Michael Balzary (Flea)

Εκθειαστε παρακαλω!

ωραιο θεμα!λοιπον…τι να πεις για εναν ανθρωπο σαν τον Flea??κατ αρχας ειναι ενας κ μοναδικος.μπασιστες σαν κ αυτον ειναι σπανιοι.οι πιο πολυ συνοδευουν το συγκροτημα ενω αυτος εχει πρςταρχικο ρολο…μακραν ο αγαπημενος μου.:slight_smile: εχει τρομερη ενεργεια στη σκηνη,τρομερα bass riffs κ εχει κ εκπληκτικο χαρακτηρα απ οτι φαινεται…8) οτι κ να πεις ειναι λιγο…αυταααα:!:

Για μενα ο κορυφαιος μπασιστας ολων των εποχων.Τελος.

Δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να ανοίγουμε threads για μεμονωμένα μέλη συγκροτημάτων, αλλά ο συγκεκριμένος σίγουρα δικαιούται προσοχή και σεβασμό.

Πολύ καλός μπασίστας, απίστευτο groove, μεγάλη μορφή πάνω στη σκηνή.

Φαίνεται να τα έχει πάει καλύτερα από τους υπόλοιπους Peppers στο θέμα “ναρκωτικά” και έχω την εντύπωση πως αυτό έχει παίξει καθοριστικό ρόλο στο να συνεχίζει η μπάντα εδώ και κοντά 25 χρόνια. :wink:

Όχι και ο καλύτερος όλων των εποχών, αλλά μεγάλος παίχτης…

Η δουλειά του σε κάθε δίσκο των Peppers είναι καταπληκτική.

Eπειδη δεν εχω ιδιαιτερα ακουσματα φανκ, υπαρχουν και αλλοι που να τα σπανε οπως αυτος;.

Για αρχη τσεκαρε τους primus των οποιων ο μπασιστας Les Claypool ειναι μεγαλος “παιχτης”.

Larry Graham
Bootsy Collins

Για ελάτε και οι δύο μία βόλτα από το Παλλάς στις 21/10. :slight_smile:
Θα είναι μεγάλη εμπειρία! 8)

Χθες εγινε και αισιος 46… ( σειρα παιρνει και ο Anthony … :stuck_out_tongue: ). Ως φανατικη των Peppers απο οταν αρχισα να ακουω ολοι μιλουσαν για τις ικανοτητες του και το καταπληκτικο και μοναδικο παιξιμο του. Με το καιρο και αφου εχω ακουσει το 99% των τραγουδιων τους εχω να πω οτι δεν ειναι λιγες οι φορες που ειλικρινα πεφτει σε ντελιριο οταν παιζει … Αφoσιωνεται με ολο του το ειναι και βγαζει πολυ προτοτυπα πραγματα… Και βεβαια να μην ξεχναμε και τον Hillel που του εμαθε να παιζει…

εχεις ακουσει μπαρτον η στιβ χαρις?

:lol::lol:

:lol::lol::lol:
μετα τον πρωτοπορο malmsteen στα αρπετζιο ειδαμε κ αυτο! :lol::lol:

θα πεθανω…:lol::lol:

on topic
AIMA

:lol::lol::lol::lol:#-o
γαματος ο φλεα,θεουλης…απο τους λογους που ειχα παρει αρχικα μπασο…αλλα εγω γουσταρω τρελα τον παρακατω-κ σορυ για το οφτοπικ,μιας κ λεμε για μπασαρες-
larry graham…http://www.youtube.com/watch?v=_pbhxB7cGbw

χεχε:D ευτυχως ο john αργει ακομα:p

Προφανώς όχι, αφού πρόκειται για underground καλλιτέχνες που αγνοούνται από το ευρύτερο κοινό… :p#-o

Chili τι είναι αυτή η φωτό στο avatar σου; Έγινε ο Kiedis πατέρας; :-k

ιιι!δεν το ηξερες??χρονισε το κουκλακι του!!:slight_smile:

Όχι, να του ζήσει! :slight_smile:

Στις 2 οκτωβριου 2007 γεννθηκε ο γιος του… Και ο Kiedis εχει ξετρελαθει με τον μικρο και ειναι απιστευτα τρυφερος μαζι του… Βασικα παντα του αρεσαν τα παιδια και οταν η κοπελα του ειχε αποβαλει ειχε γραψει το dozed λενε… Και ο Flea εχει δυο κορες…

Από τους καλύτερους μπασίστες αυτή τη στιγμή…