Mike Patton In Greece

Η Clipart παρουσιάζει την Πέμπτη 9 Σεπτεμβρίου ένα live που σπάνια γίνεται στην Ελλάδα με δύο από τους επιδραστικότερους vocal καλλιτέχνες της παγκόσμιας μουσικής σκηνής!

AN Club, Σολωμού 13-15, Εξάρχεια

MIKE PATTON
Μέλος και ηγετική μορφή συγκροτημάτων όπως Faith No More, Mr. Bungle, Fantomas, Tomahawk αλλά και σε solo experimental καριέρα, έχει φανατικό και μεγάλο κοινό παγκοσμίως (όπως και στην Ελλάδα), ενώ πολλοί τον χαρακτηρίζουν σαν μια από τις σημαντικότερες σύγχρονες μουσικές ιδιοφυίες.

RAHZEL

Ευρύτερα γνωστός και σαν μέλος του διάσημου συγκροτήματος The Roots, ο Rahzel είναι ένας MC που έχει ?ειδικευθεί? στο ?πέμπτο στοιχείο? της hip hop κουλτούρας, το beatboxing (μετά το graffiti, DJing, MCing και breakdancing).

Ο Mike Patton θα συνοδεύσει τον Rahzel (και το αντίστροφο) σε ένα μοναδικό vocal ταξίδι που μόνο αυτοί ξέρουν να κάνουν καλύτερα από τον καθένα!

Opening act: Peekay Tayloh (Poeta Negra records)

Doors: 21.00

Εισιτήριο: 25 euros

Ένα όνειρο πολλών οπάδων του σκλήρου ήχου γίνεται πραγματικότητα :lol: .Η ηγετική μορφή των Faith No More για πρώτη φορά στην Ελλάδα. Νόμιζω ότι αξίζει να παρευρεθούμε!!
Ραντεβού στο An στις 9 του μήνα

Pshnomoun oso den paei, alla apo lefta 0 :cry:

Θα έρθει κανείς από εσας στο Live? Εγώ θα είμαι μέσα… :lol:

Ακουσα τα καλυτερα!!
Δεν πηγα εγω αλλα πηγε ενας φιλος και μου ειπε οτι ηταν παρα πολυ καλοι και οι δυο.
Τοσος πολυς κοσμος λεει δεν εχει ξαναμπει στο αν και τοσος απ’εξω

i sinaulia auti tha mas meinei aksexasti pados…patton kai rahzel na dinoun resta…kai o kosmos na einai enthousiasmenos kai na simmetexei kati pou den perimena se tetoio vathmo kathos nomiza oti otan katalavoun peri tinos prokeitai tha arxizan tis malakies.