Michael Schenker Vs. Slash

Θέλω να καταλήξω στο εξής συμπέρασμα… Αν ο Μιχαλάκης δεν ήταν Γερμανός και ήταν κι αυτός Αμερικάνος, δε νομίζω να “έπαιζε” τέτοιο Poll… O άνθρωπος είναι απλά Θεός… Το ίδιο και ο Uli jon Roth βέβαια…

OEO.

Επίσης να πω ότι αν και γερμανός ο Μίκαελ, έδωσε πολύ φως στην Αγγλία και δη στην όλη φάση του ΝWOBHM μια και είναι ένας από αυτούς που άλλαξαν το ροκ, κάνωντάς το ποιο σκληρό (Heavy) και από την άλλη μεριά ποιο μελωδικό.
Το ποιο άξιο από όλα είναι ότι όλα αυτά τα κατάφερε πριν καλά καλά γίνει 20 χρονών.

Ι Ε Ρ Ο Σ Υ Λ Ι Α ! ! ! ! ! :evil:

  1. Ο slash είναι Άγγλος και μετά από 11 χρόνια στο Hampstead πήγε στο LA :wink:

  2. Δεν έπαιξε άψογα μόνο στους GnR αλλά και στους Slash’s snakepit και velvet revolver (πριν το contraband έγινε χαζομπαμπάς και ίσως αυτό δικαιολογεί το ότι μαλάκωσε ο ήχος του λίγο :stuck_out_tongue: )

  3. Είναι δύσκολο να βάζεις τέτοια θέματα (ειδικά τη στιγμή που ο shenker θα πρέπει να έχει επηρεάσει κάπως τον slash :wink: ) και άκρως ανόητο να ονομάζεις έναν άξιο συνεχιστή του καλού hard rock σε ποζερά στυλ cobain! Μα πόσο άσχετος με την μουσική πρέπει να είσαι για να μην αναγνωρίζεις το εξαιρετικό έργο που έχει προσφέρει??? :evil:

Προφανώς πολλοί γράφουν χωρίς να σκέφτονται ή προσπαθούν να το παίξουν κάποιοι βρίζοντας τους GnR (έχει γίνει μόδα πλέον αλλά όλοι κολλάτε με τα τραγούδια τους :wink: ) ! Δε ξέρω πολλά για τον shenker εκτός των μουσικών ύμνων του!

Δεν ψηφίζω και διαμαρτύρομαι έντονα γιατί κάποιοι μάζεψαν τα ραδίκια από τον Όλυμπο πριν από μένα :evil:

Πως φαίνεται ο έξυπνος άνθρωπος…
Τασούλη δήλωσε σε όλους ποια είναι η αγαπημένη σου μπάντα…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σωστο!!! Και συμφωνω σ αυτο που λες οτι τελευταια εχει γινει μοδα ολοι να βριζουν τους GNR…

1.Ekei menw twra!!! Ti ypikootita exei???
2.Ta eipes ola monos sou! Akou kai tipota parapanw
3.Twra me tis vroxes tha vgalei polla. Xanaprospathise.

ισως ειμαστε σχετικοι!! κ για αυτον τον βριζουμε…
εγω κ χωρις να τον βρισω ειμαι “καποιος” ειμαι ο Bluezlick!
Υ.Γ. ποτε δεν κολλησα με τα τραγουδια τους κ ουτε προκιτε! εχω περασει τα 20…

mallon to topic ayto einai gia plaka.o slash einai poly kalos kitharistas kai moysikos exei grapsei koryfaia kommatia kai solo alla ton schenker kata ti gnomi moy den tha ton ftasei pote.den mporei na sygrithi mazi toy mono kai mono an tsekaroyme poy exoyn paixei aytoi oi dyo

Συγνώμη, αλλά όταν μιλάει ο jimlick περί μουσικής εγώ κάνω πίσω…

Συγνώμη, αλλά όταν μιλάει ο jimlick περί μουσικής εγώ κάνω πίσω…[/quote]

min kaneis poly piso giati tha me patiseis…

Pragmati me ayth tin prooptikh to evala giati periergos ixera oti epishs periergos o Slash tha parei panw apo 20%…

Κ εγώ της ίδιας αποψης.

Κ εγώ της ίδιας αποψης.[/quote]Tote mallon den xereis poso xronwn itan o Michael otan evgale ta mnhmeia ths rock kai itan idi guitar hero.

Δεν αμφισβήτησα την παραγωγή του Schenker σε πρώιμη ηλικιακή φάση(ποιος θα μπορούσε άλλωστε…)!Αφενός,ωστόσο,είναι διαφορετικά τα μεγέθη που συγκρίνουμε κ΄αφετέρου η εποχή εμφάνισης του Slash χαρακτηριζόταν απο διαφορετικές συγκυρίες στον μουσικό χώρο που έδιναν έμφαση τόσο στον πιο "πιασάρικο’ ήχο,όσο κ΄σε συγκεκριμένες στυλιστικές τάσεις με αποτέλεσμα την κατακόρυφη ανέλιξη του Slash σε ένα απ΄τα symbol της εποχής.Αυτά γύρω απ΄το θέμα γρήγορης δημοσιότητας…Κατά τ΄άλλα αξιόλογοι μουσικοί κ΄οι δύο με εμφανώς μεγαλύτερο βάρος προσφοράς στον Schenker…

Η μεγαλη μαγκια του μιχαλακη ειναι το σολο του Rock Bottom!!!
τετοιο σολο ο slash ουτε στο ονειρο το δεν εχει παιξει…

Δεν τρελένομαι για κανέναν από τους δύο , αλλά το όνομα ‘‘Slash’’ μαρέσει περισσότερο από το ‘‘Michael Schenker’’ . Οπότε ψηφίζω τον Slash !!! 8O 8O 8O :lol: :lol:

Για να φουντώσω την συζήτηση… προτιμώ το solo του Paradise City

Ψηθείτε για ένα καυγαδάκι!

Έτσι!!Να γίνει το topic HELL CITY!

Milame akousa mia live ekdosh tou Rock Bottom kai emeina me to sagoni sto patoma! Dinei resta kai epitages ama goustareis to palikari!