Metalocalypse - Metal Cartoon

Prokeite gia mia seira 20 epeisodion (season 1) cartoon i opia koitazei tis xalares an kai poli provlimatikes zwes 5 andrwn pou apoteloun to pio thriliko kai kerdoforo sigrotima olon ton epoxon en onomati dethklok. Oi Nathan, William, Toki, Pickles kai Skwiskar einai oi iroes aftis tis mini seiras i opia krivei poli gelio gia opion einai kalos gnostis tis agglikis glossas. To kathe epeisodio diarkei peripou 10-12 lepta prosferontas geri dosi geliou. Apolafste

http://video.glath.com/metalocalypse.php

Καλή σειρά. Ειδικά οι guest συμμετοχές στις φωνές από Hetfield, Fisher, Hammett κλπ λένε πολύ…
Αλλά είδα όλη την 1η σεζόν και δεν είχε κάτι το τρομερό όπως π.χ. Southpark, Family Guy, Simpsons…

Ξέρεις αν ξεκίνησε η 2η σεζόν??:???:

exo koitaksei gia tin defteri sezon alla opos ematha tha arxisei na provallete sta teli tou 2007… vevea den ine seira tis katigorias southpark p.x alla enai orea os mini-series

πλακα εχει, και το τραγουδι στην αρχη τα σπαει!

Κυκλοφορεί ο δίσκος της virtual μπάντας Dethklok σε λίγο καιρό. Όλα τα όργαν πλην των drums αναλαμβάνει ο τύπος που έγραψε τα κομμάτια και δεν θυμάμαι το όνομα του. Στα drums θα κάθεται ο Gene Hogland 8O

download παίζει απο πουθενά? των επεισοδίων εννοώ:)

Σε όλα τα καλά site με “χείμαρρους” υπάρχουν :wink:

Επος…:bow2: ,
:bow2: :bow2: respect στον killface στο επισοδιο που παιζει μπασο με τα @δι@ του σε live…

Μολις ανεβηκε το demonoid,ειδα οτι εχουνε βγει τα δυο πρωτα επισοδια της δευτερης season…:yahoo: :yahoo: :yahoo:

Μόλις χθες πληροφορήθηκα την ύπαρξη αυτού του καμμένου καρτούν απο έναν φίλο, περιττό να πω πως ψάχνω αμέσως για επεισόδια στο νετ…! :smiley:

ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι σας αρεσει σαυτο το πραμα…αιμα-νεκροκεφακες-αηδια…αμερικανια του κερατα…κακη αντιγραφη southpark-happy tree friends…χατηικε λιγακι καλαισθησια???#-o :-k

ειναι ΜΕΤΑΛ. :metal:

sorry φιλε,αλλα μηπως εισαι λιγο ασχετος στο θεμα animation?.Ουτε south park kαι HTF…ειναι παρωδια για το μεταλ,και το καναλι που το παιζει,εχει μονο σειρες κινουμενον σχεδιων για ενηλικους.το χιουμορ του δεν το καταλαβενεις με την πρωτη

ε κράζει τα κλισέ του μέταλ βασικά και το όλο σύστημα της μουσικης βιομηχανιας κατεπεκτασιν. Το βλέπω ως αυτοσαρκασμό κατά κάποιο τρόπο, αν και έχω ξεφύγει πλεον απο πολλα μεταλ κλισε

ενταξει αν καταλαβαινεις χιουμορ εσυ σαυτο το πραμα…οκ…παωπασο…αλλα επιτρεψε μου να σου πω οτι μαλλον δεν εχεις χιουμορ αλλα ουτε καποιο ιχνος καλαισθησιας οπως αλλως εγω σου επετρεψα να μου πεις οτι ειμαι ασχετος με το θεμα animation…[-X

το πηρες λιγο στραβα ολο το θεμα…νταξει δεν το καταλαβαινουν ολοι το χιουμορ του…απλα να σου πω οτι ασχολουμε με τα κινουμενα σχεδια και της ταινιες απο παιδι,ξερω κατι παραπανω απο το happy tree friends kai to south park.
Οσο για το χιουμορ μου και την καλαισθησια μου,δεν την καθοριζει μια σειρα κινουμενον σχεδιων :slight_smile:

Εγω κατεβασα προχτες το πρωτο επισοδειο του 2ου κυκλου και δε μου εκανε ιδιατερη εντυπωση

μπραβοοοοο…απο μικρος εεε?..χμμμμμ ε τοτε μαλλον κατι λαθος σουκατσε στην ολη υποθεση…τωρα για το τι παραπανω μπορει να ξερεις για τα happy tree friends kai to south parkαπο μενα…δεν ξερω…αλλα το οτι μπορει το χιουμορ σου και την καλαισθησια σου να την χαρακτηριζει μια σειρα κινουμενον σχεδιων–>ενοειται οτι μπορει…ετσι νομιζω δλδ…8)

Κοιτα, σε πολυ κοσμο αρεσει,αμα εσυ δεν το βρισκεις αστειο η αν δεν σου αρεσει,δικο σου θεμα.Δεν θα κατσω να σε πεισω να το δεις.Οσο για το χιουμορ και την καλαισθησια μου,πραγματικα δεν πιστευω οτι απο μια σειρα κινουμενων σχεδιων θα την καταλαβεις,γιατι δεν βλεπω μονο metalocalypse.Θα σου προτεινω ομως να δεις Venture Brothers,Maxx,The Head και οτι μπορεις να βρεις απο Bill Plympton:) :slight_smile:

Ξεθαβω αυτο το topic αφου κυκλοφορησε το Dethalbum II
Ειναι φοβερο, ακομα καλυτερο και απο το πρωτο και σιγουρα δεν χανετε τιποτα να του ριξετε μια ματια(αυτια μαλλον:p)