Midas Fall - Wilderness

Βασικα οι Muse ειναι το καλυτερο παραδειγμα και οχι μονο απο μουσικες επιρροες (δεν αναφερομαι απαραιτητα σε ηχους, οσο σε ιδιωματα). Και οι δυο μπαντες εχουν μοναδικης ποιοτητας φωνες, γενικα θεωρω πως η Elizabeth ανηκει στη κατηγορια του ‘ανεβαζω οτι τραγουδω 1-2 σκαλες’. Μπορει να παρει κατι απλα οκ και να το κανει να ακουγεται καλο, κατι πολυ καλο και να ακουστει επος, κλπ.

Η αλήθεια κρύβεται στα 80᾽ς, είσαι μακριά Τζόνυ

πραγματικα εχω περιεργεια για ποια λες???!? :stuck_out_tongue:

δωσε κανα hint. (υποψιαζομαι απο τον γκοθοχωρο? φαση Liz Fraser? )

απο το δισκο ακουσα τα 2 κομματια που βρηκα στο youtube
your heart… και the moon…
δεν βρηκα παντως ηλεκτρονικα στοιχεια (περα απο μερικα δευτερολεπτα στο the moon…
για να γινει συγκριση με τους muse που αναφερθηκαν πιο πανω

οσο αφορα στο μουσικο κομματι
οντως πολυ ωραια φωνη και μελωδιες

μουσικα παντως δεν μου φαινεται να διαφερουν και πολυ απο αλλες post μπαντες
απλως οπως ειπε και ο angmar η φωνη ανεβαζει τα κομματια ενα επιπεδο παραπανω

Είσαι σωστός για τον χώρο, ποιός άλλος θα ήταν άλλωστε στα 80᾽ς, αλλά μην το συνεχίζεις δεν έχει νόημα, παρθενογέννηση δεν υπάρχει εύκολα στη μουσική. Η δύναμη των Μίδας είναι δεδομένα εκεί που είναι, η μίξη των άλμπουμ τους το λέει άλλωστε και αυτό προβάλλει και είναι αυτό που λέμε όλοι, δεν συζήτησε κανείς ποτέ για τον πολύ βαρετό ντράμερ και την υπόλοιπη μπάντα.
Το να λέμε ότι χρειάζεται κάποιες καλές συμβουλές η τραγουδίστρια, δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή, θα μπορούσε να ανεβάσει κι άλλο τις συνθέσεις.
Τα ηλεκτρονικά στοιχεία καμιά φορά δίνουν την αίσθηση της “τσόντας”, μπἤκαν για να μπούνε, έδωσαν έναν πιο πλήρη ήχο αλλά ακόμα σηκώνουν βελτίωση αν ξαναμπούνε.
Την γνώμη μας λέμε, όλοι σηκώνουν βελτίωση.

ΛΟΛ, το αντιθετο, απο εκφραστικοτητα αλλο τιποτα, ουτε συμβουλες, ουτε τιποτα δεν χρειαζεται. Προσδιδει στιγμα που λειπει απο τις περισσοτερες τυπικες φωνες του χωρου τους. Ηλεκτρονικα στοιχεια εχει περισσοτερα στο Unravelling King, Fight First και BPD (το Fight First ειδικα δινει εντυπωση math rock μπαντας). Κατα τ αλλα μια χαρα παιζουν, δε παραφορτωνουν τη μουσικη, αφηνουν τις συνθεσεις να αναπνευουν, μια χαρα ειναι κι ο ντραμμερ μια χαρα και τα δευτερα φωνητικα της Rowan. Αλλα μ αυτο το νικ που χεις που να τα εκτιμησεις ψηλε μου. ;p

Επιτρέπεται να πω την γνώμη μου η πρέπει να σε ρωτήσω πρώτα;

Κι εγω τη γνωμη μου λεω, απλα ειμαι και λιγο γαματος.

Όποτε επιτρέπεται, δεν τρέχει τίποτα, είμαι υπομονετικός

Δε σ εμποδισε κανεις, εισαι πολυ μεταλλας ομως, οποτε δεν σε παρεξηγω.

Δεν γνωρίζω τέτοια Ελληνικά καμάρι μου

Δεν το ειπα υποτιμητικα, εχεις υπογραφη Μανσουν αλλωστε, μπαντα απαγορευτικη για μεταλλογουστα. Γενικα τα επιχειρηματα σου δειχνουν μεταλλοπαιδεια, σε μπαντες οπως οι Midas Fall θεωρω πως αυτα που ειναι οι ατελειες τους κατα τη γνωμη σου, προσδιδουν την ομορφια που εχουν. Κατα τ αλλα μεκανακια και Καραβελ.

η υπογραφη νομιζω ειναι απο stone sour :slight_smile:

Μεταλλας τοτε :!: Τι καθομαι και συζηταω.

E, οι μεταλλάδες που να τα ξεχωρίσουν αυτά :!:

Γιάννης…αξία priceless :lol:

Aλητάκο ξεκούρασε το πληκτρολόγιο σου τώρα γιατί δεν έχεις πάρει χαμπάρι ακόμα με ποιόν μιλάς :lol:

Μπα…αφήνω τις μεταλλοσύνες στα νεούδια

Angmar, για σενα. Αμα σε βολευει να το ξεκουρασω.

Νταζ για σένα, με βολεύει να μην το ξεκουράσεις γιατί διασκεδάζω :stuck_out_tongue:

Τρολολολολ.

Ακριβώς :lol:

Μπαμπ, τι υπεροχος δισκος ρε μαλακες. Εχω 5 κιλα φρεσκο μπλακ μεταλ που καθονται και ακουω Μιδας Φωλ. Μην ειστε τοσο μυρωδιες πια :!: