Mortal Sin - Psychology of Death (2011)

Καινουριος δισκος για τους βετερανους Αυστραλους thrashers! απο τις λιγες παλιες μπαντες που καταφερνουν ακομα να βγαζουν ποιοτικους δισκους, το αλμπουμ δεν παρεκλινει καθολου απο το γνωστο υφος τους, ειναι με το χερι στην καρδια οτι καλυτερο εχουν βγαλει απο το Face of Despair! η παραγωγη κατα τη γνωμη μου ειναι ακριβως οσο καθαρη πρεπει, σε αντιθεση με τις παρα-γυαλισμενες παραγωγες των καινουριων δισκων παλαιων Thrash συγκροτηματων. ακουστε και βγαλτε συμπερασματα :

4 χρόνια δεν είναι λίγα πάντως. Το Αn Absence of Faith είχε ανεβάσει τον πήχη πολύ ψηλά πάντως. Αν το ξεπεράσουν θα είναι έκπληξη για μένα. Θα το ακούσουμε.

Aντε να δουμε… Τo absense of faith ηταν γαματο!

Το κομματι που ποσταρεις παντως σκιζει. Να τους βλεπαμε live στην Ελλαδα και τι στο κοσμο. Τι κουλαμαρες καθομαι και λεω βεβαια, αλλα εδω εχουμε δει αλλες κι αλλες μπαντες που - για τα δικα μου γουστα - δισκο ισαξιο του Mayhemic Destruction δεν εβγαλαν σε καμια περιπτωση. Α ρε γμτ, ο καημος θα μου μεινει.

ε μαγκες, ειλικρινα, το καινουριο ειναι ανωτερο απο το absence of faith, πραγματικα αξιζει το καθε ευρω που εδωσα για να το παρω…

ΑΝΓΚΜΑΡ σιγα μην τους δουμε ποτε εδω λαιβ…γιαυτο εσκασα κατιτις παραπανω και βγηκα εξω να τους δω… αξιζαν ! πολυ ενεργεια το λαιβ, και πολυ καλα ατομα, οτι και να πω για τον Αντυ ειναι λιγο, σκεψου μιλαγαμε στο φεισμπουκ, του ειπα οτι ερχομαι απο ελλαδα για να τους δω και μου λεει οκ σε βαζω στη guest list ! και μετα το λαιβ ομιλιτικοτατος, μου εδωσε πενα, τα λεγαμε, πραγματικα ακουγομαι σαν 15χρονος φανμπους, αλλα ειναι πολυ “ζεστο” συναισθημα να βλεπεις οτι μια παλια μπαντα δεν “την εχει δει” και ειναι πολυ προσγειωμενη και ανθρωπινη… 1000000 respect στους Mortal Sin. και χωρια απο το τι ατομα ειναι, ο δισκος γαμαει κιολας. ε τι αλλο θες ?..

Toν ακουσα μια φορα και τα σαγονια στο πατωμα!!

Σε cd η βινυλιο το πηρες? Απο που και ποσο αν επιτρεπεται? :stuck_out_tongue:

το πηρα σε Limited κοκκινο βινυλιο που βγηκε μονο σε 100 κοπιες ! αλλα η ΠΟΥΤΑΝΑ Nuclear Blast η το ταχυδρομειο φροντισαν να μου το βγαλουν ξινο καθως η μια ακρη του LP ηρθε τσακισμενη! νταξει οχι μεγαλη ζημια, αλλα οταν αγοραζεις καινουριο βινυλιο περιμενεις να ειναι σε αψογη κατασταση… τεσπα, ηταν 17 ευρω, και επειδη ση Nuclear blast Ηθελε 14 (!!) ευρω μεταφορικα για ελλαδα για 1 βινυλιο, μου το αγορασε ενας γερμανος φιλος και το πηρα απο κει οταν πηγα για το thrashfest που ηρθε συνολικα 22 ευρω. τσιμπημενο, αλλα νταξει… αναφορικα μονο, το ειχε στο φεστιβαλ 18 ευρω. αν τοξερα θα το τσιμπαγα απο κει… πραγματικα πολυ καλος δισκος ρε…

Γαμω τη nuclear blast! Κι εγω ηθελα να παρω το πρωτο των vendetta σε cd απο το site αλλα ζητουσαν 14 σε μεταφορικα για 1 cd… Aν ειναι δυνατον…

Συνεχιζω τις ακροασεις του Μοrtal Sin και γαμαει ε!

συνεχισε να ακους τον πιο γαματο καινουριο THRASH δισκο , και ασε τους αλλους να ακουνε…fueled by fire!.. ρε… ξερουν οι αυστραλοι…

Kαλα ειναι και μερικα καινουρια πραγματα (πχ Ηavok) αλλα ο παλιος ειναι αλλιως :wink: 8)

bump

Δισκαρα. Ακουστε το κι οι υπολοιποι υπογειοι ΘΡΑΣΕΡΣ εκει εξω.

Ωπααααα!8O8O8O Τι κομματάρα αυτό το Hatred?! Μου φαίνεται πρέπει να προσέξω παραπάνω τη συγκεκριμένη μπάντα.