννοια8)

Το καλυτερο για μενα θα ειναι να βρω 3 ημερομηνιες που να κολλανε με μια εξοδο απο Ελλαδα και μαζι Priest Feast / Metallica & AC DC…

Αν πραγματοποιηθει αυτο μετα πειτε μου τι να κανω αφου γυρισω Ελλαδα…Τι να ζητησω απο αλλες συναυλιες…??

TIΠOTA!

Το σκεφτομαι απο το πρωι τι αλλο θα μπορουσα να ζητησω…

Τι θα μπορουσε να ειναι καλυτερο απο αυτες τις μερες…

Μονο Motley Crue μπορω να σκεφτω λογω προσωπικης καυλας αλλα και παλι μονοι τους δεν πιανουν μια μπροστα στα προαναφερθεντα μεγαθηρια…

Οποτε καλα τα λες φιλε Χαρη…8)

Μακάρι να δούμε τους Metallica σε κλειστό αλλά πολύ φοβάμαι ότι μετά δεν θα υπάρχει κλειστό αλλά καλοκαιρινό!:stuck_out_tongue: Ας έρθουν ξανά και σε ανοιχτό εμένα δεν με χαλάει καθόλου πάντως!

Motley Crue… Ειδικη περιπτωση… .Τους εχω δει δυο φορες. Η δευτερη ηταν μεσα στις χειροτερες μου.
Η πρωτη μας ειχε ολους αφησει σαν χαζους για μερικες μερες. Βασικα ακομα οταν την συζηταμε με εναν φιλο που πηγαμε μαζι πωρονομαστε.:stuck_out_tongue: Ειναι σε ποια περιοδεια, χωρο και βραδυα θα τοιυς πετυχεις νομιζω… :slight_smile:

Και 'γω παντως θελω πολυ να τα συνδυασω αυτα τα 3, αντε να δουμε… :slight_smile:

Αν γίνει αυτό παίξε κανένα λόττο. Κλείσε πρώτα για τους θεού και βλέπεις για τους ημίθεους :wink:

Κ π βρουμε κλειστο για Μεταλικα στην Ελλαδα;;

το ΟΑΚΑ και το ΣΕΦ ειναι απο τα μεγαλυτερα κλειστα στην ευρωπη…βασικα το ΟΑΚΑ χωραει 18500…εντελως τυχαια κοιταγα πριν ενα σαιτ με τα σταδια των ομαδων της ευρωλιγκα σε χωρητικοτητα…δεν υπαρχει μεγαλυτερο απο το ΟΑΚΑ για μπασκετ

ΟΚ θα μου πειτε εξω εχουν και αλλους κλειστους χωρους για συναυλιες και εκδηλωσεις και μπλα μπλα μπλα…

νταξει καλη η ξενομανια αλλα τα 2 κλειστα ειναι μια χαρα και πολυ συχρονα σαν γηπεδα

και θα λεγα οτι το ΣΕΦ ειναι καλυτερο γιατι εχει τεραστια αρενα λογω στιβου…

υπαρχει παντα κ ο εφιαλτης που ακουει στο ονομα κλειστο ξιφασκιας…αλλα δεν νομιζω γιατι θα χασουν κοσμο…αυτο μονο 10000 χωραει

Νομίζω οτι το ΟΑΚΑ δεν κάνει για τέτοια συναυλία…

  1. η σκηνή όπου κι αν μπεί θα κόψει πολλά εισιτήρια
  2. η αρένα είναι μικρή κι ας μαζέψουν και κερκίδες στην άκρη
  3. όσα εισιτήρια και να βγάλουν κανείς δε θα κάτσει στο πάνω διάζωμα γιατί βλέπεις ελάχιστα,αρα όλοι θα κατεβαίνουν κάτω και θα είμαστε σαν τσαμπιά σταφύλια

νομίζω οτι αν είναι να γίνει σε κάποιο απο αυτά είναι καλύτερα στη σαλάτα του σεφ… :stuck_out_tongue:

βασικά ας τους φέρουν και αρχίζουμε μετά…το που,πως και γιατί!!! :lol: :lol:

Πφ, και νόμιζα ότι εννοούσες τους INXS :-s:lol:

Το κακό με το κλειστό ΟΑΚΑ και το ΣΕΦ είναι ότι και στα δύο γίνονται συνεχώς αγώνες μπάσκετ. Ενώ σε άλλες χώρες δεν έχουν τέτοια προβλήματα!

H Eλλάδα, κακά τα ψέματα, δεν έχει κλειστούς ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟΥΣ χώρους. Το ΟΑΚΑ και το ΣΕΦ δεν κάνουν για Metallica. Κάνουν για μπάσκετ και μόνο. Η Ελλάδα χρειάζεται έναν κλειστό συναυλιακό χώρο που θα χωράει ένα 20αρι για να γίνονται τέτοιες συναυλίες. Αλλιώς μόνο το καλοκαίρι.

Υ.Γ. Λέτε το καλοκαίρι να μας τους φέρει πάλι κάνα ΜΤV σε φάση REM;;;