Mosh Pit και Crowd Surf στην Ελλάδα

http://www.youtube.com/watch?v=ywb9pExfxq4&feature=fvw

Τα περισσότερα Live που βλέπουμε εμεις οι κάφροι ειναι για πολύ κοπάνημα, αλλά, σίγουρα δεν είναι αυτός ο λόγος που πάει κάποιος σε ενα Live και, ούτε είναι must και defacto η συμμετοχή στο κοπάνημα.

Όποιος κατακρίνει αυτον και τον θεωρεί ξενέρωτο που δεν κάνει πίτ και όλα τα παρόμοια, και πιστεύει οτι χωρίς πιτ δεν είναι Live,είναι κάφρος, να γυρίσει στη σπηλιά του και, να αφήσει εμας να απολαυσουμε το Live με την ησυχία μας.

Προσωπικά εγω κοπανίεμαι αρκετα και ‘‘εμπλέκομαι’’ στα πίτ, αλλά,πάντα, ανάλογα το κέφι, το Live και το τραγουδι εκεινη τη στιγμή.

Σε 'ο,τι αφορά το Ελληνικό κοινό, όλοι ξέρετε οτι οι Ελληνες ξέρουμε να γλένταμε καλα, δεν έχει σημασία άμα είναι μπουζούκια ή φλωρο-κλάμπ, πάντως ξέρουμε να γλένταμε όπως και να τρώμε, δεν μου φαίνεται καθόλου παράξενο, να είμαστε one of the best heavy κοινο.

συμφωνώ ως επι το πλείστον φίλτατε.πλέον όμως έχω αρχίσει να εκνευρίζωμαι με μερικους που μπορεί να σου σκάσουνε καμία και να το βρουνε φυσιολογικό επειδή παιζουν το τάδε επος. σε κάμποσα live εχουμε δει ασχημα σκηνικά(slayer στο περιστέρι iron maiden στο ed hunter tour) και όλα απο ηλιθιες νοοτροπίες.

ελλαδα σε οσες συναυλιες εχω παει ευτυχως ειχε παντα pits.
η χειροτερη συναυλια οσο αφορα το κοινο ηταν in flames σοφια τον μαρτιο. ευτυχως ημασταν και εμεις οι ελληνες και σπρωχναμε λιγο(για να παμε μπροστα φυσικα :p)
limp bizkit, σοφια παλι, πριν κανα μηνα ειχε αρκετο χτυπημα-ξυλο

ΘΕΟΟΟΟΟΟΣ!!! Δεν υπάρχεις φίλε!:lol::lol::lol::lol::lol:

τα αθληματα αυτα στην Ελλαδα ειναι σε εμβριακη κατασταση κατασταση οπως και οτιδηποτε αλλο εχει να κανει με συναυλιες εδω.

αυτά τα αθλήματα να κοπούν παραυτα παρακαλώ υπάρχει κόσμος που κρατάει μπύρα επιτέλους:lol:

γι αυτο τα τελευταια χρονια πιανουμε μπαρ χαχα… εγινε βεβαια το λαθος στους warrior soul οπου πιο πολυ εχυνα παρα επινα μπυρα…ευτυχως που ειχα παρει το φλασκι με το ουισκι:p

Eίναι για σκληρούς τύπους

ναι ειναι!!!.. οοουυυου… Μπαμπη ελα! θα κανουμε στειτζ νταιβινγκ!!:lol::lol:

λοιπον…ρε παιδια ενταξει μπορει ν ετυχε αλλα στη γερμανια ειναι τερμα φλωροι.ητανε κατι γομαρια και λεω παει θ με σκοτωσουνε…και τιπτ.και ημουνα μπροστα ξερω γω.και σλιπνοτ εδω ενταξει,στο wait and bleed μ βγαλανε εξω απο μπροστα γτ δν την παλευα.και ειχε και πιτ ξερω γω.τωρα οσον αφορα τ κραουντ σερφινγκ,οκ δεν τ κανουμε κ πολυ.

Παντως μια χαρα τεραστιο πιτ εκαναν οι Γερμανοι στους Amon Amarth.:wink:
Eκτος αν ολοι εμεις που ειμασταν μεσα στον χαμο, ειμασταν οι αλλοδαποι. Δεν ξερω. :lol:

Μπα,ειχα δει Amon Amarth στο Βερολινο σε κλειστο χωρο και ειχε πολυ μουφα πιτ.

για το αν ειναι φλωροι οι γερμανοι στις συναυλιες δειτε τα παρακατω βιντεο απο την τελευταια περιοδεια των cannibal corpse στη Γερμανια(σε λιγες ημερες ελλαδα μην ξεχνιομαστε)




Οριστε και αλλα


Καθε αλλο παρα φλωροι ειναι.Το αντιθετο εκει τις ευχαριστιουνται τις συναυλιες και υποστηριζουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τις μπαντες που αγαπουν οπως και την μουσικη τους.Απλα η διαφορα ειναι πως στη Γερμανια οι ανθρωποι σε σεβονται αντιθετα με τα ελληνικα μας εθιμα.Και καλυτερα να μην σχολιασουμε τους χωρους που γινονται οι συναυλιες και τις τιμες αυτων…Ειναι σαν να συγκρινεις το υποβρυχιο με το βερυκοκο.

Επισης ξενερωτοι Γερμανοι.

Μια χαρά πιτ παίζει κι εδώ, απλά ήμαστε λιγότεροι σε αριθμό :stuck_out_tongue:

PS. όταν βλέπω σε κάτι βιντεάκια αυτό το hardcore παύλα karate dance με πιάνει ένα σπαστικό γέλιο :stuck_out_tongue:

Ε ειναι κωμικοτραγικο οντως. :lol:

Mια χαρα ειναι τα pit μας,ta wall of death ειναι σε ξενερωτο επιπεδο…

ΟΚ εγω δεν ειπα οτι τα πιτ μας δεν ειναι καλα.Το αντιθετο κιολας. Ολοι μας εχουν βρεθει σε συναυλια και ξερουμε.Αλλα αυτη η ελληνικη αντιληψη οτι εμεις ειμαστε οι καλυτεροι και οι αλλοι φλωροι οταν οι αλλοι ειναι τρισμεγιστοι και εμεις κακομοιρηδες…

εγω παλι γιατι ειχα την εντυπωση πως δυο μπαντες με πιασαρικο-εξυπνα ονοματα ερχονται στην ελλαδα??
“Mosh Pit και Crowd Surf στις 3/10”

ενιγουει… οι γερμανοι ειναι φλωροι .-