Michael Bolton, Θέατρο Πέτρας - 7/07/2009

Κανά πρόσφατο setlist; :roll:

Ελα ρε Michael !!! 8) Λιγες μερες ακομα…:smiley:

Ξερουμε τι γινεται με την συναυλια που ακυρωθηκε λογω βροχης στη Σαλονικα?
Θα ξαναγινει?θα παρουνε τα λεφτα τους πισω οσοι πηγαν?Any ideas?
Γιατι πηγε μια φιλη μου και απο τοτε δεν εχει δει καμια ανακοινωση,οποιος γνωριζει κατι ας ριξει τα φωτα του :slight_smile:

Μία μέρα κι ήρθε!!! Επιτέλους!!! Οι γκαντέμηδες μακριά, μη γίνει καμιά στραβή και περίμενα από το '95 (που τον ανακάλυψα) να τον δω ζωντανά! :smiley:

Mετά απ’ αυτό μπορούμε να τρέφουμε βάσιμες ελπίδες για την δευτέρα παρουσία του θεού Χέντριξ.:stuck_out_tongue:

πήγε κανείς τελικά? κριτικές?

ΟΚ, τα σέβη μου στον κ. Μπόλτον!

4 ειδών τραγούδια είπε! Ξεκίνησε με all-time classics, Ότις Ρέντινγκ και τα τοιαύτα, πέρασε σε Σινάτρα (να τον δείτε με κοστουμάκι, δανδής ο κύριος!), μας έκανε να ροκάρουμε και για το τέλος φύλαξε το καλύτερο, δηλαδή τα δικά του! Παρεμπιμπτόντως, χτύπησε και μια άρια που έλεγε με τον Παβαρότι, την οποία εκτέλεσε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ! Νότα δεν του’φυγε, έχω και βίντεο αλλά ποιος ανεβάζει τώρα, δουλεύω.

Τα καλύτερα μου από χτες βράδυ: Fly me to the moon, New York New York, To love somebody και φυσικά τα πολυαγαπημένα μου Said I loved you but I lied, How am I supposed to live without you, Can I touch you there & When a man loves a woman, How can we be lovers & Time, love and tenderness.

Να’ναι καλά γιατί η όλη του εμφάνιση μας παρηγόρησε κάπως για το θάνατο του MJ.

Μακάρι να ξανάρθει!!!

Υ.Γ. Δεν είμαι ακόμα 30, ήξερα τους στίχους των τραγουδιών του, ενώ οι μεγαλύτεροι από μένα ψιλοξυνόντουσαν, χαζεύοντάς τον. Πίσω “παππούδες”, οι πραγματικοί φαν δεν έχουν ηλικία!

Σαν αρχή υπέροχη ειδυλλιακή ατμόσφαιρα, ωραίο Θέατρο για τέτοιο concert, φεγγαράκι, χρειάζονται και αυτά καμμιά φορά!! Το όλο project πραγματικά καλαίσθητο.
Η support, εξαιρετική φωνή με φανερή την ξένη μουσική παιδεία της, δεν την βοηθούσαν όμως ο ήχος και ο άθλιος φωτισμός.
Όλα άλλαξαν όταν εμφανίστηκε ο Bolton. Aναλλοίωτη μεταλλική φωνάρα, που σε μαγνητίζει , σε μαγεύει!!!
Ένα εξαιρετικό πέρασμα στην μουσική του ιστορία είτε σε διασκευές, είτε σε δικά του. Μεταξύ άλλων φοβερές στιγμές, When a man loves woman, που αν δεν είσαι σίγουρα ερωτεύεσαι ακούγοντας το και το καλύτερο μου Nessun Dorma - που πέθαινα να το ακούσω!!!και φυσικά μετά απ’αυτό παρέδωσα.
Φοβερό set list από best. Πολύ καλή τζαζίστικη μπάντα!!! Ο άνθρωπος δεν παίζει είναι star, επαγγελματίας χωρίς να χάνει το συναίσθημα του και by the way παρένθεση - για τα κοριτσάκια παραμένει ένας απίστευτα γοητευτικός και ωραίος άνδρας - έτσι ήθελα να το αναφέρω:p
Καλώντας το κόσμο στην σκηνή, έγινε χαμός και εκτόπισε και τους VIP (που πολύ το ευχαριστήθηκα)!!!
ΘΕΟΣ!!

  • της βραδιάς, η μουσική από το terra petra, τα μαλακιστήρια που φώναξαν sakis, ακόμα και όταν ο άνθρωπος τραγουδούσε και η έλευση του πρώτου με την μεγάλη ‘‘αοιδό’’ Κοκκίνου την στιγμή που ο καλλιτέχνης ξεκίνησε να λέει το πρώτο τραγούδι, για να τραβήξει την προσοχή. Απίστευτη βλαχιά και αγένεια, τα πήρα απίστευτα!![-XΚε Ρουβά, παρόλο που σας συμπαθώ πολύ, δεν ήταν δική σας βραδιά, και η διαφορά επίπεδου φάνηκε, όταν γίνατε ένας από τους πολλούς, πόσο λίγος είσασταν μπροστά σε αυτόν τον μεγάλο καλλιτέχνη. Καλό είναι να μαθαίνετε κάτι και όχι να μην χάνετε την ευκαιρία νατο παίζετε ντίβες!!

Μείναμε στο τέλος, τον είδαμε πήραμε υπογραφούλες, videakia, photos, πολύ ζεστός άνθρωπος και πολύ το χαρήκαμε όπως και αυτός!!!
Super βραδιά!!

Ξέχασα να πω ότι την μεταλλιά την έχει ακόμα μέσα του και το απέδειξε με το Rock me baby!!

ωραία βραδιά, δυστυχώς δεν τα κατάφερα… Συμφωνώ απόλυτα με τα πιο πάνω σχόλια για τον ανεκδιήγητο sakis… ώξω ρε!!! 8)

8)Εγω ακομα να συνελθω απο τη liveαρα αυτο εχω να πω…:smiley:
Ο κ.Bolton εδωσε ρεστα…

Μην ξεχνάτε ότι μόνο οι μεταλλάδες παραμένουν σέξι όσα χρόνια κι αν περάσουν!