MOONSPELL @ Stage Volume 1 , 24/5/2014

Ο,τι γουσταρετε μετα, απλα απαιτω να ειναι εκει ο stef…

ATHENS, NIGHT OF THE WOLF IMPORTANT NOTICE!!!

Due to the Champions League final MOONSPELL show will start at midnight!!! Didi Music/Big Star promotion will take care of making sure fans inside the venue might watch the game. May the best team win and once we get rid of the game we can finally be together with our fans and deliver this special setlist we have created for this show and that we reveal now for all the Greek wolfpack attending the show. See you soon wolves.

all info: http://www.didimusic.gr/el/sunaulies/moonspell.html

design by Paulo Mendes

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/10390398_655412284514037_3337890810800843625_n.jpg

και να πάει παράταση και πέναλτυ :")

…είσαι κακούλης:p
…όλοι όσοι πάτε θα περάσετε υπέροχα, απ’ότι διαβάζω…μακάρι να βγάλουν ένα απάυτά τα επετειακά live σε dvd να ξεχαρμανιάσουμε κιεμείς, αλλά δύσκολο το βλέπω:(

:):!:

Για το φευγα ποδαρακια μεχρι Συνταγμα (10-15 λεπτα max) και απο εκει Χ14 για τους Βορειους και 040 για τους Νοτιους. Ψηνω να κατεβω νωριστερα και για τον τελικο, χαβαλε θα εχει :stuck_out_tongue:

Μπήκε και το “Herr Spiegelmann” στο setlist οπως ανακοίνωσαν το βράδυ…

Άρα ουσιαστικά θα παίξουν τα 8 κομμάτια του “Wolfheart” + το bonustrack “Ataegina” και 9/11 κομμάτια του “Ireligious”…

18 απίστευτα κομμάτια και μετά λογικά μια μίξη κομματιών από τα υπόλοιπα άλμπουμ!
Θα λιώσουμε κανα δίωρο!
8)

Έφτασε η μέρα κύριοι! 8)
Μετράμε αντίστροφα!

…καλά να περάσετε παιδιά:wink: :frowning:

:):!:

Πηρα και εγω επιτελους χθες εισιτηριο Νο. 227. Η μεγαλη μερα ή μαλλον η μεγαλη νυχτα του λυκου εφτασε. Πολυ χαρηκα που εβαλαν και το Herr Spiegelmann, θα ηταν εγκλημα να λειπει… Τα λεμε εκει παιδες, θα περασουμε τελεια σημερα, θα ειναι πολυ ιδιαιτερη συναυλια και την περιμενω πως και πως. stef ακομα προλαβαινεις να ερθεις…

Ακόμα ένα απίστευτο βράδυ!
Moonspell ρε! 8)

An Erotic Alchemy λεμεεεεε!

ΥΓ: Ρε βλαμμενοι της didi, αφου ειπατε θα αρχισει μεσανυχτα, εφτασα παρα δεκα και μεσα παιζανε και βλεπω ενα αυτοκολλητο απ’εξω που λεει οτι το λαηβ θα ξεκινησει στις 23:30. Ευτυχως με διαβεβαιωσε ο Σεκιουριτι οτι μολις ειχαν αρχισει γιατι πιστευοντας οτι εχασα 25 λεπτα ημουν ετοιμος να φυγω, εχασα το μισο Wolfshade βεβαια. Οταν αλλαζουμε ωρα ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΓΑΜΩΤΟ!.

Ωραιος ο χωρος παντως, καλο κλαμπακι για λαηβ 500-1000 ατομα (ισως να παιρνει παραπανω αμα ανοιξει και ο δευτερος εξωστης) και σε εξαιρετικο σημειο, διπλα στο μετρο, αντε να αρχισουμε να βλεπουμε λαηβ τετοιου βεληνεκους εκει, δεν θα με χαλαγε.

ο χωρος ειναι καλος αμα οκσμος ειναι σαν εχθες. Με παραπανω θα εχει προβλημα γιατι απο τους εξωστες αν δεν εισαι στο καγκελο δεν βλεπεις τιποτα.

Τι να πούμε για χθες?
Ωραίος χώρος αν και κάπως μικρός μου φάνηκε… λογικά αν έχει πολύ κόσμο δεν θα παλεύεται η κατάσταση…
Το μόνο κακό είναι ότι δεν είδαμε την παράταση αλλά οκ… ήταν στο πρόγραμμα και αυτό…
Το live ξεκίνησε γύρω στις 23:45-23:50 και οι 2 ώρες πέρασαν πολύ γρήγορα…
Η μπάντα κλασσικά πολύ ορεξάτη με αρκετή ενέργεια, έδωσε τον καλύτερο της εαυτό!
Είχαμε μόνο 2 κομμάτια μετά το Irreligious (είχα πάει νωρίς πάνω και είδα το set και μου έκανε εντύπωση) αλλά οκ… δεν γινόταν να έπαιζαν πάνω από 2 ώρες… Εξάλλου αφού το ένα ήταν το Everything Invaded δεν έχω παράπονο!
Ωραίο και το μωράκι των Tristania…τα πήγε πολύ καλά!
Άντε να μας ξαναέρθουν με νέο άλμπουμ!

Α ναι ε? Παλι καλα δλδ που δεν ηρθα,γιατι αφου ειχαν πει οτι θα αρχισει 12,μετα δλδ τον αγωνα, ειχα σκοπο να σκασω κατα τις 12.10 περιπου…α ρε Ντιντιδες,οτι και να κανετε,μαλακες παραμενετε…

Βαλανε και τους Αναθεμα εκει. Τραγικοι.

Το μόνο κακό είναι που άφησαν και είδατε τον αγώνα…

…και τους Sepultura, σε ενάμιση μήνα…εκεί θα γίνει το πραγματικό τεστ:p
…πάντως καλά περάσατε όσοι πήγατε, οπότε τα άλλα περρισεύουν
:):!:

Ωχ με τοσο κοσμο δεν το βλεπω καλα, παντως για 500-1000 ατομα μου φανηκε καλυτερος χωρος απο Φαζζ πχ, πιο μαζεμενο και επιμενω, το μερος που βρισκεται ειναι μεγαλο +

Για 1000 άτομα δεν είναι με τίποτα. Το “ισόγειό” του είναι περίπου όσο το An Club. Για το δεύτερο επίπεδο δε συζητάμε, είναι μόνο άμα θες να πέσεις να αυτοκτονήσεις, είναι πολύ ψηλά ρε σεις. Το πρώτο είναι ΟΚ. Για συναυλίες 600 ατόμων είναι μια πολύ καλή λύση, αλλά όχι για πολύ παραπάνω. Η τοποθεσία είναι τεράστιο συν, είναι δίπλα στον σταθμό Μοναστηράκι.

Είναι ίδια μέρα με Neurosis. Δεν ξέρω κατά πόσον υπάρχει κοινό κοινό :D, αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι θα προτιμήσουν Neurosis λόγω πρώτης φοράς.