Metallica

oi metallica gia niosth fora mesa se ena xrono erxontai sthn eurwph kai fusika oi axrhstoi ths didi music pali den kataferan na tous feroun.dhladh toso duskol einai?edw sth serbia 8a paiksoun.

DIDI SUCKS

ontws didi sucks!
kai epeidh den kserw polla peri diorganwsewn kai etairiwn. mipws kserei kaneis poses kai poies etairies diorganwnoun sunaulies stin Ellada? giati den einai mono i didi.
malakes oloi tous! les kai tha eixan provlima oikonomiko an tous efernan. tosoi sponsores panta vriskontai. na tous kaoun ta kinita! (tin wra pou ta kratane sta xeria tous)

Και που ξέρεις πόσα χρήματα ζητούν για να παίξουν κάπου;
Δεν είναι όλα τόσο εύκολα, αν ήταν έτσι όλοι θα είχαν έρθει από εδώ.

Όταν ο άλλος σου ζητάει 2 εκατ. δολάρια (= 800.000.000 δρχ) για να παίξει, ακόμα και 100.000 κόσμο να μαζέψεις δεν είσαι στη θέση να πάρεις την τελική απόφαση. Οπότε ας μην κρίνουμε πάντα τις εταιρείες γιατί είναι και θέμα συγκροτημάτων. Άμα δε γουστάρουν να έρθουν Ελλάδα και 500 εκατ. να τους δώσεις δε 'θα ρθουν. Δε νομίζω βέβαια να ισχύει κάτι τέτοιο με τους Metallica αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Είδα Metallica στο Live reviews και νόμιζα άλλα…
Δεν παίζουν με αυτά :roll:

Άστα… κι εγώ σκέφτηκα “λες??” αλλά μάλλον “ΜΠΑΑΑΑΑΑΑ”…

Όσο σκέφτομαι το ότι είχαν έρθει το 99 και ήμουνα στην κοσμάρα μου… :evil:

Ήλπιζα πως φέτος λόγω Ολυμπιακών θα ήταν πιο πιθανό να περάσουν απ’εδώ, αλλά…

Και που ξέρεις πόσα χρήματα ζητούν για να παίξουν κάπου;
Δεν είναι όλα τόσο εύκολα, αν ήταν έτσι όλοι θα είχαν έρθει από εδώ.[/quote]

h alh8eia einai oti den kserw ti oikonomika mege8h paizontai kai posa zhtaei to ka8e group. apla kanw logikes skepseis: afou hr8an hdh 2 fores, twra 8a htan to provlhma? ase pou den nomizw oti sti servia exoun lefta genika, par’ola auta ekei pane. edw?
anyway.

Σ’ αυτό για τη Σερβία έχεις δίκιο.
Πάντως δεν είναι ακόμα απίθανο να έρθουν. Μπορεί να ανκοινωθούν αργότερα. Ιδίως τώρα τελευταία έχουμε πολλές (και καλές) εκπλήξεις.

Εγω δεν θα πω οτι δεν φταινε οι εταιριες (didi, omicron, big star promotion, astra…)
αλλα το εχουν γαμησει και τα group.Απο πολυ εγκυρη πηγη εχω μαθει οτι ειπαν στους Korn να ερθουν στο Rokcwave και ζητησαν 400.000 $!!!
Οσο για τις μικρες χωρες να ξερεται οτι μαζευουν πολυ περισσοτερο κοσμο απο εμας στα live.
Soulfly ελλαδα ειχαν συνολο και τις δυο μερες 2000 κοσμο το πολυ και βουλγαρια ειχαν 6000 σε μια μερα!!!
Το Doom shall rise (γερμανια) πριν 2 εβρομαδες ειχε 600 ατομα.
Ελλαδα εαν γινοταν για σκευτηται ποσο κοσμο θα ειχε ενα Doom Φεστιβαλ?
Το πολυ 200 και σαν το λεω με μεγαλη σιγουρια

Επισεις τα live κανονιζονται αναλογα με τις πωλησεις που εχουν τα Group σε καθε χωρα και τις κριτικες που εχουν οι δισκοι για τους οποιους κανουν περιοδιες.
Οι Μetallica δεν ειχαν καθολου καλεσ κριτικες ελλαδα γιατι ξερουμε ολοι την μαλακισμενη νοοτροπια που εχουν οι μεταλαδες εδω οταν ενα group ξεφευγει απο αυτο που επαιζαι στον προηγουμενο δισκο του

Πές τα ρε Doomed όλοι τους θάψανε και όλοι τώρα θέλουν να τους δούν live για να τους ξαναθάψουν που δεν έπειξαν πολλά παλιά κομμάτια. Το post μου δεν απευθύνεται σε κανέναν προσωπικά

Ναι αυτό έχει όντως πλάκα.
Να τους θάβεις όλη μέρα και μετά να μπινελικώνεις τις εταιρείες που δε “φιλοτιμήθηκαν” να τους φέρουν.
Αυτό βέβαια έχει και μια λογική. Ας πούμε κι εγώ είμαι από τους “κατά” του St. Anger, αλλά θα ήθελα πραγματικά να τους δω σε μια συναυλία με κυρίως παλιά κομμάτια. Στο κάτω κάτω στα περσινά lives έπαιζαν 2-3 το πολύ από το St. Anger.

Μωρε ας έρθουν πάλι μετά το 99, και εγω θα ακούω το St Anger 5 φορές την ημέρα για να τους ευχαριστήσω!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Άσε που οι Metallica γνωρίζουν πως ο κόσμος γουστάρει τα παλιά κομμάτια, γι αυτό στα live τους συνολικά από τα 3 τελευτάια album τους παίζουν το πολύ 5 κομμάτια…

ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΡΕΕ!!! ¨)¨)

Καλά, και τα Load/Reload είχαν φάει θάψιμο, παρ’όλα αυτά το 99 ήρθαν (αν και θυμαμαι ότι στην ευρωπαική περιοδία του 96 μόνο Ελλάδα δεν είχαν έρθει). Έτσι κι αλλιώς, 2-3 τραγουδια από το St.Anger παίζουν φέτος. Και απ’όσο ξέρω πούλησε καλά στην Ελλάδα. Οπότε δε νομίζω ότι φταίει αυτό. :?

Ρε συνηθως θαβουμε αυτους απ’ τους οποιους εχουμε απαιτησεις. Στους αλλους στεκομαστε με συμπαθεια… Επι του προλειμενου θελω να τους δω ακομα κι παιξουν με πατεριτσες…

sto site tous pantws leei pws to maio 8a anakoinw8oun kai alles emfaniseis.mexri tote say your prayer little one

Το Μάιο θα ανακοινωθούν νέες εμφανίσεις, ή θα ανακοινωθούν νέες εμφανίσεις για το Μάιο…;
Πάντως για τώρα τουλάχιστον δεν κόβω να “χωράνε” κάπου οι Metallica…
Γενικά δεν κόβω να έρχονται…
/me απαισιόδοξος

Το Μάιο θα ανακοινωθούν νέες συναυλίες γενικά. Προφανώς για το καλοκαίρι (και αν είναι για ευρώπη, υπάρχει κενός σχεδόν όλος ο Ιούλιος και μερικές μέρες Ιούνιο). Λέτε;;;;;;;; :roll:

Εμείς λέμε… Αυτοί θα’ρθουν?? :roll:

Απ’το στόμα μας και στου Θεού τ’αυτί! :!: :!:

Να μήν έρθουν .!!! :smiley:

Να μήν έρθουν .!!! :D[/quote]

Angel_In_Black na sou kaei to modem! :evil: