Metallica - Hardwired ...To self-destruct

Πες το κι έτσι! Χαχαχαχαχα . Εδώ το λένε οι ίδιοι ( στο περίπου ) .

Αυτον τον Jason ηχο? Ποτε ειχε αυτον τον ηχο ο Jason?
Τι παιξε με πενα ρε? Ειδες καθολου Cliff?
Ρε μλκ εχεις τρελαθει?

μιλάει για το συγκεκριμένο μέρος του Spit Out The Bone, για το σολάκι του Τρουχίγιο

Ναι οκ αλλα ποιον Jason ηχο?

1 Like

Καταλαβαίνω τι λέει για το εν λόγω σημείο. Δεν μπορώ να στο περιγράψω με λόγια :stuck_out_tongue: , κάποιος μπασίστας ίσως μπορούσε. Με πένα θα έβγαινε πιο επιθετικό σε στυλ lemmy που λέει και αυτός…τώρα αν είχε προσωπικό ήχο ο Jason αυτό είναι στην κρίση του καθενός να το πει. Δεν νομίζω πως θεωρεί τον εαυτό του παιχταρά, μάλλον στον ήχο που είχε το μπάσο του στους δίσκους που έκανε με τους metalica αναφέρεται

All in all, τον εκτιμά πολύ σαν μπασίστα

Ο Jason , Mustaineιζει επικίνδυνα . Δεν είναι πρώτη φορά που μου δίνει αυτή την εντύπωση .

Ναι καταλαβαίνουμε τι θέλει να πει αλλά στα παπακια μας .

Επειδή παίζει με πένα , ήταν ένας σημαντικός λόγος που δεν έπαιξαν ποτέ μέχρι να έρθει ο Rob το Orion…

Όποιος έχει δει τον Rob σε διάφορα βίντεος θα δει ότι παίζει και με πένα , ενώ ο Jason δεν μπορεί να παίξει με τα δάχτυλα .

Τον αγαπάμε τον λατρεύουμε , αλλά καλύτερα αντί να κάνει τέτοιες παρατηρήσεις - υποδείξεις , να κρατάει το στόμα του κλειστό .

He fucking left the band.

ΥΓ : ιδιαίτερα προσωπικό ήχο στους Metallica δεν είχε… Φαίνεται από διάφορα guest που έχει κάνει . Και οκ αντε πες , εγώ κάνω λάθος , δεν ξέρω , υπερασπιζομαι πάντα τους Metallica για τις επιλογές τους κτλ , όποιος άκουσε τις προσωπικές του δουλειές με τους Newsted είπε … Ναι ! Αυτόν τον ήχο τον ξέρω , αυτός είναι ο ήχος που λείπει από τους Metallica ;

1 Like

Είσαι εκτός θέματος. Ο άνθρωπος είπε για το συγκεκριμένο σημείο και πως το φανταζόταν ο ίδιος να ακούγεται αν παιζόταν με πένα. Δεν μίλησε ούτε για συνθετική ικανότητα ούτε τίποτα τέτοιο. Ίσα ίσα που λέει πως τον θαυμάζει. Τεχνικό είναι το ζήτημα περισσότερο παρά οτιδήποτε άλλο γι’ αυτό και λέει παίξε 10 δευτερόλεπτα με πένα. Εσύ το πήγες 10χλμ πιο πέρα και άρχισες να λες τι έκανε ο Newsted χωρίς τους metallica και δεν είχε προσωπικό ήχο και εκείνος άφησε την μπάντα κλπ. Σκηνική παρουσία: Newsted > Trujillo στο πολύ άνετο πάντως. Ο Rob είναι καλύτερος παίχτης προφανώς.

1 Like

Άσε μας βρε Κώστα …

Ο μουσικός καταλήγει: «Θα έλεγα ‘Φίλε, παίξε με πένα έστω και για 10 δευτερόλεπτα, ώστε να δείξεις τα δόντια που θες’ κι αυτό μόνο».

Αν αυτό δεν είναι υπόδειξη τι είναι ; ήθελα να παίξει με πένα και το άκουσα και θα ήθελα να είναι αλλιώς ; έλα νταξ μην το γαμαμε. Δεχτείτε και καμιά διαφορετική άποψη .

Για το γαμημένο σημείο μιλάει. Λέει την άποψη του πως ήθελε περισσότερο Lemmy ήχο ΕΚΕΙ…και εσύ τον σταύρωσες λες και είπε γαμιούνται οι Metallica και το HTSD είναι ένας κουβας σκατά

Τι τον σταύρωσα ρε Κώστα ; πρώτη φορά πετάει καρφιά ; και στην τελική γιατί είναι σημαντική η γνώμη του ; εδώ και 15 χρόνια τι σκατα ξέρει ;
Εδώ έχουν αλλάξει οι Metallica μετά την φυγή του .

Καλύτερα να έλεγε ότι το HTSD είναι σκατα πάντως παρά να κάνει υποδείξεις για το πως θα έπρεπε να ακούγεται ένα σημείο και ότι νέος μπασιστας ήθελε να πετύχει τον Jason ήχο σε αυτά τα 7 δευτερόλεπτα.

Οι Metallica γαμιουνται το εξαντλήσαμε στα προηγούμενα post αυτό .

Ο επι μια 15ετία μπασίστας των Metallica δεν έχει δικαίωμα να πει την γνώμη του. Μάλιστα, Οκ δεν υπάρχει νόημα να το συζητήσουμε άλλο.

Πάτα reply στο σχόλιο ρε να ξέρω ότι μου απαντάς.

Να μην θεωρεί ότι ακόμα μερικά πράγματα είναι γύρω από αυτόν 15 χρόνια μετά όταν λέει να πιάσει κάποιος που παίζει στους Metallica τον Jason ήχο . Αυτό λέω .

Να πει την γνώμη του για τον δίσκο ,το κομμάτια , το σκατοεξωφυλλο φυσικά και έχει αξία .

Σορρυ αλλά ή θα μιλάμε ή θα λέμε την αποψαρα μας χωρίς αντίλογο και τέλος .

Εμένα μου φαίνεται μαλάκια αυτό που λέει , οκ ; τόσο απλά και επίσης δεν ζω στο παρελθόν . Σκηνική παρουσία κτλ , είναι πλέον αδιάφορα για μένα . Αν λείπει κάτι είναι τα δεύτερα φωνητικά στα live .

Κατά τα άλλα ο άνθρωπος δεν θέλει , ούτε μπορεί να παίξει τέτοια μουσική , σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα του .

Δεν είναι η αποψάρα μου ρε Δημήτρη. Είναι η άποψη του Newsted. Εγώ λέω πως έχει δικαίωμα να λέει ότι θέλει και φυσικά από τα λεγόμενά του θα κρίνεται. Αν θεωρείς μαλακίες αυτά που λέει είναι δικαίωμα σου. Αλλά αντί να πεις για ποιο λόγο δεν την θεωρείς σωστή, ανοίγεις γενικότερο θέμα περί Jason, λες και το αν άφησε την μπάντα ή αν εχει κυκλοφορήσει μαλακίες του στερεί τη δυνατότητα να έχει γνώμη.

Κι ομως το Confusion ειναι ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ που περιγραφεται αψογα απο το μιγμα Justice - Reload.

OK λοιπόν να το βάλω σε άλλο πλαίσιο που πάνω κάτω εγώ θεωρώ ότι θα πω το ίδιο πράγμα .

Το βρίσκω υπερβολή να μιλάει για Jason ήχο γιατί κάτι τέτοιο εγώ τουλάχιστον δεν εισέπραξα ούτε όταν έβγαλε τα προσωπικά του άλμπουμ.

Καταλαβαίνω τι εννοεί , δεν σημαίνει ότι συμφωνώ . Επίσης αφού μπαίνει στη διαδικασία να ασχοληθεί με 7 δευτερόλεπτα μουσικής , θα ήθελα να ακούσω την άποψη του για κάποιο κομμάτι ( ακόμα και αν αυτό είναι το murder one που πολλοί θεωρούσαν ότι αφού αναφέρεται στον Lemmy , θα είχε και έναν παραπλήσιο ήχο ) ή για ολόκληρο τον δίσκο . Να το αναλύσει , να πει τι βρίσκει ωραίο και τι όχι , παρά γενικοτητες .

ΥΓ. Αν έλεγε κάποιος ότι το intro στο manUNkind τι το ήθελε αφού δεν πιάνει ή προσπαθεί να πιάσει τον ήχο Burton , θα ήταν ωραίο; και ταυτόχρονα να λέει ότι τον εκτιμά ( δεν διαφωνώ ότι ο Rob είναι αγαπητός και σεβαστός από τους περισσότερους μουσικούς εκεί έξω ) . Επίσης Αφού πέρασε από αυτήν την θέση ίσως θα μπορούσε να καταλάβει περισσότερο από τον καθένα πως λειτουργούν τα πράγματα στη μπάντα και τι θα ήθελαν να πετύχουν σε κάθε εγχείρημα τους .

1 Like

Elpizw kapoios apo tous kammenous pou kanoun ta video “Hardwired with kill em all sound”, “spit out the bone with justice sound” kok na kanei k ena video spit out the bone with Jason sound na mas fygei h aporia.
Gia tous kakentrexeis, den ennow na xamilwsei to mpaso, alla na paiksei me pena ta 7" tou solo :joy:

3 Likes

Πάντως είχε τρελό γέλιο στο βίντεο με το πώς θα ήταν το Spit αν ήταν στο Justice που στο σόλο το χαμηλώνουν το μπάσο. Η γνώμη του πάντως για τον δίσκο είναι θετική, ας κρατήσουμε αυτό.

Ισχύει αυτό . Μήπως (δεν) άκουσε αυτό και είπε για Jason ήχο ;

Οκ απλα ηθελα να πω οτι ειναι ΟΛΕΣ τρελες ανεξαιρετως. Ευχαριστω.

2 Likes