mIRC

Κύριοι, είναι περιττό να κρυβόμαστε άλλο. Κάποιοι από δω έχουμε υπάρξει ιντερνετικές περσόνες για πάνω από δεκαετία, στις αθώες, fixedsys εποχές του mIRC client, πιθανότατα στα #metal_temple και #metal κυρίως. Όποιος έχει αποθηκευμένα ιστορικά logs, όποιος θυμάται μυθικές προσωπικότητες, όποιος θέλει απλά να καβλαντίσει νοσταλγώντας, ας ποστάρει.

Εγώ νομίζω πως ξέρω ποιοι είστε. Φανερωθείτε.

χαχααχαχα θεος…κααααποτε 8 χρονια πρiν ημουν ο metallas. Ελεος. εγω θυμαμαι εναν rory2 που ειχε ενα channel οπου ‘‘συχναζα’’

Starkweather εδώ, κυρίως στο #metal_temple.

θυμάμαι εποχές BBS, me modem στα 1200bps, πολλά ξενύχτια γυρω στο 1996, κυρίως στη matrix

/me slaps mindcrimeK around a bit with a large trout

pirch98 ρε! :stuck_out_tongue:

ρε το Metal temple και το μεγαλο εκεινο καναλι το hellas ξερω γω σε ποιον σερβερ ηταν; υπαρχουν ακομα;

Ήταν στο δίκτυο GRNet, στο οποίο έμπαινες από πολλούς irc servers (darkness.irc.gr, noc.irc.gr, city.irc.gr μεταξύ άλλων).

Επειδή ξύπνησαν προαιώνιες μνήμες και κάποιες ακόμα βρίσκονται σε λήθαργο και επειδή έχω ΤΡΑΓΙΚΑ κενά μνήμης…
Μιλάμε για πάνω από δεκαετία έτσι…
Πρώτο και μακροβιότερο nickname = bloodfrozen
Δεύτερο nickname = Czral
Κανάλια = metal_temple, arcturus, thorns, ulver, painofsalvation, ved_buens_ende και άλλα που δε θυμάμαι τώρα.

50 κιλά σκόνη…