Προγραμμα μετατροπης mp3 σε tab

ξερει κανεις να μου προτεινει κανενα καλο προγραμματακι που να φορτωνεις mp3 και να σου δειχνει τα tabs?κιθαρα-μπασο βασικα…?..αααα…και να υπαρχει και το crack για να το σπασουμε…???#-o

Εγω το guitar pro εχω!Και υπαρχουν sites με ταβλατουρες!

οχι το quitar pro…καποιο αλλο προγραμμα για να κανει tab τα τραγουδια που δεν βρισκω στο quitar pro…8)

Α, βρήκα ένα:!:

mp3 μουσικής να το κάνει tab δεν παίζει! midi σε tab ναι…

χαχα…βασικα βρηκα ενα αλλα δεν σας λεω γιατι νομιζεται οτι ολα τα ξερετε…μπεεεεεεεε…
αντε,λεγετε DMMI απλα εχει καποιο προβλημα και μου δεοιχνει μονο τα πρωτα ταβσ…δηλαδη 7-8 μετρα…πρεπει να βρεθει λυση…#-o

mp3 σε tab δε γίνεται γιατί ένα τραγούδι την ώρα που παίζει έχει πάρα πολλές συχνότητες και πολλές νότες (άλλο παίζει το μπάσο, άλλο η κιθάρα, άλλο η φωνή, βάλε και τα ντραμς που παίζουν πολλές νότες μαζι). Ένα πρόγραμμα που να ξεχωρίζει ποιες συχνότητες και ποιες νότες παίζει το μπάσο, ποιες η κιθάρα κτλ είναι πρακτικά αδύνατο γιατί πολλές αλληλοκαλύπτονται και σαν σύνολο καλύπτουν όλο το φάσμα των συχνοτήτων/νοτών. Με λίγο ψάξιμο στο google δεν βρήκα το πρόγραμμα που αναφέρεις αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι βγάζει ότι ναναι αν το βάλεις να σου γράψει το tab από ένα κομμάτι. Ο μόνος τρόπος για να βγάζει σωστά τη νότα είναι να ακούγεται ένα μόνο όργανο στο mp3.

ΥΓ: Σκέψου και λίγο λογικά, υπήρχε περίπτωση να υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα και να παιδευόντουσαν όλοι να βρούνε σωστά tabs για τα διάφορα τραγούδια;

Μαλλον εχεις δικιο αλλα εντακσει,ββγαζει κατι κλιμακες που στο περιπου σε κατευθυνει στο τι περιπου παιζει…:-k

Δώσε ένα λινκ παρ όλα αυτά να το τσεκάρουμε το προγραμματάκι ρε συ :slight_smile:

αργησα να μπω αλλα…βλεπεις ,δεν μπαινω συχνα εδω και ηταν και οι διακοπουλες ενδιαμεσα…Digital Music Mentor λεγεται το προγραμμα,απο ενα φιλο το βρηκα,αν το κατεβασεις και το δεις,και βγαλεις ακρη…πες τι καταλαβες…#-o