Morrissey τo Φεβρουάριο!

Δε ξέρω πόσοι γουστάρετε την brit-pop και τους Smiths, όμως όπως και να 'χει αν ισχύουν τα παρακάτω θα είναι καλή φάση: (από το rockroll)
Τον Μάρτιο αναμένεται να κυκλοφορήσει η νέα δουλειά του Μόρισεϊ. Ο πρώην frontman των Smiths που ηχογραφεί το Ringleader Of The Tormentors στη Ρώμη μαζί με τον παραγωγό Τόνι Βισκόντι, ανακοίνωσε πως τον Φεβρουάριο θα περάσει από Ιταλία, Τουρκία και Ελλάδα!

Μετά τον Hussey (Mission) άλλος ένας “κολητός” θα ρθει από τα μέρη μας. Μεγάλη μορφή ο Morissey και οι Smiths είναι τεράστιο κεφάλαιο για την Αγγλική μουσική. Φυσικά και θα πάμε.

Πραγματι,μεγαλη μορφη για το εκτρωμα που αποκαλειται αγγλικη μουσικη τα τελευταια χρονια…

Μπορεί να υπήρξε στα 80’s ένας από τους αγαπημένους της Μασονίας του ΠΟΠ & ΡΟΚ και του Πετρίδη (όπερ έστι μεθερμηνεύομενον μισητός, gay και ατάλαντος) και λογικά θα έπρεπε να κράξω, ωστόσο εμένα ο Morrisey μ’ αρέσει…
Στάθη μπορεί όντως η Αγγλία σήμερα να βγάζει μπόυρδες, αλλά βγάζει και τους θεούς Darkness…
Ξέχασα και τους Hurricane Party…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Morrissey ε; Μεγάλη αγάπη…
Τον περίμενα, δεν χάνοντε αυτά!

Kala, fetos mono pou akousame ta I wanna be adored, waterfall, she bangs the drums, made of stone mou eftane etsi ki alliws. Alla an telika er8ei o Morissey, enta3ei den 8eloume kati allo gia fetos!

An kai kapou diavasa oti apla ekdhlwse thn epi8ymia tou na er8ei k pws tipota den einai sigouro akoma.

Κι εγω αυτο ακουσα

Τελικά θα έρθει το Νοέμβριο!! 25 Νοεμβρίου στην Αθήνα και στις 27 στην συμπρωτεύουσα! Μια χαρά!

There is a light that never goes out, there is a light that never goes out…

Ψηνομαι να παω, αν ειναι κανεις απο Θεσσαλονικη ας μου στειλει πμ γιατι παρεα γιοκ. Να μη σας παρω στον λαιμο μου ομως, δεν ειμαι 100% σιγουρος.

KOMMATARA

Led_zeppelin εγώ θα πάω σίγουρα οπότε μιλάμε…

Και όχι μόνο αυτό. Συνήθως κλείνει με αυτό (οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται). Τόσο οι Smiths όσο και ο Morissey είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο της Βρεττανικής μουσικής. Ωραία βραδυά θα δύσει στις 25 του Νοέμβρη!!!

Και στις 27 καλά θα είναι :slight_smile:

Το The Queen is Dead είναι από τους καλύτερους δίσκους όλων των εποχών . Επίσης και το καινούριο προσωπικό του είναι πάρα πολύ καλό και θα είναι καλή φάση να τον ακούσουμε

Set List:

You Have Killed Me / Still Ill / The Youngest Was The Most Loved / In The Future When All’s Well / Irish Blood, English Heart / My Life Is A Succession Of People Saying Goodbye / Girlfriend In A Coma / I Have Forgiven Jesus / I Just Want To See The Boy Happy / Reader Meet Author / Life Is A Pigsty / Let Me Kiss You / Trouble Loves Me / How Soon Is Now? / First Of The Gang To Die / I Will See You In Far-off Places / Suedehead / At Last I Am Born // Stop Me If You Think You’ve Heard This One Before

Guadalajara, Mexico - Arena VFG (Nov. 14, 2006)

William, It Was Really Nothing / In The Future When All’s Well / Don’t Make Fun Of Daddy’s Voice / Disappointed / Ganglord / Panic / First Of The Gang To Die / Dear God, Please Help Me / Let Me Kiss You / I’ve Changed My Plea To Guilty / Everyday Is Like Sunday / Girlfriend In A Coma / Life Is A Pigsty / How Soon Is Now? / You Have Killed Me / I Just Want To See The Boy Happy / I Will See You In Far-off Places // Please, Please, Please Let Me Get What I Want / Irish Blood, English Heart

Αχ ρε Moz σε παρακαλώ κάνε το θαύμα και παίξε το απόλυτο άσμα

Η συναυλία ήταν πάρα πολύ καλή. Ο Morrissey σε τρελά κέφια με τρομερή θεατρική σκηνική παρουσία. Σίγουρα από τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος frontman που έχω δει. Η μπάντα τους κι αυτή όπως άρμοζε. Το setlist πανομοιότυπο με το προηγούμενο post μόνο με αλλαγές στη σειρά. Σίγουρα κάποιοι θα θέλανε μερικά περισσότερα hits. Προσωπικά πιστεύω το μόνο μελανό σημείο ήταν το ότι έπαιξε μόνο 85 λεπτά