Metallica - S&M Review

Συγχαρητηρια Κωστη, καλο κειμενακι…

Ομως διαφωνω καπου: λες οτι δεν κολαει ο ηχος της ορχηστρας με τον ηχο των ταλλικα… Το δισκο τον εχω κυριολεκτικα λιωσει, αλλα δεν μου ακουγεται κατι τετοιο… Ισα ισα που πιστευω οτι η ηλεκτρικη κιθαρα με τον ηχο απο συμφωνικη ορχηστρα δενει παρα πολυ, και το αποτελεσμα που βγαζει αυτος ο δισκος ειναι τουλαχιστον ευχαριστος (για μενα μιλαω παντα)…

Τα One, Call Of Ktulu, The Thing That Should Not Be, Master Of Puppets, Until It Sleeps και For Whom The Bell Tolls ειναι καταπληκτικα… Φοβερο δεσιμο, και η φωνη του James στα καλυτερα της!!

To μονο που με χαλαει ειναι το setlist καθως θα προτιμουσα ενα-δυο τραγουδακια ακομα…

Ο συντάκτης δεν μπορεί να σας απαντήσει, καθώς μετά από αυτό το κείμενο, απολύθηκε…

Υπογραφή : ο υπεύθυνος του αφιερώματος

Eγω παλι συμφωνω πληρως οτι το S&M δεν πετυχε τον σκοπο του, δηλαδη το παντρεμα της συμφωνικης ορχηστρας με το Metal… Moνο σε ελαχιστες περιπτωσεις εδεσε το πραγμα…

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ.

κλαι μαι ειναι! μια απλη συνοδεια ειναι η ορχηστρα!πολυ προχειρη δουλεια

Αν και είμαι λάτρης των συμφωνικών μαζί με metal συγκροτήματα, εξακολουθώ να προτιμώ την original εκτέλεση των κομματιών του S&M καθότι ισχύει ακριβώς αυτό που λες

Στο S&M η μαλακια εγινε με τους ενισχυτες της ηλεκτρικης.Hταν παρα πολυ χαμηλα αλλα σε γενικες γραμες το live ηταν μια χαρα.Το μονο που δε μου αρεσε ηταν ο Ulrich που επαναλαμβανοταν συνεχως.Δεν εχω διαβασει ακομα το review αλλα θα το κανω σε λιγο. :slight_smile:

μπα. συμφωνω με τον κωστη. οταν ειχα π.χ. πρωτοακουσει την εκτελεση του battery ειχα ξενερωσει αρκετα. η ορχήστρα απλά συνοδευει τη μουσική, με αποτέλεσμα σε αρκετά κομμάτια να μη κολλάει τόσο.

αυτό δείχνει πως δεν εχεις ακουσει το lingua mortis των rage οι οποίοι ήταν η πρωτη μεταλ μπαντα που εκανε λαιβ με ορχήστρα. ακου το δικό τους και θα δεις…:wink:

πλάκα πλάκα ειναι και φτηνο. 5.50 στο PMW…:slight_smile:

Και το “Lingua Mortis” και το “S&M” ήταν τρελές απογοητεύσεις για μένα… :frowning: :?

είχα πάρει αυτό το album όταν είχε βγει,και συμφωνώ με τον Κωστή…παίζουν οι Metallica και παίζει και η ορχήστρα,ο καθένας το κομμάτι του,χωρίς να υπάρχει το πάντρεμα,το οποίο είναι και το ζητούμενο

Καλά το outlaw torn δεν το έχει ακούσει κανένας σας ?? :-k :-k 8O 8O #-o #-o :!: :?

Ολοι μας το εχουμε ακουσει… Τι εννοεις? :-k

Το καλύτερο κομμάτι του Load χαλαρά…

Και η εκτέλεσή του στο s nm είναι ακόμα καλύτερη !

Όντως υπερεκτιμημένο το S&M.

Μπορει, αλλα το S&M το κρινουμε συνολικα οχι απο 5-6 καλες στιγμες…

Που τις βρήκες τόσες πολλές; :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Ουφ! Εναν αριθμο ειπα και γω, αμεσως να το κανεις θεμα!! :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Δε ξερω για εσας αλλα εμενα μου αρεσε παρα πολυ το Call Of Ctulu.Ειναι μοναδικο!

Σταματήστε όλοι γιατί ο monte ετοιμάζει ομαδικό banάρισμα :lol:
Ψιλοoff topic: Η καλύτερη συνεργασία ορχήστρας και μπάντας ever είναι με διαφορά το “Hurricane 2000”…