Από ποιον προτιμάτε το mistreated?

Δεν νομίζω να το ανέφερε κανείς.Από whitesnake μου άρεσε περισσότερο,από το Live… In the Heart of the City λόγω 2 κιθάρων και σπαρακτικής ερμηνείας!

Dave Coverdale…

coverdale

Glenn Hughes.

απο Coverdale βεβαια!

και οι Metallica το εχουν κανει διασκευη Live αλλα χωρις φωνητικα , στο live in Seatle(dvd) το παιζουν στα σολο:p

sori αλλα απο κανενα,το σολιδι του richie ειναι αρκετα κοιμησμενο
εκτος απο το κλασικο σημειο που αρχιζει να παιζει πιο δυνατα.

Αντιθετως το σολιδι του richie στο Child In Time απο made in japan ειναι απο τα καλυτερα (του),
τωρα για τις διασκευες δεν ξερω πολλα…

Το προτιμω πρωτα απο coverdale και μετα απο hughes, του Dio οχι οτι δεν ειναι καλο απλα το ματωνει πολυ το κομματι,φωναζει παρα πολυ και καπου το χανει.

Εισαι εντελως διεστραμμενος.

Ον Τοπικ.

Koβερνταλας,γιατι εχει και ενα τσαμπουκα μαζι με τον πονο.Ο Χιουζ το παρακανει μελισταλαχτο και ο Dio το επικοποιει(sic)!:stuck_out_tongue:

Βαρετοτερο τραγουδι εβερ.

Εντιτ: Και δεν ειναι και Θιν Λιζζυ ε.

το αγαπημενο μου-καλυτερο hard rock blues κομματι για μενα ever…απο coverdale…

Τα παμε, Δαβιδ, Καλ. Τζαμ.&-

Ποσο μα ποσο ευκολα Hughes!!

Γενικά τον Coverdale τον θεωρώ εντελώς δεύτερο ως τραγουδιστή και περφόρμερ σε σχέση με άλλους τραγουδιστές της γενιάς του. Συνεπώς Dio και Hughes είναι για μένα έτη φωτός ανώτεροι απο αυτόν. Όμως το Mistreated είναι χαλαρά trademark Coverdale. Ίσως το μόνο κομμάτι που παραδέχομαι οτι η ερμηνεία του Dave είναι άφταστη. Η αγαπημένη μου εκτέλεση είναι η αυθεντική.

Δίος και Κόβερας είναι στο προσωπικό μου τοπ - 5. Δύσκολα ο Κόβερας.

[FONT=“Comic Sans MS”]David Coverdale τότε (Burn και California jam), Glenn Hughes τώρα.[/FONT]

η εκτελεση του hughes ειναι super…δεν την ειχα προσεξει ποτε…κατεβασα προχθες ενα live και σπερνει…

ειδικα τη στιγμη που τραγουδαει a capella το ι’ve been losing my mind και ανεβαζει τη φωνη του ειναι ανατριχιλα…

βεβαια η εκτελεση του coverdale παραμενει πρωτη στις προτιμησεις μου γιατι ειμαι και συναισθηματικα δεμενος…:slight_smile:

ο DIO αν και ειναι ο αγαπημενος μου τραγουδιστης εδω δεν με πολυσυγκινει…οχι οτι με χαλαει βεβαια…sorry ronnie…

ο doogie white δεν ταιριαζει…

το εχω ακουσει και σε αρκετα covers που το λενε καλουτσικα ορισμενοι…

θα ηθελα να το ακουσω και απ τον paul rodgers που ο blackmore ηθελε να τον φερει στους purple to 73-74…θα ειχε πολυ ενδιαφερον…

Coverdale γιατι του παει.

coverdale ασυζητητει!..

Coverdale γιατί είναι «δικό του»! Πολύ καλή και η εκδοχή του Hughes. Πάντως σαφέστατα όχι Dio (προφανώς δεν συνειδητοποιεί τί σημαίνει η λέξη, τί να πω;)

Δεν νομιζεις οτι εισαι λιγο υπερβολικος?Το Soldier of Fortune? :wink: :bow:
Οn topic χαλαρα ο Coverdale…