Moonspell - Memorial

εντυπωσεις?

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ.
Μαζί με Ryche και Katatonia τα αγαπημένα μου μέχρι στιγμής.

Μου βάζετε φιτίλια να πάω να το πάρω…Σε σύγκριση με Antidote τι λέει???

Είναι απίστευτο. Πιο σκληρό και από το wolfheart.Φοβερή παραγωγή. Τίγκα στις τραγουδάρες (αυτό έχει σημασία εξ’άλλου). Ένας Fernando αφινιασμένος.Απίστευτη δουλειά καί στα πλήκτρα τα οποία δημιουργούν εφιαλτική ατμόσφαιρα και σε πάνε πίσω στα early 90s. Μαζί με το Katatonia οι καλύτερες νέες δουλειές, μεχρι στιγμής, στο ατμοσφαιρικό metal.

credit και στο layout (digipack).

BLOOD TELLS. MEMORIAL :twisted:

hmm…to akousa arketes fores…akousa episis apo pollous pos ine telio,pio epithetiko,pio melodiko alla den mporesa akoma na sximatiso mia apopsi…to vrika metrio den 3ero giati…pantos protimo to antidote…

mono to memento mori kai to luna 3exorisa…kapies faseis pistevo katanta vareto afou prospathoun na xoresoun osa riffs mporoun mesa se ena tragoudi…kapies fores afto vgennei thetika kai alles arnitika…

elpizo na exo lathos…

Όσο εύκολα με κέρδισε το Antidote, τόσο εύκολα δεν με έχει κερδίσει αυτό εδώ.

Μπορεί η παραγωγή του να είναι άψογη, μερικά riff να είναι όντως καλά, αλλά η υπερβολική (για Moonspell) επιθετικότητά του και τα φωνητικά με χαλάσανε.

Βεβαίως, στην κρίση μου μπορείτε να λάβετε υπ’όψιν σας το γεγονός ότι αγαπημένο μου cd από αυτούς είναι το Sin/Pecado.

Παιδιά, το album σπέρνει! :twisted: :twisted: :twisted:

Το review του rocking.gr τα λέει μια χαρά, επομένως δεν θα ήθελα να επαναλάβω και 'γώ τα ίδια λόγια.

Δυνατή παραγωγή, brutaλιά, ατμόσφαιρα, μαυρίλα και γενικά ένας γαμάτος δίσκος!

O δίσκος πολύ απλά βρίσκεται ήδη μεσα στην λίστα με τα καλύτερα της χρονιάς.Τέτοια εφιαλτική ατμόσφαιρα είχα χρόνια να ακούσω σε δίσκο.Τα πλήκτρα πραγματικά κεντάνε.Οταν όλοι οι άλλοι προοδεύουν,οι Moonspell κάνουν μια τίμια επιστροφή στις ρίζες τους.Και το κάνουν όπως μόνο αυτοί ξέρουν.Δηλαδή αρτιότατα!(Κομματάρα το upon the blood of men.) :twisted: