Morbid Saint-Athens 21/04@AN club

Οκ φίλε μου ευχαριστώ.

Η συναυλια θα γινει τελικα στο ΑΝ CLUB

Kαλυτερα στο An πιστευω

Τελικά στο Αν ή στο 7sins;

AN TO LIVE SIMERA!!!

Χμμμ… Θα πάρω το ρίσκο, να κάνω την πρώτη απόπειρα για το live.
Κυριακη απογευμα, καλος καιρος, μπαλα δεν ειχε ενδιαφερον μιας και η Παναθα ειχε μεινει εκτος στοχων, οποτε πηρα το δρομο για το ΑΝ.

[U][B]NAISSANT DISASTER[/B][/U]

Εφτασα την ωρα που ξεκιναγαν οι Naissant Disaster. Για καποιο λογο εμφανιστηκαν χωρις μπασσο, αλλα αυτο δεν τους εμποδισε να παραδωσουν μαθηματα μπαντας με τσαμπουκα και τσαγανο. Ωραια και μεστα κομματια, drummer νευρικος (με την καλη εννοια) γεμιζε με την τεχνικη του τα κομματια, εν απουσια του μπασσου και ο τραγουδιστης/κιθαριστας εδεινε το εναυσμα για το αναλογο τζερτζελο. Τζερτζελο βεβαια δεν εγινε, αλλα εμενα μου αρεσαν παρα πολυ και πραγματικα επαθα πλακα οταν εμαθα οτι παιζουν χρονια και εχουν ενα ντεμο και ενα ΕΡ μονο. Πιστευω οτι πραγματικα αδικουνται. Ειναι κριμα μιας και εχουν πολλες δυνατοτητες και το βγαζουν και στη σκηνη.

[B][U]REVENGE[/U][/B]

Χαρηκα οταν εμαθα οτι θα παιξουν μιας και στραβωσε την προηγουμενη με Deathhammer. Σαταναδες. Παιξανε 4 κομματια, λογω ενος προβληματος με την δευτερη κιθαρα αλλα και νεο drummer, αλλα ηταν δυναμιτες. O drummer πραγματικα εδερνε απο πισω, ο τραγουδιστης/μπασσιστας βγαλμενος απο αλλη εποχη και με μια φωνη δαιμονα και ο κιθαριστας στο κλασσικο revenge μοτιβο, ολο headbanging. Ποτε δεν καταλαβα την αφιερωση στον Κυραστα στο Morbid Death. Απλως καλο θα ειναι να σταματησουν να βγαινουν πιωμενοι η κουμπωμενοι. Τα νεα κομματια σκοτωνουν!

[B][U]MENTALLY DEFILED[/U][/B]

Τι να πρωτοπει κανεις για αυτη τη μπαντα? Απο θεμα ηχου? Αψογοι! Σκηνικη παρουσια? Εξαιρετικη! Επικοινωνιας με τον κοσμο? Φιλοι, και μαλιστα ακουγα και την καζουρα που τους κανανε για την ΑΕΚ που οτι ειχε υποιβαστει. Ο γνωστος και απο τους ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ τραγουδιστης τους, εδωσε ενα ακομα ρεσιταλ ερμηνειας και φυσικα στην διασκευη απ Demolition Hammer ειχαμε ωραια πραματα. Οι κιθαρες, πολυ καλες και δεμενες με ποικιλι στα solo, ο μπασσιστας να δινει πονο και ανελεητο headbanging και ο drummer να σπαει κοκαλα. Περιμενουνε νεο δισκο και απο αυτους! ΑΝΤΕ!

[U][B]HUMAN SLAUGHTER[/B][/U]

Ομολογω οτι δεν ειναι του στυλ μου, αλλα ειδα στην σκηνη πανω μια παρεα απο ωριμα σε θεμα ηλικιας ατομα, χαβαλετζηδες που απολαμβαναν αυτο που παιζανε. Εμενα αυτο μου αρκει σε μια μπαντα, βγαζει θετικη ενεργεια και στην μεταφερει. Τα παιδια ηταν απο Θεσσαλονικη και μαλιστα ειχαν συνισφερει στο να γινει αυτο το Live μαζι με τους Holy War απ οτι εμαθα. Παιξανε περιπου κανα 20-30λεπτο μου φαινεται και ειχαμε και τη διασκευη σε Ratos De Porao. Να ενημερωσει κανεις για δισκογραφια κλπ γιατι πραγματικα δεν εχω ιδεα.

[U][B]HOLY WAR[/B][/U]

Λιγο πριν απο τους Morbid Saint, ανεβηκαν τελευταιοι στην σκηνη οι Holy War. Μια μπαντα απο Θεσσαλονικη, αρκετα νεαρης ηλικιας παιδια οι οποιοι παιζουν κλασσικο παραδοσιακο κλπ θα ελεγα Thrash metal. Μου θυμισαν σε καποιες φασεις Violent Force. Δυνατες συνθεσεις, αρκετα καλος ηχος απλως η φωνη ηθελε τουλαχιστον στα αυτια μου να ειναι πιο δυνατα. Πολυ καλη η διασκευη σε Destruction ( Total Desaster ) ζεστανε τον κοσμο απο κατω για την συνεχεια.

[B][U]MORBID SAINT[/U][/B]

Eιχε ερθει η ωρα που περιμενα ολοι. Ειδικα εμεις οι παλαιοτεροι… Δεν χρειαζεται να κατσω και να σας περιγραψω τι εγινε στα κομματια απο το Spectrum Of Death… Τα νεα κομματια λιγο μονοτονα παντως απο αυτα που ακουσα. Ας γραψει καλυτερα καποιος αλλος γιατι δεν μπορω πραγματικα να ειμαι αντικειμενικος. Ηταν μια μπαντα που περιμενα απο μικρο παιδι καποια στιγμη να δω και τωρα στα γεραματα το ονειρο πραγματοποιηθηκε!

Συχαρητηρια αξιζουν στις δυο μπαντες απο Θεσσαλονικη και στον Γιαννη ( ετσι τον ανεφεραν οι Morbid Saint ) για την ολη προσπαθεια που κανανε για το live. To underground χρειαζεται τετοιες προσπαθειες και καλο θα ηταν ολοι μας να το στηριζουμε οσο μπορουμε. Βιντεο, φωτο κανεις?

nice! Apo kosmo ti elege?

Λιγα πραγματα γυρω στα 130-150 ατομα

Oχι ρε φιλε,παιζανε και οι Mentally Defilled??? Xαιρομαι που ειχαν τοσο καλη αποδοση,αντε να σαππορτιασουνε και σε κανεναν αλλο λαηβ να παμε να γουσταρουμε,θελω πολυ καιρο να τους δω και στο σανιδι!

εγω αργησα να παραστω στο live γιατι ξυπνησα η ωρα 8 τη νυχτα χαχαχα! καμμενος εντελως!:lol:
απο support προλαβα Human Slaughter και Holy War που ητανε κι οι 2 καλοι!
τωρα Morbid Saint χαμος στα τραγουδια του spectrum και να πω οτι το death before dawn ενα νεο ητανε παρα πολυ καλο!τα αλλα 2 νεα που παιξανε ητανε τιμια επισης…γενικα περασα πολυ καλα και συγχαρητηρια σε αυτον που τους εφερε!
8)