Ministry - Relapse (2012)

30 Μαρτίου κυκλοφορεί ο νέος δίσκος των επαναδραστηριοποιημένων Ministry μετά από 3 χρόνια. O Al Jourgensen ξαναμάζεψε την παλιοπαρέα για να βγάλει το νέο δίσκο, μακριά από τις απαράδεκτες συνεργασίες που είχε κάνει αφού διέλυσαν.

Παρ’ όλ’ αυτά το εξώφυλλο του άλμπουμ πάει για τα χειρότερα της χρονιάς:

Επίσης κυκλοφόρησε το πρώτο τραγούδι σε ψηφιακή μορφή, το 99%

http://www.youtube.com/watch?v=eY50tO3AUgA

Δεν είναι χάλια, δεν είναι και αριστούργημα βέβαια.
Απ’ ό,τι καταλαβαίνω, μουσικά θα κινηθούν στο ύφος της αντι-Μπους τριλογίας.
Στιχουργικά το 99% αναφέρεται στους Αμερικάνους αγανακτισμένους.

Τι σχέση έχει το εν λόγω εξώφυλλο ([I]τι αισθητική[/I]!!!) με τους…Εν Αμέρικα Αγανακτισμένους, σπάω το κεφάλι μου[B]…Best Quiz Question EVER!!![/B]

Το κομμάτι “99%” έχει σχέση με τους αγανακτισμένους (το We are 99% ήταν το σύνθημά τους ή κάπως έτσι) όχι το εξώφυλλο του δίσκου.

Τι Relapse ρε μαλάκες, Eminem την είδαν και θα βγάλουν και Recovery μετά ? Αφού το διαλύσαν είπαν, πεινάσαν και θέλουν ψωμάκι πάλι τώρα ? Το εξώφυλλο πάντως φέρνει κάτι σε hip hop, άν κι ο τυπάς μοιάζει λίγο του this is Sparta.

Δεν το εχω ακουσει ακομα το κομματι (σε αλλο mood εντελως ειμαι τωρα), αλλα εμπιστευομαι Ministry και αναμενω τον δισκο με σχετικη ανυπομονησια (παρα το αθλιο εξωφυλλο).

Δεν με ενθουσίασε το κομμάτι :stuck_out_tongue:

Απαίσιο το κομμάτι, απαίσιο το εξώφυλλο (αλλά αυτό είναι το λιγότερο).

Seriously, γιατί το κάνεις αυτό ρε Αλ;

Χάλια το κομμάτι. Το εξώφυλλο μέτριο αλλά αυτό είναι το λιγότερο… Μια μπάντα που έβγαλε το Psalm 69 οφείλει να βγάζει καλύτερα κομμάτια. Επιφυλάσσομαι για το full length.

όλα τα λεφτά η ατάκα σου φίλε :lol: :lol: :lol: :lol:

+1000

Αλλά δεν ήθελα να το γράψω εγώ πρώτος. :lol:

Μου φαίνεται ότι δεν παρακολουθείτε τα κατορθώματά του από τότε που διέλυσε τους Ministry. :stuck_out_tongue:
Μέχρι και χριστουγεννιάτικο τραγούδι έβγαλε!

Εντωμεταξύ, λέει, η ιδέα για νέο δίσκο της μπάντας γεννήθηκε, όταν κάποια τραγούδια για το country project Buck Satan ήταν υπερβολικά βαριά για να μπουν εκεί (…)

  • κακό management (η νυν γυναίκα του :roll: )

Μέτριο το κομμάτι, όπως αναμενόταν. Από τα βιντεάκια με τα studio reports πάντως η κατεύθυνση φαίνεται να είναι η ίδια με τα 2-3 τελευταία, αλλά προφανώς δε θα πλησιάζει δισκάρες τύπου Rio Grande Blood καθώς δε θα υπάρχει και το στοιχείο της έκπληξης. Και επίσης, όπως το πάνε θα γίνουν άλλη μια θρας μπάντα με ιντάστριαλ παραπομπές και παραγωγή.

για το αλμπουμ δε περιμενω και πολλα αλλα μας ενδιαφερει να τους δουμε λαιβ :smiley:

μουφα…
η στροφη που εχει παρει η μπαντα απο το Animositisomina και μετα δεν με εχει ικανοποιησει,παω να ακουσω το Dark Side of the Spoon να στρωσω.

Το εξώφυλλο είναι επιπέδου Misery Index. Για τη μουσική δεν υπάρχει να ειπωθεί τίποτα, εκτός ίσως από το ότι δε νομίζω κάποιος που άκουγε Μίνιστρυ σοβαρά να περίμενε και ποτέ τίποτα από τον Αλ.

το κομμάτι είναι σαν το υπόλοιπο 99% που κυκλοφορεί εκεί έξω (see what i did there?) κατά τα άλλα δεν θα είναι ο μόνος που θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί οικονομικά τους Αμερικανούς αγανακτισμένους…επίσης το εξώφυλλο είναι χάλια.

το κομματι πολυ χαλια [-X

Δεύτερο single από το δίσκο:

[U]Double Tap[/U]

Επίσης

“Relapse” track listing:

  1. Ghouldiggers
  2. Double Tap
  3. FreeFall
  4. Kleptocracy
  5. United Forces (S.O.D. cover! - είμαι περίεργος πώς θα είναι)
  6. 99 Percenters
  7. Relapse
  8. Weekend Warrior
  9. Git Up Get Out 'n Vote
  10. Bloodlust
  11. Relapse Defibrillator Mix (Special Limited Edition)

Τι στο καλό, έχει τσακωθεί με τους ντράμμερ ο Jourgensen?
Να μη μιλήσω για τα samples… [-X

Ωραία ριφφς, αλλά δεν το σώζουν…
Από τους Ministry δεν περιμένω να βγάλουν άλλο ένα δίσκο της σειράς.
Όχι ότι πλέον είχα ιδιαίτερες απαιτήσεις αλλά…

οτι ειπε ο φορκμποης
οι βασεις παιζει να ναι οτι πιο απαραδεκτο εχει βαλει ο γιουργκενσεν απ τα πρωτα του τα νιου βουειβ :stuck_out_tongue: