Από ποιον προτιμάτε το mistreated?

David Coverdale: αυτος το ειπε πρωτος κ κανεις δεν βγαζει τον πονο που βγαζει αυτος…
Dio: εδωσε το δικο του στιγμα στο κοματι(βασικα πιο πολυ μου αρεσουν τα Drums του Powel :stuck_out_tongue: )
Glen Hughes: η αγαπημενη μου εκτελεση! οταν τον ειδα Live να το λεει απλα δεν το πιστευα…

Coverdale.

Υπάρχει και η διασκευή από Malmsteen με Jeff Scott Soto στα φωνητικά, η οποία είναι πάρα πολύ καλή. (αν και ο bluezlick όπως πάντα θα πετάξει τα δικά του :stuck_out_tongue: ) Εννοείται ότι προτιμώ με Coverdale πάντως!

αμαν!!!
την ξεχασα γαμωτο… :frowning:
ειναι πολυ καλη!!!

Υ.Γ. αληθεια λεω :smiley:

Δεν μου αρέσει τόσο η original εκτέλεση απο το Βurn γιατί o Coverdale μου ακούγεται μαζεμένος αλλα στα live γ!@#άει. Live In Europe, California Jam κτλ είναι πολύ καλός.

Αγαπημένη μου είναι η εκτέλεση από Γερμανία 1977 από τον Dio & τους Rainbow.

Πολύ καλά το λέει και o Hughes και στα 2 Live που έχει έρθει Ελλάδα.

Δύσκολα μας βάζεις…[/list]

Καθαρά “φαλοκρατικό” τραγούδι…

Οπότε δεν τίθεται θέμα συζήτησης…

Coverdale.Λίγο καλή είναι και η live εκτέλεση των Metallica.Δεν τραγουδάνε όμως,εννοείται.

COVERDALE MAZI ME HUGHES ΣΤΟΥΣ PURPLE…ΣTO CAL JAM ΣΠΕΡΝΑΝΕ…
ΚAI ΜΕΤΑ DIO…

Dio me Rainbow

Κ΄εμένα μου αρέσει περισσότερο
με Coverdale!!Του πάει η…κακοποίηση!!

Όντως δύσκολη ερώτηση…Εγώ θα έλεγα Dio πάντως. Δε ξέρω γιατί! Just because!!΄
Πάντως όταν ο David πήγε να το πει acapella στην Αθήνα το σκότωσε για τα καλά… :?

Cal Jam me diafora. FOVERO. poly kalytero apo to album.

Coverdale μακράν.Μιλάμε ο άνθρωπος έβγαλε τα εσώψυχα του σε αυτό το τραγούδι.Από τις καλύτερες ερμήνειες ever 8)

O Ντιος ειναι απο τους αγαπημενους μου τραγουδιστες, σιγουρα. Αλλα ο Γκλεν Χιουζ κανει ενα αδιαφορο σε μενα τραγουδι να φανταζει ομορφο.

DAVID COVERDALE mono autos mporei na dosei to sinesthima pou prepei sto sigekrimeno kommati.kaloi kai oi DIO KAI HUGE alla to mistreated mono coverdale kai apo to made in europe

  1. david fysika

DIO

Coverdale δεν το συζητώ, αλλά στα καλά του…
Ο Dio είναι ο αγαπημένος μου τραγουδιστής αλλά το συγκεκριμένο το γουστάρω πιο πολύ από τον Coverdale.

σίγουρα όχι από το burn!!!
είτε california jammin είτε από glenn hughes…πλέον ο Glenn είναι ο μόνος που μπορεί να το ερμηνεύσει…

Τόσες μέρες δεν μιλάω…

Ρε αντιστόρητοι, υπάρχει άλλος εκτός τον Δαυίδ που μπορεί να τραγουδήσει αυτό το άσμα;
David έστω και φάλτσα…
Θεοί οι Dio - Hughes, αλλά μιλάμε για Mistreated