Monster Magnet 30/01/15 Principal & 31/01 Περιστύλιο ΣΕΦ

28 εφτασε ρε γμτ

Aριμπααααααααα!!!Καλα να περασουμε σημερα

Τσιμπησα εισιτηριο… ελπιζουμε σε μεγαλυτερο σετλιστ, αλλιως τρωνε Χ ευκολα. Καλα να περασουμε οπως και να χει.

Oι πόρτες ανοίγουν: 19:30
Half Gramme of Soma on stage: 21:00- 21:35
Solarmonkeys on stage: 21:50-22:25
Monster Magnet on Stage: 22:45

Πηρα κ εγω χτες 28αρι… μιας κ βρεθηκα αθηνα κριμα ηταν να μην παω κι ας εχω ακουσει λιγα πραγματα απτη μπαντα… καλα να περασουμε!!!

Εδιτ: γιατι θα βγουν τοσο αργα? Μαλακια ρε πουστη…Πριν τις 10 δεν παω για κανενα λογο

Το 99 έκλεψαν την παράσταση από τους metallica,το 2004 έκαναν μια από τις καλύτερες συναυλίες ever στο ρόδον,το07 ή 08 ήταν η"rehabilitation" συναυλία στο gagarin.To 11 μέσα στη ζέστη έπαιξανλίγο κυρίως τα “hits” και χτες
είχαμε την πιο ψυχεδελική εμφάνιση που έχουν κάνειποτέ στην Αθήνα.
Δεν έπαιξαν powertrip,crop circle,melt,monolithic,negasonic ,radiation day κλπ.αλλά για τους καμένους wyndorfάκηδες ήταν μια χαρά.
ήχος όχι και τέλειος,κουρασε λίγο το delay effect στα φωνητικά,κόσμος λίγος σχετικά κοντά στα 1200 άτομα,με 10 χιλιάρικα ενοίκιο που θέλει οχώρος μάλλον μέσα θα μπήκε ο ντιντης.Μέσος όρος ηλικίας πάνω από 30,support οι δεύτεροι ενδιαφέροντες με στοιχεία από soundgarden-rage against ,ωραία η διασκευή στο jumpin jack flash(όχι το σημείο που τσιρίζει σαν cornell στο τέλος)
Γενικότερα στεναχωρήθηκα λίγο που δεν είδα τον πανικό του παρελθόντος και που ο κόσμος δεν τίμησε το live.Maκάρι να έρθουν το καλοκαίρι

the right stuff
dopes to infinity
medicine?νομίζω ή nod scene?
look to your orb for the warning
spine of god
i live behind the clouds
last patrol
duke of supernature
stay tuned
end of times
three kingfishers
tractor
space lord

εμένα μου φανήμε ακόμα λιγότεροι δυστυχώς… επίσης πολύ μέτρια επιλογή playlist, κατ άλλα ο Wyndorf όπως πάντα, απίστευτος!!!

Tραγωδία σετλιστ.Με βαριά καρδιά πάμε να τους δούμε σήμερα Σαλόνικα.
Το να έχεις το υλικό για να κάνεις το κάθε live σου ένα αξέχαστο,για όλους τους παρευρισκόμενους,ροκ πάρτι και συνειδητά να μην το κάνεις,δεν μπορώ να το καταλάβω.
Το live τους στο ΡΟΔΟΝ το 2004 θα το θυμάμαι για όλη μου τη ζωή.Το σημερινό βλέπω να το ξεχνάω με το που φύγω από τον συναυλιακό χώρο,μπω στο αυτοκίνητο,πατήσω το play στο ηχοσύστημα και ξεκινήσει η εισαγωγή του CropCircle…
R.I.P. Monster Magnet…

Αθανατοι στονεραδες …δεν ειναι σε θεση να καταλαβουν ουτε τις μπαντες που εχουν για θεους. :lol:

προσωπικά δεν ξενερώνω καθόλου με την ‘stoner’ εποχή τους,ίσα ίσα τη γουστάρω πολύ… τυχαίνει να τρελαίνομαι για την πιο rock n roll φάση τους όμως. Εγώ δεν είπα να παίξουν Μonolithic (θα γάμαγε),απλά θεωρώ υπερβολή να μας πετάνε 6 κομμάτια από το Last Patrol,που οκ δεν είναι κακός δίσκος (ίσα ίσα που έχει απίστευτη ατμόσφαιρα),αλλά δεν χάθηκε ο κόσμος να παίζανε 3-4 από αυτό και να χώνανε superjudge,ένα ακόμα από dopes και ένα ακόμα από powertrip

Κλασικός μίζερος Θεσσαλονικιός. Εβγαλε το γκρουπ πεθαμένο επειδή δεν παίζουν τ ατραγούδια (χιτάκια) που του αρέσουν… Μείνε στο αυτοκίνητο, πιο φτηνά θα σου βγει…

Απλα, εχεις μετα απο τοσο καιρο 2 κομματια απο Spine Of God, πρεπει να το εκτιμας. :stuck_out_tongue:

Nταξ, το Superjudge θα 'ταν αλλη φαση, αλλα νταξ …και το καινουριο αν θεωρουν οτι εχουν βγαλει καλο δισκο, θα το παιξουν οπως και να χει.

Kλασικός μίζερος ξερόλας.Δεν είμαι Σαλονικιός φωτεινέ παντογνώστη.Και σιγά μη σε ρωτήσω κιόλας ποια τραγούδια θα μου αρέσουν.Εσύ μείνε σπίτι που θα σου βγει ακόμα πιο φτηνά από ότι εμένα που θα κάψω και 20 ευρώ βενζίνηγια να πάω Σαλονίκη και να γυρίσω

Ποιο ηταν το 2ο απο το Spine Of God εκτος απ το ομωνυμο?

Γιατι ουτε Nod Scene παιξανε ουτε Medicine που λεει το απο πανω σετλιστ οποτε εχω την περιεργεια.

Δεν ημουν στο λαηβ, το σετ που εγραψε το παιδι, σχολιασα.

Δυστυχως δεν ισχυε :stuck_out_tongue:

1 απο Spine Of God, 1 απο Superjudge, 2 απο Dopes, 2 απο Powertrip, 1 απο Monolithic, 6 απο Last Patrol.

Το κομματι που δεν εβαλε ο απο πανω ηταν το Twin Earth.

Το σετλιστ σιγουρα θα μπορουσε να ειναι καλυτερο. Το χειροτερο ομως ηταν ο ηχος. Αλλιως η μπαντα επαιξε καλα και θα ηταν πολυ δυνατο το live.

Υ.Γ: φυσικα και δεν κλεψαν την παρασταση απο τους Metallica το 99 κι ας τους γουσταρα περισσοτερο εκεινη την εποχη

Συνοψίζοντας ένα έχω να πω. Γ.Τ.Π.
Μάπα το καρπούζι.Απάτη live…

Επιστημονας.

Μύθος που έχει “επικρατήσει” στο μυαλό μερικών επειδή τότε οι Metallica είχαν βγάλει Load/Reload. Η Ριζούπολη ήταν εκπληκτικό live με απίστευτους Metallica και τρομερούς Monster Magnet. Κανείς όμως δεν είχε κλέψει την παράσταση από τους Mets.