Michael Schenker

Entelws! idiws o Meine!:stuck_out_tongue:

ελα ρε bluez μουτρο που εισαι???

Μιας και μιλαμε για τον Μιχαλακη, εχει ακουσει κανεις το “Τhe Plot” (Project με τον Pete Way) του 2003 ???:-k

φοβερό albumάκι,αγνό hard rock με την κάφρικη φωνή του Way!!!
σαν απλό τζαμάρισμα των 2 είναι που απλά το βγάλανε σε cd!
drums ο Jeff Martin:wink:

Ετσι συμφωνω, μου αρεσε και εμενα πολυ !

συντομα θα το ακουσω…8)

ο αγαπημενος μου υμνος απο ufo…:slight_smile: :slight_smile: on with the action:bow2: :bow2: αν και η studio εκτελεση ειναι καλυτερη απ αυτην…

αναφέρει κάπου και “greek child” νομίζω μέσα?:-k

ναι σε ενα σημειο λεει (when a greek kid pulled the knife and pushed in his face) καλα ε τρελλος υμνος…8)

μεσα στα κομματια που εχω ακουσει πιο πολλες φορες στη ζωη μου…:-k :-k και τα δυο σολο στη studio εκτελεση ειναι απιστευτα…

Καλα σε ολα τα albums των UFO με μιχαλακη θα βρεις τετους υμνους!!! Οντως αυτο το κομματι ειναι υμνος οπως και ολο το “No Heavy Petting”.

αααααχ…ααααααααααααααααααααααααααααχ λέω τι κρίμα να μην είναι ακόμα μαζί…όλο και κάνα υμνάκο θα χώνανε στο set list…από τα μη hit λέω πάντα ε

Οπως το 1998 παιζανε το “One More From the Rodeo” πχ ή και το “Electric Phase” ομως καλυτερα χωρια τωρα γιατι αμα συνεχιζαν δεν θα υπηρχαν UFO και τα “You Are” & “The Monkey Puzzle” δεν θα βγαινανε ποτε.

ε,ναι…αν γινόταν όμως,θα ήταν καλά…walk on water έτσι κι αλλιώς δεν βγάζει ούτε ο mike μόνος του,ούτε οι ufo…ο τελευταίος μεγάλος δίσκος όλων των σχετικών μελών…

Οντως! Walk On Water και τα μυαλα στα καγκελα, αυτος ο δισκος ειναι ενα κλικ πιο κατω απο τα κλασσικα albums των 70’s!!!

Επειδή είδα ότι υπήρξε διαφωνία για το αν είχε ή όχι πρόταση ο άρχοντας να γίνει μέλος των Rolling Stones, παραθέτω ένα video στο youtube, όπου ο ίδιος ο Michael μιλάει μεταξύ άλλων και γι’αυτό.

hxxp://youtube.com/watch?v=Q02nFjS8lGU

κανα νεο απ τον μιχαλακη παιζει???/:-k :-k :-k καμμια επισκεψη προς ελλαδα???:-k

Ναί, για να είμαστε πάλι 400 άτομα όπως στο Gagarin το 2004:( [-X

Ο Μιχάλης αφού τα έκανε θάλασσα στην Αγγλία,εξήγησε τους λόγους στο site του…
Κανένα άλλο νέο

www.michaelschenkerhimself.com

Τον στήριξε άμεσα ο Kottak με μήνυμά του στo guestbook της μπάντας.

τι εγινε ακριβως???/:-k

Ήταν λιώμα και τις 3 βραδιές,στο Λονδίνο βέβαια ήταν καλούτσικος.
Το παρασκήνιο έχει να κάνει πάλι με κάτι manager απ’ό,τι θυμάμαι.Στην περιοδεία στην Αμερική,ο Mike βρέθηκε χωρίς manager και όταν πήγε Αγγλία βρέθηκε χωρίς μπάντα και χωρίς λεφτά!!!
Ε,και για να ξεχαστεί,το έριξε στο ποτό.:stuck_out_tongue:
Τα εξηγεί ο ίδιος αναλυτικά,δε τα θυμάμαι ακριβώς τώρα.
Και τονίζει ότι δεν ήρθε στα χέρια με τον Rudy,όπως ανέφεραν κάτι φήμες.