Motley Crue - If I Die Tomorrow

Έχει ακούσει κανείς το νέο single των Motley crue;;;!!!
Το άκουσα ύστερα από προτροπή του Sirjim με την επισήμανση ότι μοιάζει πολύ με τους νέους Europe!!!
Αφού το κατέβασα από το winmx και το πρωτοάκουσα ειλικρινά έπαθα μουνόπλακα…
Η κιθάρες χαμηλοκουρδισμένες και ακριβώς ο ίδιος ήχος με το νέο Europe και τα φωνητικά μπαίνουν κάπου ανάμεσα στους παλιούς Def leppard και τους ΤΝΤ. H σύνθεση ειλικρινά σπέρνει κι εγώ απο χτές το έχω ακούσει πάνω από 10 φορές…
Πιστεύω ότι όσοι περιμένουν ν’ ακούσουν κάτι από τα παλιά τους θ’ απογοητευτούν, ωστόσο εγώ που δεν έχω τέτοια κολλήματα είμαι ενθουσιασμένος!!
Μήτσο τη Δευτέρα θέλω να δω το videoclip!

Χρόνια Πολλά.
Μέρες που είναι δε θα σε κράξω (πολύ).
Εδώ έχουμε την κλασική περίπτωση του πεινασμένου που ονειρεύεται καρβέλια!!!
Ο Τέλης θέλει να φαντάζεται ότι σε λίγα χρόνια όλες οι μπάντες θα έχουν σαν πρότυπο τους Europe και θα τους αντιγράφουν ακόμα και στα κορδόνια των παπουτσιών!!!
Οι χαμηλοκουρδισμένες κιθάρες και το βαρύ ύφος δεν είναι κάτι καινούργιο για τους Motley Crue. Μοιάζει αρκετά στο στυλ που είχαν με τον Corabi. Όσο για τα φωνητικά μάλλον το άκουγες την ώρα που σου λέγανε τα κάλαντα…
Καμμία σχέση με ΤΝΤ αλλά και με Def Leppard (μετά από πολλές ακροάσεις δεν βρήκα ομοιότητα). Όσο αφορά το τραγούδι είναι πολύ καλό (και ας μην μοιάζει με όσα λέει ο Τέλης) αργό με ωραίες κιθάρες και ρεφρεν που “μένει”. Ελπίζω και όλα τα νέα τους τραγούδια να είναι καλά, και να τους δούμε όσοι πάμε στο Sweeden Rock φέτος και να παραμιλάμε (Τέλη, την παντόφλα…)

Αν δεν ήσουν φίλος μου θα σου απαντούσα καταλλήλως… Προκαλώ τους πάντες να τ’ ακούσουν και να πουν τη γνώμη τους!

Και εγώ, επειδή είσαι φίλος μου σου γράφω αυτά, χα,χα,χα. Πάντως δεν έχει καμία σχέση με Europe επειδή είναι χαμηλα κουρδισμένες οι κιθάρες (άλλωστε το ύφος του κομματιού προτρέπει σε κάτι τέτοιο) κοαι καμμία σχέση με ΤΝΤ (το νιαούρισμα του Neil δεν έχει καμμία σχέση με την τσιρίδα του Harnel - άψογοι και οι δύο για το στυλ που παίζει ο καθένας). Αστο καλύτερα. Οι Europe έβγαλαν ένα από τους καλύτερους δίσκους του 2004 για το είδος που μας αρέσει αλλά δεν θα δημιουργήσουν και σχολή επειδή ψωμολυσσάξανε στις solo δουλειές τους που για καμμιά δεκαρία χρονάκια προσπαθούσαν και αποφάσισαν να κάνουν κάτι όλοι μαζί τις προκοπής!!!

Ξαναλέω ότι το κομμάτι τον Motley Crue είναι πολύ καλά, και το video του μου άρεσε.
Αξίζει, αλλά όχι για τους λόγους που λές.
Θα δούμε τι θα πούνε και οι άλλοι…ΓΡΑΦΙΚΕ!!!

[quote=“telisvas”]Έχει ακούσει κανείς το νέο single των Motley crue;;;!!!
Το άκουσα ύστερα από προτροπή του Sirjim με την επισήμανση ότι μοιάζει πολύ με τους νέους Europe!!!
Αφού το κατέβασα από το winmx και το πρωτοάκουσα ειλικρινά έπαθα μουνόπλακα…
Η κιθάρες χαμηλοκουρδισμένες και ακριβώς ο ίδιος ήχος με το νέο Europe και τα φωνητικά μπαίνουν κάπου ανάμεσα στους παλιούς Def leppard και τους ΤΝΤ. H σύνθεση ειλικρινά σπέρνει κι εγώ απο χτές το έχω ακούσει πάνω από 10 φορές…
Πιστεύω ότι όσοι περιμένουν ν’ ακούσουν κάτι από τα παλιά τους θ’ απογοητευτούν, ωστόσο εγώ που δεν έχω τέτοια κολλήματα είμαι ενθουσιασμένος!!
Μήτσο τη Δευτέρα θέλω να δω το videoclip![/quote

WWW.LOYSTROS.GR

mia spaniola pou kounietai exei kai to kommati den einai motley- einai apomeinari apo mia mpanta pou parhgage o sixx…kanadezikh… and it suxx opws kai to neo europe… poio to nohma na paizoun mousikares, xamhlokourdismena ? it makes things muddy :stuck_out_tongue: ki na tane kai superbly empneusmenes oi melwdies… pa sto diaolo…edw milame gia malakies…

neoi oi palioi aplyta ? europe ? maiden ? nomizw i apanthsh einai autonohth.
de thelw o kallitexnhs na piezetai na nai trendy. oi priest px. twra pou xw akousei
2 apo to neo einai arketa paliomoditikoi, me monterna paragwgh. kai ekrhktiko single…
tha paramilate. o lizzy borden px. eixe bgalei diskara xwris na ksefevgei apo to stiylaki tou and so on and so on … :stuck_out_tongue:

den tha piestw na mou aresei kati pou DEN mou aresei - epeidh to bgale mia mpanta pou goustarw… tha to tsimpisw second hand na yparxei gia ta 2-3 ypoferta kommatia tou, alla panw apo 3 lires de dinw gia patates…

i monh mpanta me apisteuth magkia einai oi sparks. yparxoun ola auta ta xronia… sxedon anyparktoi kai bgazoun, apisteutes malakiares, ston kosmo tous, proodeuontas… palikaria… salemenoi…

Θα πέσει γέλιο…
Μάλλον θα πρέπει να το πάμε στο off topic…

Το σωστό site είναι www.megalos-loustros.gr. To τελευταίο των Evergrey είναι πολύ καλύτερο, συμφωνείς Πέτρο; Όποιος πήγαινε στο Hook στη Ρόδο το καλοκαίρι μπορεί να ξεχωρίσει τη καλή μουσική…

ontos to lizzy borden gamaei toys europe patokorfa .pipa kolo toys paei

www.elgrafiko.gr/bigloustros.html

Τώρα είτε μοιάζει με κάτι είτε δεν μοιάζει σημασία έχει ότι πρώτη φορά μ’ αρέσει τόσο πολύ ένα κομμάτι των motley crue… Όσον αφορά αυτό που λέει ο rockavlon μπορεί να είναι τεκμηριωμένη μουσικά αποψή, αλλά προσωπικά διαφωνώ. Το ρίσκο που παίρνουν αυτά τα group πιστέυω ότι δείχνει πως η επανασύνδεση τους δεν έγινε ΜΟΝΟ με οικονομικά κριτήρια… Ίσως να με βολεύει να πιστεύω κάτι τέτοιο, αλλά επιτέλους όσοι κατηγορούν τα reunion, ας σκεφτούν “τι ενδιαφέρον θα είχαμε” αν δεν είχαν γίνει… Όπως και να το κάνουμε οι δημοφιλείς και εμπορικές μπάντες εδηγούν τις εξελίξεις…
Sorry αλλά για μένα το δεύτερο μισό της δεκαετίας του 90’ ήταν λαίλαπα για το metal, ότι και να λέτε…

sygkriseis motley me evergrey einai atopes kai astoxes.
den mas afora ti akouei o kathe kompleksikos.

den sygkrinetai ena polyplatinenio group me 40 million sales me ena skandinauiko sxhma kalo men, alla apo ekei kai pera katadikasmeno sto underground.sas aresei cool… so what ???

Εδώ έχεις δίκιο, αν και ο ΓΡΑΦΙΚΟΣ έχει βάλει nickname FILANDOS όχι επειδή του αρέσει η μουσική, αλλά για κάτι Φιλανδέζες που γνώρισε το καλοκαίρι… Όποτε μην τον πιστεύεις… Οπαδός των Danger Danger είναι ο τύπος και πολύ καλά κάνει…

Συμφωνώ και με το παραπάνω!!! Πύραυλος!!!

den mas afora ti akouei o kathe kompleksikos

Χαρακτηρισμοί τέτοιου είδους δεν αρμόζουν σε κάποιους ανθρώπους, και δυστυχώς έπεσες στην περίπτωση. Εάν δεν μπορείς να καταλάβεις, όπως αναφέρεις εσύ τους Lizzy Borden, έτσι αναφέρεται σε συγκροτήματα που δεν έχουν καμμία σχέση με τους Motley Crue. Απλά συνεχίζει αυτό που εσύ ξεκίνησες.

den sygkrinetai ena polyplatinenio group me 40 million sales me ena skandinauiko sxhma kalo men, alla apo ekei kai pera katadikasmeno sto underground

Ενώ με τους Lizzy Borden συγκρίνεται? Γιατί ούτε στο underground τους ακούω. Οι Evergrey μπορεί να είναι καταδικασμένοι στο underground αλλά οι Lizzy είναι απλώς καταδικασμένοι.

Sorry που βγήκα off topic.
Το ξανάγραψα. Μάλλον πρέπει να συνεχίσουμε στο off topic.

Δάκρυσα!!! Σενάρια για Τούρκικες ταινίες γράφεις? Δες τι επιτυχία έχει ο Μανουσάκης στον ΑΝΤ1.

PARATHETO TO OFFICIAL SITE TIS SEIRAS TOY MANOYSAKI

WWW.POMAKOS.GR

Kαλά ο άλλος νομίζει ότι μου τη λέει…

Εσύ δεν ήθελες κάτι bootleg;

Με ξέρεις και με χαρακτηρίζεις κομπλεξικό; Ξέρεις τι μουσική ακούω και τι γνώσεις έχω; Ξέρεις τι έγινε το καλοκαίρι στη Ρόδο με τους Evergrey; Ο Πέτρος και ο Japan γνωρίζουν… Καλύτερα να μην απαντάει κάποιος στα μηνύματά μας αν δεν γνωρίζει. Τέλη νομίζεις ότι έχεις στο χέρι τον Japan, μάλον αυτός σε έχει…

kserw gw ? eixan tpt gay empeiries sth rodo ? should i give a flying tosh ?

egw eipa o kathe kompleksikos, an twra esy thewreis ton eauto sou enan…
well so be it. mhn apofeugeis na apanthseis…ypekfygea.

giati esy ksereis ti exw egw ?! exw me anesh sto xeri ena 70 % apo osous akoun post 60s mousikh sthn ellada. ektos apo mousikologous, pou merikoi einai kai komplekses kai poly poly psagmenous…

pare 3 na xeis


sta deksia sto kommodino exei 9 seires apo 12 cd i kathe mia ! to help you appraise…

opou blepeis cd exei alla tosa x 3 apo pisw e ?! exei kai sto ntoulapi kai sto patwma kai katw apo thn acdc afisa !

1,3,5 seira diskoi, periopou 1 metro to kathe rafi.
panw klassikh, mesaio ksena, katw ksena / greek (folk mainly)

kai DEN einai OLA !!! apla bariemai na trexw mexri to saloni e :stuck_out_tongue: i na anoigw th ntulapa i na fwtografizw to patwma i to patari !!!
kai den metraw promos e :stuck_out_tongue: alliws bale alla 400 :stuck_out_tongue:

an akoma aisthanesai oti mporie na mou thn peis …

PAROLA AUTA i sygkrish pou ekanes einai ENTELWS AKYRH !

a kai to million to europe to xei gia thn plaka tou…

nai sigoyra… poioys les aytoys toys soyidoys poy toys krazoyn oloi stin patrida toys ?
ti sigrineis tora ?A me B ETHNIKI (MILLION)?poy oloi oi proigoymenoi diskoi toys einai gia soyver se kolompara tis athinvn lamias?