Midas Fall-Eleven. Return and Revert

Λοιπόν βλέπω αναφορές εδώ και εκεί είναι και ο αγαπημένος μου δίσκος από τη φετινή χρονιά μέχρι τώρα οπότε του ανοίγω δικό του thread.Ο λόγος για αυτό:

Το πράγμα είναι απλό. Λυρικότητα που θυμίζει αρκετά Mono σε σημεία, υπέροχα γυναικεία φωνητικά, μπόλικο συναίσθημα. Αρκετά down επίσης. Ακούγεται πολύ ευχάριστα. Μουσικά κυμαίνεται κάπου ανάμεσα στο post και στο alternative αν και δεν έχει καμία σημασία. Αφιερώστε λίγο χρόνο για την υπερκομματάρα Half Horizon. Ή το Nautical Song.

Υ.Γ.Πρώτο μου thread ε. Άμα έχω κάνει καμιά βλακεία πείτε

Μόνο αγάπες. Μόνο.

Κα-τα-πλη-κτι-κός δίσκος… :smiley:

όσοι αρέσκονται σε post-alternative ακούσματα, να μην προσπεράσουν…
όλα τα τραγούδια είναι εκφράσεις λυρισμού, συναισθήματος και γλυκιάς μελαγχολίας.

αυτος εδω ακουει προτομεν, cbp και midas fall <3

εξαιρετικη σας λεω μπαντα.

τους εχω δει 2 φορες ο παλιοκωλος.

την πρωτη ηταν σαππορτ στους μονο και ειχα μεινει μαλακας.

τη δευτερη ομως, σε δικο τους λαηβ ηταν λιγο πιο meh. Το κακο ειναι πως ο ντραμμερ τους, που ειναι ουμπερ θεουλας, και φαινεται καθαρα στο δισκο, αποτι φαινεται αποχωρησε, και ηρθε αλλη μια δεσποινιδα.

Στο δευτερο λαηβ, που ηταν απο τα πρωτα της σοου, εκανε πολλα λαθη, και καπως μας ξενερωσε, αλλα νταξει, ετσι ειναυτα. τωρα το γιατι εφυγε ο αλλος, ποιος ξερει… αλλα νταξει, μιλαμε για πιτσιρικαδες ε. Στο σοου με τους μονο (απριλης λεμε) ειχαν ερθει συμμαθητες τους να τους δουν… νιωθετε δηλαδη για τι λεμε…

Τιμησαμε και μπλουζιτσα με τις πολυκατοικιες, και σιντι, και στηριζουμε μελωδικη μελαγχολια απο Εδιμβουργο μερια.

Nautical Song —> http://www.youtube.com/watch?v=LDGKb2iOAbg

Τι πάθατε ξαφνικά σήμερα οι editors και το ακούτε όλοι;

και bump.

Πλησιάζει το κλείσιμο της χρονιάς ωρέ και ανακεφαλαιώνουμε. Bump x10

Λοιπόν αν και είχα δεχθεί μια κάποια πίεση ;p για ν’ ακούσω τούτο δω, δεν είχε κάτσει, μέχρι σήμερα.
Ομολογουμένως με παρότρυνε και αυτό:
[I]http://rocking.gr/reviews/album/Midas_Fall_-_Eleven_Return_And_Revert/3254/[/I]

Λίγο η βροχή όξω, λίγο που έτυχε στο ανάλογο μουντ, ήρθε και ταίριαξε.
Ωραία πράματα.

καταπληκτικος δισκος

τσεκαρα στο youtube γιατι μαρεσε το ονομα (!) και επαθα πλακα απο τη φωνη της κοπελας

movie screens, century, half horizon κομματαρες

Βump.

Στο σαιτ της CTS βλέπω λαιβ με Τides Of Nebula στις 22 Νοεμβρίου.

Ας ανοιχτεί thread παρακαλώ!

υπαρχει ηδη μη σου πω

και αποτι ξερω, θα σκασει αλλη μια ημερομηνια

ακούω το nautical song, ωραίο. εκεί γύρω στο 0:50 μπαίνουν οι apc του 13th step?

Μιας και έρχεται το live…Νέο Ep τον Γενάρη, δειγματάκι εδώ:

Μου είπε ο Giannis… να τους ακούσω και τους άκουσα και την άκουσα.
Πολύ όμορφο cd, μελωδικό, ωραία γυναικεία φωνητικά.
Αγαπημένα κομμάτια: Moviescreens, Nautical song, 17, Century και My Radio Star.
Θα τους δω και live σύντομα. Ελπίζω να έχουν και merch μαζί να τσιμπήσουμε τίποτα :smiley:

Εμ, δεν διαβαζετε τις λιστες του rocking με τα καλυτερα του 2010, τα θελετε “μασημενα” ολα:p. Btw τα credits για την ανακαλυψη των Midas Fall πανε σε αλλο συντακτη που δεν αποκαλυπτω γιατι ειναι ντροπαλο παιδι:!:

Στο live μια ωριτσα θα παιξουν, ε θα ειμαστε εκει εκτος απροοπτου

[SPOILER]
the rocking raccoon 8)[/SPOILER]

όλο το άλμπουμ θα παίξουν. Μια χαρά θα είναι :thumbup:

bump γιατί είναι καταπληκτικός δίσκος και τον ανακάλυψα εντελώς τυχαία και, δυστυχώς για μένα, μετά το live τους…

και το πρώτο δείγμα από το EP είναι εξίσου καλό!!