Monster Magnet 30/01/15 Principal & 31/01 Περιστύλιο ΣΕΦ

photo rockoverdose απο εδώ

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=35008

photo didimusic απο εδώ

http://www.didimusic.gr/el/sunaulies/monster_magnet_1.html

ΜΠΑΧΑΛΟ !!! :lol:

…άντε και μία απ’την Νικολούλη:D #-o :slight_smile: :!:

didi

Πάντως η μεταφορά στη Θεσσαλονικη μάλλον είναι αρνητική εξέλιξη. Σε μία συναυλία πήγα στο Fix (Steve Vai) και ήταν τραγωδία. Xαμηλή σκηνή, μέτριος ήχος.

μια χαρα ειναι το πρινσιπαλ τι φιξ τωρα σιγουρα αρνητικη εξελιξη

30/1 Αθηνα -> [B]Sabbaton, Delain etc.[/B] @ Fuzz Club & [B]Monster Magnet[/B] Περιστύλιο ΣΕΦ
31/1 Θεσσαλονικη -> [B]Sabbaton, Delain etc.[/B] @ Principal & [B]Monster Magnet[/B] @ Fix

Μία χαρά [B]ήταν[/B] οι ημερομηνίες πριν (για όσους ήθελαν να πάνε & στις 2 συναυλίες).
Μετά παραπονιόμαστε που δεν μαζεύουν κόσμο οι συναυλίες & παίζουμε μπάλα… Φυσικό είναι άμα αναγκαστεί και χωριστεί ο κόσμος επιλέγοντας να πάει σε 1 από τις 2 συναυλίες την ίδια μέρα…

Ναι, εκατοντάδες κόσμου ήθελαν να πάνε και σάμπατον και μάγκνετ :!:

Στον Steve Vai ήταν απαράδεκτα χαμηλή η σκήνη (μόνο το κεφάλι του έβλεπες εκτός & άμα ήσουν πάνω από 2 μέτρα)… Και σε τί συναυλία έτσι!!! [B]Steve Vai[/B] όπου ουσιαστικά πληρώνεις εισιτήριο για να βλέπεις τα δάχτυλά του & όχι το κεφάλι του… Έχει αλλάξει η διαμόρφωση του χώρου στο Fix Factory και τώρα βλέπεις καλύτερα στην σκήνη

Α οκ. Δεν είχα πάει σε άλλο live από τότε. Πάλι καλά λοιπόν.

Πάντως, το καλοκαίρι που τους είδα στο Hellfest βρέθηκα προ εκπλήξεως μπορώ να πω. Έχουν γυρίσει τον ήχο τους στις πολύ παλιές μέρες, τίγκα στο reverb, στο delay και στην ψυχεδέλεια, έχοντας μάλιστα προσαρμόσει και μεταγενέστερα τραγούδια σε αυτό το ύφος, όπως το “Powertrip” και το “Tractor”.

Προσωπικά, είμαι πιο πολύ φαν της hard rock πλευράς τους (“Powetrip”) και με ξένισε λίγο, αλλά οφείλω να ομολογήσω πως ήταν πιο δεμένοι από τις τελευταίες φορές που τους είχα δει και το υποστήριζαν ωραία.

Από τη μία φοβάμαι ανύπαρκτη ορατότητα όπως στο ιστορικό για αυτό το λόγο πλέον live των Tool στο κλειστό ξιφασκίας, απο την άλλη θυμάμαι σε μία έκθεση ήχου και μουσικών οργάνων το '98 να έχει παίξει εκεί μέσα ο Paul Gilbert και η σκηνή να ήταν σε κανονικό ύψος.
Λέω να πάω αλλά δεν θέλω να πάρω κανένα στο λαιμό μου,

το πρόβλημα βέβαια τότε στους TOOL ήταν ο ήχος, στέναξαν τα τσίγκια :frowning:

Ίσως ό,τι ιρότερο έχω ακούσει σε σχέση με αυτό που περίμενα.

Παρομοίως. Κρίμα η κάθοδος Αθήνα.

Στο Gazi Music Hall (Ιερά Οδός 7-13, Γκάζι) θα διεξαχθεί η συναυλία των Monster Magnet την Παρασκευή 30 Ιανουαρίου!
Την συναυλία θα ανοίξουν οι Half Gramme of Soma και οι Solarmonkeys στην Αθήνα και οι SiXforNine
στο Fix Factory of Sound στην Θεσσαλονίκη, το Σάββατο 31 Ιανουαρίου.

δε νομίζω να μας χάλασε

Kαθολου ομως,μου φτιαξες τη μερα

Εχουμε κανα προγνωστικο για σετλιστ?

Έλα ρε Λέρη… Ζαννής εδώ
Superjudge
Medicine
Nod Scene
Dopes to Infinity
Last Patrol
Twin Earth
Look to Your Orb for the Warning
Powertrip
Space Lord
Encore:
Spine of God
αυτά έπαιζαν πάνω κάτω το καλοκαίρι ,με αρκετό jam ,ψυχεδέλεια και δεν συμμαζεύεται,ε τώρα λογικά δεν θα χώσουν και κάνα Duke?

ξερει κανεις ποσο εχουν παει τα εισητηρια που θελει ενας φιλος

Θαρρω 26η κατι τετοιο.

Το σετακι αυτο καλο φαινεται αλλα το περιμενω λιγο μεγαλυτερο να πω την αληθεια, ειδικα ενα Third Alternative πρεπει να μπει οπως κ δηποτε.