Morbid Angel: Τα οράματα ενός νοσηρού αγγέλου

Πολυ καλη ανασκοπηση του φαινομενου των Morbid Angel ( με αφορμη την εμφανιση τους στο Rockwave ) απο τον κο Φίλιππα Αλέκου .
Λιγα λιγια κ ουσιωδη …
http://rocking.gr/article4879.php

Συμφωνώ. Πολύ καλή αναφορά στους MORBID ANGEL. Θα 'θελα να προσθέσω τον αποκρυφιστικό χαρακτήρα των στίχων στο “Fatal…”. Ο Trey διάβασε αρκετά θα έλεγα την βαβυλωνιακή ιστορία -μυθολογια.Οι στίχοι δεν είναι παίξε-γέλασε…Βαβυλωνιακές στιχομυθίες και μιλάμε για σκότος…Προσευχές, επικλήσεις και άλλα ωραία.
Όσο για το “Covenant”. Είναι με μικρή διαφορά το αγαπημένο μου DEATH METAL αλμπουμ!:slight_smile:

Ωραίο αφιέρωμα.
Απλό και ουσιαστικότατο.

Δεν είμαι ο φανατικός του οπαδός , μόνο με τον Vincent έχω λιώσει τα album τους.
Και ναι το Covenant είναι θαυμάσιο.
Το Altars το θεωρώ καλύτερο του Blessed.

δεν λεει πολλα…

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το Heretic δεν είναι αδύναμη κυκλοφορία! Συμφωνώ κι εγώ ότι το Covenant είναι ο καλύτερος death metal δίσκος.

Σε σύγκριση με τα προηγούμενα έπη τους είναι. Σε σύγκριση με τους Necroburburum ξέρω γω είναι αριστούργημα.
Εμένα ο δίσκος μ αρέσει πάντως. Απλά όταν είναι να ακούσω Morbid Angel συνήθως θα βάλω κάτι από τα πρώτα.

Ευχαριστώ όλους πάντως για τα καλά λόγια. Όταν υπάρχουν αφορμές θα πάιζει και ένα αφιερωματάκι στην εκάστοτε μπάντα. Από Σεπτέμβριο πάλι… τώρα διακοπές.

|WISE| ban!

Βασικά σε σχέση με τίποτα δεν είναι αδυναμη κυκλοφορία το Heretic. Έχει εξελίξει πολύ το riffing του ο Trey. Εσύ έγραψες το άρθρο λοιπόν όπως και στους Hate Eternal! Μη με μισήσεις τη γνώμη μου λέω.

Γιατί να σε μισήσω? Κουβέντα κάνουμε. Το ότι έχει εξελίξει το παίξιμο του ο Trey δεν σημαίνει ότι του βγήκε κιόλας στον εν λόγω δίσκο.
Πιστεύω όμως ότι το καινούριο θα είναι άπαιχτο.

+100000000000000

Το Heretic για μενα ειναι απο τα καλυτερα τους αλμπουμ!!!

ΜΑΚΑΡΙ!!! Και αντε επιτελους γιατι το γαμησαν τελειως με την καθυστερηση!!!

Πολυ καλο το αφιερωμα!Οι ΜΑ ειναι πολυ μεγαλοι για να τους κρινουμε!
Αργει και αυτο το κωλοαλμπουμ να εχουμε κατι να ακουμε ρε αδερφε!

Δεν το βλέπω να βγαίνει κάτι μέσα στο 2008! Πιστεύω ότι θα τα γαμήσει όλα όταν βγει πάντως. Θα δικαιολογήσει την αναμονή.

Εγω απτην αλλη πιστευω οτι ο Vincent ειναι κακια επιρροη κ το αλμπουμ θα ειναι ψιλοκουραδα(σε συγκριση με τα υπολοιπα morbid ).Τσεκαρετε κ το καινουργιο κομματι που επαιξαν στην τελευταια περιοδεια, λεγεται Nevermore .