Mika

Ας ταράξουμε λίγο ακόμα τους ευαίσθητους χρήστες του φόρουμ. Ο συγκεκριμένος ΑΝΤΡΑΣ θα βγάλει φέτος τον δεύτερο δίσκο του.

Όλοι έχετε ακούσει τούτη εδώ τη κομματάρα. http://www.youtube.com/watch?v=ZNsc_G0IIyk

Επίσης εστιάζουμε εδώ, με έμφαση στο 4:00 που είναι σκέτο φρέντυ μέρκιουρη. http://www.youtube.com/watch?v=ij7cdZvsWNo

αλλά και ένα ΑΝΤΡΙΚΕΙΟ κομμάτι. http://www.youtube.com/watch?v=6uQD7pVjFlg

<3<3

Ρε δε παμε καλααααα.#-o

Αντε να δουμε για ποιον αλλο καραγκιοζη θ’ανοιξει τοπικ.Για τον Boy George μημπως.:stuck_out_tongue:

Δυστυχως εγω οχι απλα το εχω ακουσει αλλα μου το κανουν κλυσμα καθε μερα στη δουλεια σε σημειο να μη μπορω να κανω αυτο που λεει ο τιτλος του.:dizzy:

Ρε μαλάκες τα καλύτερα χάνω!

Μίκα λατρείας!
Στηρίζουμε!

Mika > Mike Patton χαλαρα ομως εεεε…

:lol::lol::lol::lol:

Δεν καταλαβαίνω τις κόμπλες, τις ειρωνείες και τις προκαταλήψεις. Είναι φωνάρα, έχει δισκάρα και τραγουδάρες. Γουάτ δε φακ ιζ δε πρόμπλεμ;

γιεπ, ισχυει.

και στο 3:46

έχω δει και το dvd του. αμέ!
νταξ ωραίες μελωδίες για pop.
σιγά μη κάνουμε και σοβαρή συζήτηση για Mika.

εμένα γιατί μου θυμίζει κάποιον;

ενα -ros τους χωρίζει.

δε με ξετρελαινει κιολας,αλλα ειναι καλουτσικος.τον στηριζει και ο may οποτε κανουμε προσπαθιες να ακουσουμε.σωστα,μοιαζει στον φρεντι και στη φωνη και στη σκηνικη παρουσ και στην εμφανιση

πραγματι…δεν με τρελλαινει ουτε εμενα…
αλλα οφειλουμε να αναγνωρισουμε το γεγονος οτι σε αυτα που τραγουδαει εχει πολυ καλη και ευελικτη φωνη.
Για το ειδος του δηλαδη ειναι τραγουδισταρας.

Τραβατε Γκαζι τωρα για νυφοπαζαρο στο Ιντρεπιντ!:lol:

σταματήστε πάντως κάθε φορά που ένας τύπος λίγο (έως υπερβολικά) “ξώφτερνος” που έχει καλή (έως πολύ καλή) φωνή, ειδικά στις υψηλές οκτάβες να λέτε ότι είναι ο νέος Freddie Mercury.

ξανασκεφτείτε πρώτα τι μουσική έγραφε και τραγούδαγε ο Mercury και μετά δείτε ότι έχετε άδικο.

δεν μπορεις ομως να μην το σκεφτεις ,εστω και λιγο…
σε αρκετα σημεια η φωνη του “Θυμιζει” Φρεντυ…

το θεμα ειναι οτι οι Κουην δεν εβγαζαν τοσο γκεϊ κομματια!:stuck_out_tongue:

δεν ειπαμε οτι ειναι ο νεος φρεντι μερκιουρι.απλα εχει καποια χαρακτηριστικα που μοιαζουν με του φρεντι.σε καμια περιπτωση δεν ειναι ο νεος φρεντι μερκιουρι.μην ειμαστε ιεροσυλοι.

και εννοειται δεν εβγαζαν γκει κοματια οι κουιν.

σσστ…φιλος…μεταξυ μας μιλαμε!

ειχαν και αυτοι κατι οτι να’ναι…ε?
αλλα δεν ηταν τοοοοοσο πλεον!

εντιτ: επισης οι φασεις στις οποιες ο Μικα μου θυμιζει λιγο Φρεντυ ΔΕΝ ειναι οι υψηλες…
καπου στη μεση ειναι που γινεται καπως σπουκι το ποσο κοντα ειναι.

παραδειγματα.?εκτος απο radio ga ga.

don’t stop me now…ειδικα στο ρεφραιν
Ι want to break free …οτι synth εχει μεσα
killer queen…κλασσικο αλλα εχει τις στιγμες του
bicycle race…WTF???
I’m going slightly mad…

γενικα μου αρεσουν …αλλα αν κατσω να σχολιασω σε σημεια τα κομματια ε,ολο και κατι βρισκω!:stuck_out_tongue:

εντιτ:εχουν ομως το πιο ροκ κομματι εβα!

ΦΑΤ ΜΠΟΤΟΜΝΤ ΓΚΕΡΛΣ!!!

ειμαστε εκτος τοπικ

THIS THREAD IS NOW ABOUT QUEEN AND GAYNESS!

Είπα κι εγώ, τόσα πολλά έχετε να πείτε για τον Μίκα??? :stuck_out_tongue:

εννοεις οτι ειναι γκει κομματιαή οτι ναναι? παντως οτι και να εννοεις dont stop me now,killer queen,i`m going slightly mad κατω τα χερια σας.ειδικα το πρωτο που ειναι υμνος.
ον τοπικ:εχω ακουσει οτι ενα τραγουδι του mika ειναι ιδιο με το fat bottomed girls.

δεν θα απορουσα καθολου αν οντως ισχυει!:stuck_out_tongue:

Για να καταλάβετε ότι τον πλασάρουν γενικά ως νέο - εστιασμένο στο pop- Freddie Mercury δείτε το παράδειγμα του Fat Bottomed Girls που αναφέρατε, ακούγοντας το Big Girl (You are beautiful). Ίδια λογική, αρκετά πιο pop και safe.

βασικα, οτι το ακουσα…

ναι…safe…και αρκετα μακρυα απο αυτο που λες οτι υποστηριζουν…

δικιο!