Κανείς για Metsal Group?

Αν ψήνεται κανείς μπουγατσοκέφαλος να δημιουργησει Prog Metal group για δικα μας και όχι μόνο κομμάτια αν το πει…ειτε με προσωπικο μνμ ειτε με ποστ εδώ…είμαι τυμπανηστης οπως ενδεχομένως ξέρετε και θα ήθελα κανέναν τρελαμένο μεταλοκέφαλο που να γουστάρει να παίζει από ποπ και ντισκο μέχρι Black και Death…και πιο εξωτικά όργανα(βιολια,τσέλο,τρομπέτες,γκάιντες,φλαουτα ή και όλα μαζι:wink: ) ειναι ακόμη πιο ευπρόσδεκτα…

Διαβάζουμε όμως και τους κανόνες του φόρουμ, ναι;
Μεταφέρθηκε στης μικρές αγγελίες.

Μου βαλες ιδεες τωρα,τις οποιες θα αναλυσουμε απο κοντα και στο επομενο μπουγατσομυτηνγκ αν ειναι.Ηδη ειμαι στα καρβουνα και σιγοψηνομαι παντως.:slight_smile:

εντιτ:κιθαριστας ειμαι.

Ένας κιθαρίστας είναι πάντα απαραίτητος… Να σιγοψήνεσαι λίγο πιο γρήγορα :stuck_out_tongue: Αναλυτικότερα στο μπουγατσομύτινγκ. Πάντως να είσαι διατεθειμμένος να τα κάνεις όλα :roll: :lol:

Αν και με φοβιζει λιγο αυτο,θα πω ναι,αρκει αυτα τα “ολα” να μην εμπεριεχουν Doors ή ο,τι εχει να κανει μ αυτους!!Κατα τ αλλα δεν εχω ταμπου!:stuck_out_tongue: :lol:

οι Doors ειναι απο τα ελαχιστα groups που με αηδιαζουν τοσο…δεν τους αντεχω με τπτ…οποτε χαλαρωσε…
παντως καιγομαι παραπανω για δικα μας κομματια οπου μπορουμε να βαλουμε ο,τι στοιχεια γουσταρουμε μεσα…απο στιχους εχω πανω απο 300 τραγουδια ετοιμα…

μπες και τσεκαρε τα κομμάτια μαζι και τα βιντεο που εχω χαμηλα…ειναι απο τους valkyries, απο το ενα εκ των σχηματων μου στη Σαμο…

Ok!Θα τσεκαρω και τα βιντεα,τσεκαρα μονο τα κομματια!Μαλλον σας αρεσουν οι Tool λιγακι…:stuck_out_tongue:

Το λινκ για το ενα γκρουπ(το main βασικα) που παιζω ειναι στην υπογραφη μου,οποτε τσεκαρε και συ αν θες!

Kαι αυτο μαζι με τα αλλα 2 λινκ που βγαζει το youtube ειναι απο ενα live μας…

Το οτι εχεις στιχους ετοιμους ειναι πολυ ενθαρρυντικο γιατι συνηθως ειναι προβλημα!!

Οποτε,το συζηταμε το θεμα και βλεπουμε τι κανουμε!:slight_smile:

καλη φαση τα κομματια σας…ωραιο παιξιμο…αρκετα ανοιχτο και τεχνικο…και ο μπαζιστας μετραει τρομερα…αρκετα τρελο παιξιμο εχετε όλοι σας…ευγε…θα παει πολυ καλα η φαση μεταξύ μας…

Κάθε πότε θα κάνετε πρόβες??
Ρυθμικός κιθαρίστας είμαι…

ωραία φιλαράκι…βασικά ακόμα δεν εχουμε μιλήσει αναλυτικά με τον hokam…όταν το κανουμε θα ενημερώσουμε…παντως αν ψήνεσαι να τα πούμε και απο κοντά:wink:

λοιπον φιλε hokam νομιζω οτι πρεπει να ψαξουμε για μπασσιστα τωρα ε;;;Το παλικαρι που σου ελεγα δεν ξερω αν θα μπορει γιατι ειναι ηδη σε 4 γκρουπ…οποτε αν κανεις γουσταρει απο το φλορουμ ας το αναφερει…ΜΠΑΖΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ!!!

Κοιτα κανονικα θα πρεπε να αλλαξουμε και τον τιτλο του τοπικ,γιατι αυτο το μετσαλ ειναι λιγο spooky και αποπροσανατολιζει,μια και ΔΕΝ προκειται για heavy metal γκρουπ,αλλα για prog με ο,τι αυτο συνεπαγεται.

Αν ενδιαφερεται κανεις λοιπον με αρκετα καλη τεχνικη καταρτιση,μια καποια εμπειρια αν ειναι δυνατον και χωρις μουσικα κολληματα ας επικοινωνησει και βλεπουμε.

Επισης οταν λεμε προγκ εννοουμε πειραματισμο με ο,τι μουσικο ειδος μας ακουγεται καλα και οχι σωνει και καλα μεταλ-ροκ ή στο υφος συγκεκριμμενων γκρουπ του χωρου.:wink:

Αν ερθω Σαλονικα να παιξω μπασο Hokam θα μου γνωρισεις την αδερφη σου στο Αβαταρ σου? :lol: :lol:

Tωρα πλεον εχω την ξαδερφη μου(ομορφοσογο),οποτε ελα εσυ και σου κανονιζω τα περαιτερω!:stuck_out_tongue:

πως θα γινει αυτο ομως;;;Πως θα αλλαξω δλδ τιτλο;;;Μηπως να ανοιξω αλλο;;;

Παντως το γαματο ειναι οτι συμφωναμε οτι εδω δεν μιλαμε για μεταλ μονο…μιλαμε για τα παντα…για προοδευτικη προσεγγιση στα παντα…να σου στειλω καποια θεματα που εχω γραψει στα τυμπανα να δεις αν εχεις και εσυ κανενα θεμα που να κολλαει η μπορει να σε εμπνευσει να γραψεις εκεινη την ωρα κατι…μου αρεσει πολυ να γραφω μουσικα θεματα στα τυμπανα…φαντασου πως κανει ο Ζοντερ…καπως ετσι…μακαρι να μπορουσα να παιξω ετσι:( …