Mother Of Millions

Ε ναι μωρέ. Κι εγώ εκεί θα πάρω.

Το πολύ καμιά 90αριά. Θα το θέσω ως “οικογενειακή φάση”, αφού στο “Rome” πήραμε εμείς τη σκυτάλη κάποια στιγμή στο ρεφρέν και ακουγόταν ωραία η φάση. Μέχρι και ο Κωνσταντινίδης παρασύρθηκε και άρχισε τα “οοο οοοο” στο μικρόφωνο, παρασέρνοντάς μας.

Τους αξίζει μια εμφάνιση στο Roadburn με οπτικό υλικό από πίσω. Κάποιος πρέπει να τους παραπέμψει εκεί.

Ρε παιδιά, “έφυγε” ο Μάκης Τσαμκοσόγλου; Είδα τώρα ανακοίνωση της μπάντας κι έμεινα…

Καλό ταξίδι να έχει. Αιώνιος.

Τι εγινε ρε γαμωτο,πολυ κριμα

Το είδα το μεσημέρι και έμεινα. Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω. Κρίμα…

Καρδιά την ώρα του live γράφει ένας…

9 Φλεβάρη έχουμε άφιξη, κατά πάσα πιθανότητα, καινούργιο τραγουδιού.

8 Likes

Πάμε ρε μπαντάρα!

4 Likes

Τους θεωρω την καλυτερη ελληνικη μπαντα , και ειναι πλεον και μια απο της all time fav…

3 Likes

6 Μαΐου

1.Where Do We Go from Here
2.Orbit
3.No Light, No Light
4.Rome (piano version)

12 Likes

μας καύλωσες

Περίμενα ένα τραγούδι ρε γαμώτο, ελάχιστες νότες, κάτι να ακούσουμε :slight_smile:

με δύο original, ένα κάβερ και μία επανεκτέλεση τι single να δώσουν; Ελπίζω μόνο τα δύο νέα κομμάτια να είναι ζουμερά και όχι 4λεπτα

το πρώτο είναι ουσιαστικά intro του Orbit.

άρα πρόκειται για ένα νέο κομμάτι δηλαδή; Μφφφ…

Βέβαια, εντάξει, είναι και το συνολικό πλαίσιο της κυκλοφορίας

Αυτό. Μόνο.

Το ότι θα υπάρξει κυκλοφορία και συνέχεια είναι από μόνο του επίτευγμα, ανεξαρτήτως της ποσότητας. Όλοι θέλουμε πολύ νέο υλικό, η μπάντα είναι λατρεμένη, αλλάς ας μην ξεχνάμε το πλαίσιο -όπως είπες- στο οποίο συνεχίζουν και τι βίωσαν.

3 Likes

Ναι, δεν θέλω να φανώ κυνικός, ούτε μου αρέσει να σκέφτομαι τους καλλιτέχνες ως μηχανές παραγωγής προϊόντων προς δική μου τέρψη. Δεν ξέρω αν έδωσα την εντύπωση, είναι ίσως η κεκτημένη ταχύτητα που δημιουργείται όταν μιλάμε για κάθε νέα μουσική με τους ίδιους όρους.

2 Likes

Ούτε καν. Δεν σε ξέρω, αλλά σε διαβάζω πάντα με πάρα πολύ ενδιαφέρον και θεωρώ βέβαιο ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι τέτοιος άνθρωπος (όπως φυσικά και οι “προλαλήσαντες”).

Απλά, παρενέβην θέλοντας να τονίσω ότι όσοι τους λατρεύουμε και τους έχουμε στηρίξει, θα τους περιμένουμε για όσο χρειαστεί, αναφορικά με το πότε και το πώς θέλουν οι ίδιοι να προχωρήσουν. Το εάν νομίζω ότι απαντήθηκε.

2 Likes

Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα τίποτα συγκεκριμένο από εκείνους, αν και είχα υποψιαστεί ότι κάτι μπορεί να μαγειρεύεται από τη στιγμή που έβγαλαν (κάποια στιγμή πέρσι μια ομαδική φωτογραφία σε εξωτερικό χώρο ενός στούντιο - νομίζω). Από μόνη της η παρουσία είναι δηλωτική όπως λες.

Επίσης, για να πάω σε κάτι ελαφρώς άσχετο, το εξώφυλλο του Orbit δεν θυμίζει πολύ - σχεδόν καρμπόν - το εξώφυλλο του νέου Playgrounded?

2 Likes

Ναι ρε φίλε!!

5 Likes

4 Likes