Mono / the ocean / solstafir 08/11/15 fuzz club athens

MONO / THE OCEAN / SOLSTAFIR live:

12/10/15 DK ARHUS VOXHALL
13/10/15 NO OSLO VULKAN ARENA
14/10/15 SE STOCKHOLM DEBASER MEDIS
16/10/15 FIN TURKU KLUBI
17/10/15 FIN HELSINKI THE CIRCUS
18/10/15 RU ST. PETERSBURG ZAL OZHIDANIYA
19/10/15 RU MOSCOW VOLTA
21/10/15 LT VILNIUS NEW YORK
22/10/15 PL WARSAW PROXIMA
23/10/15 GER BERLIN HEIMATHAFEN
24/10/15 NL LEEUWARDEN ROMEIN
25/10/15 BE ANTWERP TRIX
26/10/15 GER COLOGNE LIVE MUSIC HALL
27/10/15 GER WIESBADEN SCHLACHTHOF
28/10/15 GER MUNICH BACKSTAGE
29/10/15 IT BOLOGNA LOCOMOTIV
30/10/15 IT MEZZAGO BLOOM
31/10/15 FR LYON CCO VILLEURBANNE
01/11/15 ES BARCELONA APOLO
02/11/15 FR TOULOUSE METRONUM
03/11/15 CH LAUSANNE LES DOCKS
04/11/15 CH ZURICH HÄRTEREI
05/11/15 FR PARIS TRABENDO
06/11/15 UK LONDON ELECTRIC BALLROOM
07/11/15 UK LEEDS UNIVERSITY
08/11/15 GR ATHENS FUZZ CLUB
09/11/15 TR ISTANBUL GARAJISTANBUL

Η προπώληση ξεκινάει στα 18 ευρώ και για περιορισμένο αριθμό εισιτηρίων. Μετά την εξάντλησή τους, θα συνεχιστεί στα 22 ευρώ, ενώ στο ταμείο η τιμή θα είναι 25 ευρώ.

Διάθεση: Καταστήματα Public, Seven Spots, Παπασωτηρίου, Ιανός, Reload, media Markt, Ticket House και το www.viva.gr

Mono + The Ocean + opening act (t.b.a.)

Κυριακή 8 Νοεμβρίου, Fuzz Live Music Club (Πειραιώς 209 & Πατριάρχου Ιωακείμ 1, Ταύρος, Αθήνα, 210 3450817, www.fuzzclub.gr).

Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:30.

φτώχυνε στο ελλάντα το πράμα :frowning:

Πού είναι οι solstafir μη.γα.μή.σω.

ΤΑΛΕΓΕ Ο ΚΡΙΜΣΟΝ

ετσι ειχε φτωχυνει κ περσι με saxon/skid row

Ε όχι κυρα Θάλεια μου. Ε ΟΧΙ.

Πφφφ…

Πφφφφφφ… (2)

No Solstafir, no party

τι μας λες https://www.youtube.com/watch?v=PqFNvzXNZiI

Κάτσε να παίξει αυτό το σκηνικό και τότε θα σβήσουν και Ocean και την αλλοτινή πιθανότητα των Solstafir

(Κρίμα που δεν κλείνουν με Everlasting Light να δούμε τον Goto να σφουγγαρίζει με την πλάτη του το πάτωμα από την καύλα όπως το 13)

[Spoiler]Δεν πειράζει, έχουμε Halcyon και Ashes in the snow. Και ας μου λείπει ένα Follow The Map να αφήσω κόκκαλα.[/Spoiler]

Δεν μου λένε τίποτα. Περί ορέξεως βέβαια…σπανακόπιτα

ΜΟΝΟ θα με έψηνε, αλλά δεν τραβιέμαι μόνο για αυτούς

Razor,

[SPOILER]http://www.setlist.fm/setlist/mono/2015/new-york-club-vilnius-lithuania-6bf5b246.html[/SPOILER]

Τώρα το έβαλαν αυτό, δεν παίζει. Μέχρι το απόγευμα δεν υπήρχε.

[Spoiler]HOSANNA IN EXCELSIS. Συναυλία της χρονιάς, εντ οφ φάκιν στόρι.Θα 'σαι να κεράσω μπύρα;[/Spoiler]

Χαχα! Ελπίζω ότι θα είμαι.

Ξέρει κανείς τα 18άρια που είναι περιορισμένα πόσα περίπου είναι και αν έχουν εξαντληθεί;

CTS Productions
3 hrs ·
Τα εισιτήρια των ?18 για τη συναυλία των Mono (Japan) και The Ocean Collective στο Fuzz Live Music Club έχουν πλέον εξαντληθεί (εδώ κ κάτι μέρες βασικά)! Η προπώληση συνεχίζεται προς ?22 μέχρι και την ημέρα της συναυλίας.

Μόλις γύρισα από τη συναυλία. Αν και το Otta μου άρεσε αρκετά ως δίσκος, ομολογώ πως οι Solstafir μου φάνηκαν… φλώροι. Έπαιξαν κάτι παραπάνω από 1 ώρα και συνεχώς μου έβγαζαν μια θλίψη. Ψεύτικο metal στυλάκι και rock τραγούδια που -κάλιστα θα μπορούσαν να είναι ισλανδικά καψουροτράγουδα- κι όλα αυτά σε μια εμφάνιση που δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο. Πολύ πόζα ρε παιδί μου. Όσο τους έβλεπα, συνεχώς σκεφτόμουν την φράση του Πανούση “ο απώτερος σκοπός του καλλιτέχνη είναι να γαμήσει”. Νομίζω πως καλά κάνουν και συνεχίζουν ως Solstafir γιατί κανείς τους δεν είναι αρκετά καλός για να παίξει σε μια άλλη μπάντα που θα είναι εξίσου πετυχημένη.

Άποψη μου: είστε τυχεροί που δεν θα τους δείτε, γιατί αυτό σημαίνει πως θα ακούσετε περισσότερη μουσική από τους Mono (πάλι ήταν εξαιρετικοί αν και νομίζω πως την εμφάνιση τους στο club 22 το 2009 δεν την έχω δει ξανά) και τους The Ocean (που δυστυχώς δεν τους πρόλαβα αλλά ρε σεις, αυτοί είχαν 7 άτομα πάνω στη σκηνή!).

Περισσεύει σε κανέναν κάνα 18άρι; Για να μη σκάω 22 ή 25…

Συναυλία της χρονιάς. Και οι ΜΟΝΟ είναι οι καλύτεροι άνθρωποι που έχω γνωρίσει από μπάντες. Μόνο κλάμα.