Motley crue

Χτες ανέβηκε στο Νetflix, όλη τη βδομάδα το περίμενα! Ήταν όντως απολαυστικό, ο μόνος που παρουσιάζεται ως καρικατούρα για μια σχετικά μικρή σκηνή είναι ο Ozzy. Δεν ξέρω αν έχει γίνει αυτό που εκτυλίσσεται στην ταινία με τον Ozzy, αλλά φαντάζομαι ότι το πήραν από το βιβλίο.

Τα πρώτα χρόνια της μπάντας είναι η καλύτερη εποχή που τους δείχνει ενωμένους και ουσιαστικά φαίνεται ότι η όλη φάση ήταν μέχρι το 1985, μετά άρχισαν τα προβλήματα. “Παίζει” και ο David Lee Roth, και ο Slash για 2-3 δευτερόλεπτα (αυτό μπορεί και να σου ξεφύγει). Σαν χαρακτήρες τους παρουσιάζει καλά, νομίζω ιδιαίτερα ο Tommy Lee πρέπει να ήταν έτσι στην πραγματικότητα. Επίσης, μου άρεσε που οι τύποι μιλάνε στην κάμερα σα να διηγούνται κάθε τόσο.

Με λίγα λόγια, να τη δείτε. :sunglasses:

6 Likes

Τον είχες για σόβαρο τον Ozzy, ειδικά εκείνη την περίοδο? Παρόλαυτά, νομίζω ότι όλοι παρουσιάζονται ως καρικατούρες, γιατί μάλλον ήταν καρικατούρες στην πραγματικότητα, εκτός ίσως από τον Mick Mars.

Η σκηνή με τον Slash όλα τα λεφτά.

5 Likes

Ναι ρε συ, αλλά όσο τελειωμένος και να είναι κάποιος, δε μπορώ να φανταστώ ότι θα έκανε κάτι τέτοιο!
Προφανώς ο Ozzy το έκανε… :grin:

5 Likes

Δειτε τη ολοι ρε, πολυ ωραια ταινια. Μια χαρα τους παρουσιαζει, καπως ετσι φαινονται και στο βιβλιο εξαλλου.

2 Likes

Ωραία ταινία! ακόμα κι αν κάποιος δεν είναι φαν , όπως εγώ καλή ώρα, αξιζει να την δει .

3 Likes

Στο βιβλιο οι motley crew παραδέχονται οτι αν ηταν μια φορα τρελοί ο Ozzy ήταν δέκα

3 Likes

Μιλάμε για παπαριά περιωπής, ασχέτου αν σου αρέσει η μπάντα ή όχι. Για καθαρά τηλεοπτικά/κινηματογραφικά κριτήρια είναι ΓΤΠ. Από υποκριτική, σκηνοθεσία μέχρι ότι θες. Ο τυπάς που υποδύεται τον Vince Neil παίζει να είναι από τους πιο ατάλαντους εκεί έξω, όχι ότι πάνε πίσω οι υπόλοιποι. Ο καλύτερος εκεί μέσα είναι ο μάνατζερ τους που είναι όντως καλός ηθοποιός και φαίνεται πως δεν την παλεύει με την μαλακία που γυρίζει. Αν μου έλεγε κάποιος πως δεν είναι οι Motley Crue κι απλά δες το, δεν θα το ακούμπαγα. Είναι όντως πολύ δύσκολο να γίνει ταινία μια ροκ μπάντα μεγάλου βεληνεκούς κι αναρωτιέμαι πως Black Sabbath, AC/DC, Rolling Stones, Beatles κ.α πόσα άκυρα θα έχουν ρίξει σε αντίστοιχες προτάσεις για τον απλούστατο λόγο πως θα πληγεί η υστεροφημία τους. Βλέποντας πάλι ως συμπαραγωγούς όλα τα μέλη των Crue, καταλαβαίνω πως κανείς εκεί μέσα δεν έχει αίσθηση του γούστου. Μόνο την αίσθηση του κέρδους.

Το να δω οπτικοποιημένα μερικά θρυλικά σκηνικά δεν μου λέει τίποτα αν είναι επιπέδου τηλεταινίας και προτιμώ να τα διαβάσω και να τα φαντάζομαι.

Τα είπαν ήδη οι προηγούμενοι , αρκετά εύστοχα

Η ταινία είναι απολαυστική , αρκεί να την δεις ως κωμωδία . Ή έστω όπως είχατε δει το rockstar, μιας και οι σκηνές απόλυτης σαπίλας και το δράμα του Vince με το παιδί του δεν είναι για γέλιο

Βρίσκω πολύ τίμια την προσπάθεια ομοιότητας του Tommy Lee & Nikki Sixx

Δεν είμαι μεγάλος φαν της μπάντας , δεν ξέρω τι γράφει το βιβλίο . Αλλά μοιάζει να ήταν καλό τυπάκι ο Tommy

Για τον Οζζυ που γράψατε, ο θείος ήταν σε άλλο γαλαξία ακόμα και μετά τα 40 πόσο μάλλον 30-35 που αποδίδεται στην ταινία ( κλάμα όταν άκουσα την προφορά του ηθοποιού )

Μια παρατήρηση , αλλα ο ηθοποιός που κάνει τον Vince Neil μου έφερνε έντονα τον Randy Rhoads . Τρομερή ομοιότητα . Λάθος μουσικό έπαιξε :stuck_out_tongue:

Θα είχε πεθάνει γρήγορα αν έκανε τον RR.

Στη φάτσα συνδυασμός RR και Zakk.

Η ταινία είναι λίγο δηθενια, από το ατύχημα και μετά τους ξεπεταει ( αν και πολύ μεγάλο όνομα έγιναν μετά από αυτό), μπερδεύει και κάπου την ιστορία ( πχ η κόρη του VN γεννήθηκε μετά το 90 και οταν είχε το αυτοκινητιστικό δεν ήταν παντρεμένος με την μαμά της μικρής ).

Περίμενα να είναι λιιιιγο μεγαλύτερη σε διάρκεια και να έχει περισσότερες λεπτομέρειες από την στιγμή που δεν είναι ταινία που θα βγει στις αίθουσες αλλά οκ
Είναι ευχάριστη.

ΥΓ. Πρέπει να είναι η ταινία με το χειρότερο lip sync που έχω δει.

2 Likes

Ολοι εχουν γίνει σκηνοθέτες και κριτικοί. :rofl: Η ταινία έχει ποιότητα τηλεταινίας απλά. Οι ηθοποιοί είναι διαλεγμένοι στο πολυ περίπου και παίζουν μέτρια. Αν και τι να παίξουν πάλι (πόσο βάθος έχουν οι Motley)? Το φιλμ οροσπαθεί να είναι ακραίο (με τα ναρκωτικά κτλ) και το κάνει με πολυ ρηχό τρόπο. Και το βιβλιο είναι πολύ πιο χύμα. (Βλ. Γκομενές που τις πάνε να τις γαμήσουν οι κρου οι γκομενοί τους, γκόμενες που κυλιούνται στα ίδια τους τα ουρά σε σκαμματα, γκόμενες που κουβαλάνε ναρκωτικά για τον μανατζερ μες το #@$@# τους, Ο sixx, να θέλει να μαμήσει τη μαμά του TL, ενας Ελληνάς (Αντώνης) πηδάει την έτσι του Sixx και αυτός τον κυνηγάει στο LA με καραμπίνα, ενας απο τους MC πηδάει τη γυναίκα του Dickinson (ετσι του είπαν τουλάχιστο κτλ.)) Το κακό με το Dirt είναι οτι οι σκηνές δεν έχουν ρυθμο και πραγματική κορύφωση, νιωθει κάπως ασύνδετο σκηνοθετικά, απλα οτι πάει απο σκηνή σε σκηνή και ότι κάτσει. Αυτοί που κατηγορούσαν το Lords ας αναγνωρίσουν τουλάχιστο οτι εκεί, υπήρχε ρυθμός κτλ. Εδω …@@. Επίσης τα 3+1=4 καινούρια κομμάτια των MC, είναι σκουπιδάκια. Και αυτή η διασκευή ? Ποιός και τι ήταν παρθένο σε αυτή την ιστορία ?
Ο τύπος που κανεί το N.Sixx, φερνει λίγο το στυλάκι σε Brandon Lee πιστεύω, ίσως να κανε καλό “κοράκι”. Αλλα γενικά μια μέτρια τηλε-ταινία.


Πετυχημένες οι “διασκευές” και με αρκετό χαβαλέ.
( και Ναι κάνει τον Corabi στη ταινία!)

Συμφωνώ με primal. Μέτρια τηλεταινία.

1 Like

μου αρεσε πολυ η ταινια…

1 Like

Καλός χαβαλές, αλλά πολυ κουρδισμά, live που έκανε κατι djιλίκια και performances, ψιλοεκτέθηκε.

Μόλις την είδα και εγώ…Πολύ καλή!! :sunglasses: Πρέπει σίγουρα να γίνει ταινία και για τον τρελο-Οζζυ :joy:

1 Like

την ειδα κ εγω χθες,κυλησε νερακι,θα επρεπε να ειναι λιγο μεγαλυτερη γιατι στο τελος περασαν 20 χρονια ετσι

5 Likes

Οκ poison θα θελα να δω αλλά αυτό το λαιν δεν έρχεται Ελλάδα ποτέ. Motley crue έτρεξα το '15 να τους δω έξω, γαμησαν δε λέω αλλά δεν νομίζω να ξανατρεξω.
Επίσης να κάνεις περιοδεία 4 χρόνια μετά το “οριστικό” αντίο είναι αστειο

1 Like

Καλά εδώ έκαναν reunion οι Kinks ,όσοι ζουν ,τέλος πάντων, που είναι το περίεργο; Είναι υποκρισία και φουλ για τα λεφτά ΟΚ αλλά από την πλευρά μου γουστάρω και λίγο γιατί έχω ευκαιρίες να δω μπάντες που διαλύθηκαν πριν εκτιμήσω/προλάβω να μάθω {Παραμένει τέρμα γτπ έτσι}.

Στο θέμα μας Ελλάδα ούτε για αστείο. Για Αμέρικα μυρίζει η φάση. Poison μου είναι παγερά αδιάφοροι, Leppard θέλω να δω αλλά το μεγάλο απωθημένο είναι οι motley crue. Θα τους έβλεπα για χαβαλέ αν ο Vince έχανε κιλά και ακουγόταν έστω αξιοπρεπής.

Επίσης το 15 όταν λες ότι γάμησαν όλοι; Και ο χοντρός; Γτ είδα βιντεάκια και ήταν για κλάματα ο τύπος{οι άλλοι έσπειραν}

ΥΓ Αφού έπαιξαν leppard με whitesnake στην Ελλάδα σε στάδιο όλα πιθανα :upside_down_face:

1 Like

Μπορεί ο χοντρός να γάμησε κυριολεκτικά ρε, που ξέρεις;

4 Likes