Metalway 2009 - Zaragoza

Μου κάνει εντύπωση που δεν το βλέπω εδώ και είπα να ανακοινώσω, μιας και πρόκειται για Φεστιβάλ με πολλά μεγάλα ονόματα (αν και αρκετά mainstream). Χωρίς πολλές διατυπώσεις, 20+21 - 26+27 Ιουνίου στη Σαραγόσα λαμβάνει χώρα το Metalway Festival 2009!!!

http://www.metalwayfestival.com/

Heaven & Hell
Manowar
Baron Rojo (reunion)
Motorhead
Queensryche
Opeth
Moonspell
Apocalyptica
Epica
Destruction
Primal Fear
Black stone cherry
Warlock (reunion)
Wasp
Saxon
Stratovarious
Candlemass
Dark Tranquillity
Tarja
Holyhell
Heaven’s basement
Immortal
Blind Guardian
Children of bodom
Samael
Tesla
Amon amarth
Pretty maids
The cannibal Queen
Twisted sister
Europe
RIOT (reunion)
Warcry
Paradise Lost
Jon Oliva’s Pain
Sabatan

Και αν αναρωτιέστε για το κόστος? Για τα πρώτα 4000 εισιτηρια 100 ευρώ όλες οι μέρες…

Ε αι στο διαολο πια…Γιατι να ειμαι γαμωτο 15 και οχι 20 χρονων να παρω 2 εισιτηρια και να φυγω??? ΓΙΑΤΙ?:(:(:frowning:

Υ.Σ. Αν παει κανεις τουλαχιστον, παιζει να με χωσει σε καμια βαλιτσα?

ααα ρε ελλαδισταν…

Πιο γρηγορα θα ερθει η Δευτερα Παρουσια παρα ολοι αυτοι στο Ελλαδισταν :evil::evil:

Ψυχραιμία ρε παιδιά, για ενημέρωση το έβαλα, όχι για να κόψουμε φλέβες… Με λίγη οργάνωση όλα γίνονται… Αρειανέ, έχω μια μεγάλη βαλίτσα με ροδάκια αν θες…

Ρε λες?:lol::lol::lol:

Οh God of Earth and Altar… 8O

Zaragoza, ειναι κ ευχαριστες οι μνημες. 8)

(Οχι οτι θα παω βεβαια. :lol:)

σιγουρα!!!

πω πω εχω μεινει,τρελα ονοματα,ουτε στα ονειρα μας!

Πωωω ρε φιλε…8O8O

Ολα αυτα δεν ερχονται ουτε σε 3 χρονια στην Ελλαδα κι αυτοι θα τα δουν μαζεμενα ολα σε ενα φεστιβαλ.

Και μετα ανακοινωνουν 5-6 συγκροτηματα στο rockwave και πανηγυριζουμε…:?

Καλα οχι και πανηγυριζουμε.Χαιρομαστε για λιγο και μετα κλαιγομαστε για τα λεφτα.Οχι οτι εχουμε παντα αδικο αλλα νταξ…

Απο τα πιο γαματα συγκροτηματα τσαμπα.25 ευρω τη μερα ρε;
Αισθανομαι ψιλομαλακας που εσκασα μια 90αρα για τους AC/DC.

Καλα ρε σεις το Metalway του 2009 περιμενατε για να καταλαβετε οτι εδω μας δουλευουν ψιλο γαζι και μας εχουν για μαλακες…???

Τι να πω…Καλλιο αργα, παρα ποτε…

αφου δεν μας το λεγες εσυ…

Oχι. Το εχουμε εμπεδωσει τοσα χρονια.

Απλα, εδω εχει παρα πολλα συγκροτηματα που γουσταρω τρελα και επισης γινεται στην Σαραγοσα.
Δηλαδη οχι σε καμια Γερμανια ή Σουηδια, οπου εκει ειναι και η γενετειρα πολλων συγκροτηματων, αλλα σε μια πολη μιας μεσογειακης χωρας οπως ειναι και η Ελλαδα.

Και αναρωτιεσαι τι παραπανω εχει δηλαδη η Σαραγοσα απο τη Θεσσαλονικη, και μπορει και διοργανωνει ενα τοσο τεραστιο φεστιβαλ απο αποψη και κορυφαιων συγκροτηματων και πολλων σε αριθμο…!!! :roll:

Μή μου πεις ότι ήσουν στο final four !!!

αμαν, τι line up είναι αυτό… πλήρης ισοπέδωση…!!!

Δε θα 'λεγα ευχαριστες τοτε ρε. :stuck_out_tongue:

Βασικα τοτε δεν ημουν καν. :smiley:

Εκείνη την εποχή και μόνο η συμμετοχή ήταν όνειρο…

Για τους αλλους μπορει, για μας οχι. 8)

Ουεφα;

Παντως,τοσες μπανταρες με τοσα λιγα λεφτα δεν γινεται.Ακομα και το download εχει 135 το τριημερο κ με λιγοτερες κι οχι τοσες γαματες μπαντες.