Moonspell 28/9/2012 @ Block 33,29/9/2012 @ Gagarin 205

Ευτυχώς έχει μετρό μέχρι τις 02:00…
Ανυπομονησία στο φούλ λέμεεεεε!! :smiley:

Σωστό κι αυτό! :lol:

Ωραία,μια χαρά θα προλάβουμε!!! :smiley:

Sorrowful Angels
Entering the train to Thessaloniki. Tommorrow Sorrowful Angels supporting Moonspell.
(21:30 -22:15)

Ρε παιδες, στον Μυλο δεν γινεται η συναυλια; Γτ γράφει το θρεντ οτι εγίνετε στο Block 33?

Απόψε παίζουν Κύπρο…μήπως μάθουμε setlist…

Το setlist από Κύπρο:

http://www.setlist.fm/setlist/moonspell/2012/kallipoleos-4-nicosia-cyprus-2bddd8c6.html

To Ataegina ηταν εκτός setlist αλλά το έπαιξαν όπως είπαν γιατί τους το ζήτησαν οπαδοί σε μπαρ στη Λευκωσία το προηγούμενο βράδυ

Σίγουρα ο καθένας θα είχε τα παράπονα του για το setlist αλλά σε γενικές γραμμές θα περάσουμε τέλεια! 8)

[SPOILER]Δεν έχει ούτε ένα απο το Τhe Antidote :!:[/SPOILER]

Όντως langgg…με ξενέρωσε αυτό λίγο…
Βέβαια ίσως αλλάξει κάτι στη θεσσαλονίκη…για να δούμε…

Απ’ ότι διάβασα γύρω στις 22:45 θα βγουν απόψε στη σκηνή οι Moonspell… από τις 19:30 ξεκινάνε τα support.

Μια χαρα το σετ λιστ, 19 τραγουδια :slight_smile:

Το θέμα με το σετλιστ ειναι καθαρά υποκειμενικό. Το σημαντικό είναι να παίξουν αρκετή ώρα και να ευχαριστηθεί ο κόσμος, γιατί αρκετές αρπαχτές έχουν γίνει τώρα τελευταία.

Tο ίδιο ισχύει και για την Αθήνα; Αν ναι, πάλι καλά που είναι Σάββατο αύριο και λειτουργεί το μετρό

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2012 - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - PRINCIPAL CLUB THEATER - ΜΥΛΟΣ

Οι πόρτες ανοίγουν στις 19:00

SAD DOLLS: 19:30 - 20:15 (45 λεπτά)

LUNA OBSCURA: 20:30 - 21:15 (45 λεπτά)
SORROWFUL ANGELS: 21:30 - 22:15 (45 λεπτά)
MOONSPELL: 22:45 - 00:25 (90 - 100 λεπτά)

ΣΑΒΒΑΤΟ 29 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2012 - ΑΘΗΝΑ - GAGARIN 205

Οι πόρτες ανοίγουν στις 19:00

FALLEN ARISE: 19:30 - 20:00 (30 λεπτά)

SAD DOLLS: 20:15 - 21:00 (45 λεπτά)
SORROWFUL ANGELS: 21:15 - 22:00 (45 λεπτά)
MOONSPELL: 22:30 - 00:10 (90 - 100 λεπτά)

Ωραίος ο από πάνω :thumbup: Κατά τις 9.00-9.30 λέω να πάω.

Καλά δεν είναι κανείς από Θεσσαλονίκη που να πήγε να γράψει κάτι? :stuck_out_tongue:

100 λεπτά περίπου διήρκησε το μουσικό ταξίδι στην ιδιαίτερη ψυχοσύνθεση των Πορτογάλων Moonspell, σε μιά εμφάνιση αρχοντικότατη, όπου ο πολύ καλός, δυνατός και καθαρός ήχος υπήρξε το 6ο μέλος του γκρουπ…για τον Ribeiro τι να πει κανείς,
όσοι τους έχουν δει γνωρίζουν τι κλασης frontman είναι…αν είχαμε και λίγα παραπάνω goth άσματα (τίποτα απο Antidote)…αλλά εντάξει…μαλακίες γράφω…γαμάτα ήταν…

Έχουν κάποιο συγκεκριμένο κόλλημα με το Antidote και δεν παίζουν τίποτα από αυτό; Ξέρει κανείς το λόγο;

Δε νομίζω…μου φαίνεται επιλογή που συνάδει με την διάθεση τους για περισσότερο extreme κομμάτια…αν υπολογίσει κανείς οτι 14 περίπου τραγούδια απο το σετλιστ είναι απο τα 2 πρώτα και τo τελευταίο…έχει να κάνει με τη φάση που περνάνε ίσως…εγώ θα ήθελα και παραπάνω απο το Omega White, που μου αρέσει περισσότερο απο το Alpha Noir…

Πωλείται εισητήριο moonspell για την συναυλια της αθήνας επείδη δεν μπορώ να πάω λόγω υποχρεώσεων. όποιος ενδιαφέρεται ας μου πει εδω.

Να σε ξαλαφρωσω λοιπον…!