Michael Angelo Batio+Ziras Live-Clinic ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΡΟΔΟΥ3/3/07

www.angelo.com

Ο Μichael Angelo ειναι τρομερός τεχνίτης αλλά κατα πόσο θα ναι σεμινάριο κιθάρας και όχι επίδειξη τεχνικής/απογοήτευση κιθαριστών?

Γιατί με αυτά που θα δεις να παίζει δεν θα θες να ξαναπιάσεις κιθάρα για χρόνια. 8)

οντως απογοητευση…
καταστρεφει ενα πανεμορφο οργανο…
μουσικοτητα 0 στον κυβο!
μια ατελιωτη επειδηξη ανεγκεφαλης ποζεριας…

Δεν θα εκφέρω την άποψη μου σαν διοργανωτής

Αλλά σαν μουσικός,

1.Ο Michael Angelo Batio έχει Bachelor στη σύνθεση.
2. Έχει και μελωδικά κομμάτια με feeling στο σύνολο της δισκογραφίας του.
3. Καλό είναι για τους νέους κιθαρίστες κ μουσικούς να μπορούν να τον απολαύσουν στην Ελλάδα και όχι να είναι άπιαστο όνειρο κάποιοι μουσικοί για το Ελληνικό κοινό.
4. Εκτός από το να σε κάνει ο Michael Angelo να πιάσεις την κιθάρα μετά από χρόνια καλό είναι να μας υπενθυμίσει ότι υπάρχει και κάτι άλλο εκτός από το bedroom playing.

ε αφου εχει και bachelor επιβαλλεται να παμε… :roll:

για να μην παρεξηγηθω: πραγματικα συνχαρητηρια για την προσπαθεια που κανεις για το κατι διαφορετικο που φερνεις αλλο αν δεν μου αρεσει.
αυτο που λες στο 3 ειναι σωστο!

το πτυχιο στην συνθεση δεν μου λεει τπτ…
ο Blackmore ειχε?(πχ)
δεν νομιζω να ειναι γνωστος για τον feeling κ την μελωδικοτητα του.
τι θελω να πω με αυτα
οτι μπορει να σας αρεσει κ να το προσκυνατε τον Angelo μαγκια σας κ καλα κανετε!
αλλα ρε παιδια γνωστος ειναι για την ταχυτητα του τις διπλες κιθαρες κ το χερι απο πανω.
ουτε ενα κοματι του δεν ειναι γνωστο για την συνθεση του!(αυτο δεν το λεω για να τον μειωσω)
ειναι σαν να προσπαθω να σου αποδειξω οτι ο John Lee Hooker εχει την καλυτερη τεχνικη κ τα πιο γρηγορα σολο…

Αν έχεις κάποιον σοβαρό blues κιθαρίστα για σεμινάριο, μπορείς να μου πεις ελευθέρα.

Δεν υπόσχομαι τίποτα αλλά αν είναι καλή πρόταση το συζητάμε.

By the way μπήκα στη σελίδα σου,

Παρά πολύ καλός

Πάλι με παρεξηγήσατε γαμώτο.

Όταν εννοούσα πως δεν ξαναπιάνεις κιθάρα με αυτά που θα δεις να παίζει το εννοούσα επειδή έχει τρομερή τεχνική.

Εγώ αν δεν έχω τίποτα καλύτερο να κάνω εκείνη την ημέρα θα είμαι εκεί.

Ερώτηση: Τι θα γίνει αν κάποιος φέρει εκεί την κιθάρα του? Θα ναι σαν τη μύγα μες το γάλα στο κοινό ή οι περισσότεροι πάνε με κιθάρα σε αυτά τα σεμινάρια??

Αϊ χαβ νοου κλου. 8)

paizei kathara, se antithesh me pollous virtouozous ths kakias wras… kai an kai twra mou diafeugei o titlos tou kommatiou, eixa akousei ena, pou den htan pompwdhs epeidiksh texnikh alla mesto neoklassiko instumental… allo oi nitro - poui ontws einai oligon gia klotses, gia na maste dikaioi allo ta solo tou…

byrd tha tan orea idea. kai paixtroni kai oreos san syntheths…

Video Samples

Speed Lives - No Boundaries by Michael Angelo Batio

Speed Kills 2 - Rain Forest by Michael Angelo Batio

Speed Kills - Prog by Michael Angelo Batio

Speed Kills - Guitar Lesson Introduction

MAB photo album

3erei kaneis an 8a pai3ei to speed kills??? :roll:

Ο ιδιος… :roll:

nai !!!

και μηπως ξερει κανεις ποτε αρχιζει η προποληση γιατι απο οτι εμαθα δεν εχει ξεκινησει ακομη! :roll: απο οτι καταλαβα ειναι ενa live ειναι οταν μιλατε για σεμιναριο τι ακριβως εννοειτε? :roll:

Η προπώληση θα ξεκινήσει από την Τετάρτη 6/02/07

Big Hello,

Υπενθυμίζω ότι είμαστε στη 2 εβδομάδα προπώλησης ?so Hurry up!!!

Όσο για τραπέζι αυτό κανονίζεται ως εξής,

1 Αν έρθετε νωρίς το 80% δεν είναι reserved!!

2.Μπορειτε να κάνετε κράτηση με μπουκάλι!!

New Video Sample

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συντάκτες του MAX POWER για το άρθρο που αφιέρωσαν στο προηγούμενο Guitar Clinic. :wink: :wink: 8) 8)

sovolos eipame…an thymamai kala to onoma etsi?

file mou nomizw pws edw i klepsia kai i kerdoskopia exei skepasei ta oria!!!

apla droph sou…25 euro gia ton typo??
banda tha fereis ?? xaxaxaxa
oxi na mou peis poso kerdos tha vgaleis apo thn oli ipothesi…gia pion??
ayton pou gratzounaei thn kithara?? texniki aristh kai apo synthesh kai gnwsh ths armonias MHDEN!!!
eferes ton Kiko Loureiro o opoios einai kati endiaferon na parakolouthiseis!!k katexei jazz/ispaniki/latin kai itan kai fthna

o Batio giati re file 25???

eisai ellinas…ayto einai i apandisi…kai o ellinas ekmetaleyete…ayta exw na pw…eimai eleytheros gia dialogo