Msn

msn εχετε ???
αν ναι πιστευετε οτι ειναι συμαντικο ???

αν θελετε πειτε το …

Αν πιστευούμε ότι είναι σημαντικό το msn?
Εχω μσν αλλά δεν πιστευώ ότι είναι σημαντικό,Oχι.
Το ποιο σημαντικό είναι να επικοινώνεις πραγματικά με τους αλλούς!

Εχω και ναι το θεωρω σημαντικο. Υπαρχουν διαφοροι τροποι να χρησιμοποιησεις το msn. Προσωπικα εχω αναπτυξει σχεσεις πολυ καλες με πανω απο 20 ατομα που σιγουρα δεν θα το εκανα αν δεν γινοταν με αυτο τον τροπο. Αυτο γιατι ισως να μην μου ειχαν ελκυσει το ενδιαφερον, ενω οταν τους εχω στο msn δεν χανω και τιποτα να μιλησω μαζι τους. Επισης επικοινωνω με φιλους απο αμερικη κλπ, πραγμα που με βοηθαει να μην χασω επαφη μαζι τους…

Καλο ειναι και το ΜΣΝ και τα φορουμ και ολα αυτα του Ιντερνετ αρκει να μην γινεται ψυχωση.
Ο πραγματικος κοσμος ειναι πολυ πιο ωραιος.

εχω ναι, θα ζουσα και χωρις αυτο…

Ναι, έχω.
Κοίτα, είναι σημαντικό, με την έννοια του οτι επικοινωνείς τζαμπατζαμπα με όχι μόνο τους καθημερινούς φίλους, αλλά κρατάς επαφές και με πιο μακρινούς.
Είναι χρήσιμο άρα δεν υπάρχει λόγος να μη το χρησιμοποιείς, αρκεί όπως λέει κι ο ChrisP να μη σου γίνει ψύχωση, αν και δε το έχω παρατηρήσει με το msn αυτό, αλλά με άλλα πράγματα.

Πλακα εχει,σημαντικο δεν το λες με τιποτα,εκτος αν το θεωρεις υποκαταστατο της κανονικης ζωης και δυστυχως τοτε υπαρχει προβλημα κατ΄εμε…

ναι εχω και το χρησιμοποιω 2 ωρες την ημερα για να μιλαω με φιλαρακια γιατι λεφτα για καρτα δεν εχω και εχω ελαχιστες επαφες μονο επεφες ατομων που μιαω και ξερω!!1

Είναι πολύ σημαντικό.
Χωρίς αυτό θα είχα χάσει μάλλον τις επαφές μου με άτομα εκτός αθήνας. Και αυτό ναι είναι σημαντικό

Για αγχολυτικό και χαλαρη συζητηση είναι οτι πρεπει,κατα τα αλλα σαν τον real world (αλά Queensryche) τπτ…

Αρκετά σημαντικό θα έλεγα…
όταν δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με τα άτομα που θες,και δεν θες να ξοδέψεις λεφτά σε μυνήματα και έτσι είναι μια λύση.
Φυσικά και δεν αντικαθιστά,την face2face επικοινωνία!

δεν νομιζω οτι υπαρχει πιο σωστη απαντηση απο αυτη κατ’εμε :smiley:

Εχω αλλα το χρησιμοποιω πολυ σπανια πλεον,εως καθολου

+1.
Εχω (σχεδον) παντα καρτα στο κινητο, οποτε η επικοινωνια με ατομα που ειναι μακρια μου γινεται μεσω κινητου.Το msn πλεον για μενα ειναι μονο για να περασει η ωρα μου κανοντας χαβαλε etc.

Φυσικά κι έχω
Εννοείται πως μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό
Συνήθως το χρησιμοποιώ για να μιλάω με φίλους στο εξωτερικό

Πάντως έχω περάσει ατελείωτες ώρες συζητώντας με ένα πολύ καλό φίλο που δυστυχώς δεν είναι πια κοντά μας…

MSN άνοιξα όταν μπήκα φαντάρος μόνο και μόνο για να μπορώ να μιλάω με την κοπέλα μου περισσότερο χωρίς να χαλάω τα κέρατά μου σε κάρτες κ.τ.λ. Τώρα όμως πήρα μια καινούρια σύνδεση στο κινητό, με την οποία έχω 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας μαζί της και τους τελευταίους μήνες το έχω παραμελήσει το MSN.

Y.Γ. 113 και σήμερα!!!:stuck_out_tongue:

Δεν αντικαθιστά την επικοινωνία από κοντά σε καμία περίπτωση, αλλά κι εγώ θα είχα ίσως χαθεί με άτομα που μένουν σε άλλη πόλη/εξωτερικό χωρίς αυτό… Εξυπηρετεί άλλους σκοπούς.
Ώρες ώρες είναι αρρώστια βέβαια, αλλά δε μπορώ να το κόψω. Ξεκίνησα κάπου στα 12 μου χρόνια. Ναρκωτικό. :stuck_out_tongue:

Έχω, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι σημαντικό. ¶σε που είναι και σκατοπρόγραμμα και μέχρι να ανοίξει την πίνει το pc…

δεν είναι το ότι είναι “σημαντικό” ή όχι…

Απλά είναι ένας καινούργιος τρόπος επικοινωνίας με τα άτομα που εσύ διαλέγεις…
Φυσικά τίποτα δεν συγκρίνεται με την face to face συζήτηση και επικοινωνία … άλλα όσο παιρνάει ο καιρός γίνετε όλο και πιο δύσκολο να μπορείς να βρε8είς άμεσα στο κα8ημερινό πρόγραμμα του άλλου και στην στην ζωή του κα8ώς ο ελεύθερος χρόνος όλων μας όλο και μειώνεται… Είναι απλά ένασ τρόπος να μην “χάνεσαι”…
:slight_smile:

  • 1…