MTV Greece: Συνέντευξη Τύπου / Σκέψεις

νταξει περα απο μουσικη θα χει και τις εκπομπες του τυπου
punk’d και pimp my ride!
θα δωσει διαφορετικη χροια οπως και να το κανουμε
και αμα ακολουθησει τα προτυπα που χει θεσει το Mtv
και θα βλεπουμε μεγαλα φεστιβαλ σε αναμεταδοση
και συνεντευξεις
και
και

Οκ… αυτά δεν ακούγονται καθόλου άσχημα… Προσωπικά διατηρώ μεγάλες επιφυλάξεις, αλλά… ίσως τελικά αποτελέσει τον εναλλακτικό αντίπαλο πόλο στο mad.

…Αλλά τι λέω?? MTV και εναλλακτικό γίνεται?.. Και εγχώριο MTV κιόλας… Φαντάζομαι να σκάνε μύτη οι Βανδές και οι Ρέμοι και τρέμω… θα χει και η Βίσση την ευκαιρία που πάντα επιθυμούσε, να βγει σ’ ένα MTV κι αυτή!..

Ας ελπίσουμε πως θα διαψευστώ. :roll:

Όλο και κάτι θα έχει από Βανδήδες, αλλά η λογική του Mtv είναι ίδια παντού, όπου και αν εκπέμπει. Προσωπικά περιμένω πολύ R’n’B, Hip Hop, Brit Pop και Pop Rock. Ότι παίζουν και έξω δηλαδή.

Όσο το Mtv εξέπεμπε σε ελεύθερη συχνότητα στην Αττική, στο MAD δεν έπαιζαν Βανδή κλπ. Μόνο εκπομπές τύπου Mega Star τα έπαιζαν αυτά αν θυμάμαι σωστά. Από τότε που το MAD έμεινε μόνο του στην ελληνική αγορά, τότε το γύρισε εκεί που το συνέφερε περισσότερο. Στην εγχώρια φτήνια…

Αν περιμένετε πολλά από το ελληνικό Mtv, νομίζω ότι θα απογοητευθείτε. Η αλήθεια νομίζω είναι κάπου στη μέση για τη θεματολογιά του Mtv. Σίγουρα δε θα αγνοήσει όμως την Ελληνική αγορά (σε καμιάς χώρας το Mtv δε το κάνει αυτό)

1)Αν δεν κανω λαθος το ελληνικο ΜΤV ειναι συνεργασια της εταιριας αυτής με το STAR channel…

2)Επισης αν δεν κανω λάθος παγκόσμια το ΜΤV έχει απωλέσει τον καθαρά μουσικό του χαρακτήρα και αναλώνεται κυρίως σε εκπομπές τυπου pimp my ride

3)δυστυχώς στην χώρα μας, για τους χειρίζοντες τα νήματα της μουσικής βιομηχανίας, ένα είδος κυριαρχεί το τσιφτετελοποπ…

Προσωπικα μου είναι αδιάφορη σαν ιδέα το ελληνικο ΜΤV…γιατι πολυ απλα το ροκ/μεταλ , αν όχι μηδαμινή, ελαχιστη θέση θα έχει στο νέο αυτο μουσικο κανάλι…

Aυτή…

Oι γνωστες ξέρουν…

Αχ Βανεσα…

ε καλα δεν ειναι και καμια θεα!

την αλλη που παρουσιαζε το SUPER ROCK την θυμαμαι κανεις?
μια πληθωρικη ξανθια που την εδειχνε παντα σε ενα δωματιο προφανως ξενοδοχειου,συνηθως ξαπλωμενη
να διαβαζει κανα περιοδικο
και μιλαγε καπως αισθησιακα,χαζογκομενιστικα!

ΧΑ το φρικιό η Warwick, η γυναίκα του Ricky των Almighty…

Προτιμούσα τους Baileys Brothers :lol: :lol:

Ασχετο. Θυμαται κανεις αυτο το επικο συνθημα των Manowar-άδων εκει που θα εκανε παρουσίαση η Βανεσσα; :lol: Αναφερομαι στη συναυλια του 94 (;). Δεν ειμαι σιγουρος για τη χρονια.

Το είχα διαβάσει τότε στο Hammer αλλά δεν το θυμάμαι, το 94 ήταν που είχαν έρθει για κάποιες

συναυλίες οι Manowar!:roll:

O Γεωργιόπουλος με το ξίφος :stuck_out_tongue:

[SIZE=“4”]XAAXXAXAXAXAXAXA!!![/SIZE]

Βανέσα κατέβα, στον π…ο μας ανέβα !!! :lol: :lol: :lol:

Στην αρχή της άρεσε που άκουγε το όνομά της, αλλά μετά… όταν της έκαναν μετάφραση… :stuck_out_tongue: :lol: :lol:
[SIZE=“1”]
Δεν ήμουν στο live, έτσι μου έχουν πει… :-s [/SIZE]

Εσυ βλεπω τα θυμασαι τα προστυχα. Ατσα! :lol:

Νταξ τεραστιο επος. Θα θελα να βλεπα το σκηνικο απο καμια γωνια.

Εγώ πάλι θα ήθελα να δω τις συναυλίες από καμια γωνια… Τώρα αν εσύ προτιμάς τη Βανέσσα, :dunno:

Ελπίζω να υπάρξει ένα Headbanger’s Ball, θα ταν ενδιαφέρων…:-k

δεν τρεφω και πολλες ελπιδες για κατι καλο και διαφορετικο…
μακαρι να γινει αλλα δεν το βλεπω…:frowning:

Μήπως θα έχει και ελληνικά τραγουδάκια?? Πωπωπωπω να δω καμια Βανδή δεν θέλω τίποτα… Θα βγαίνουν κ θα λένε ολα τα κουτσομπολίστικα μετά για διεθνεις καριέρες όλων αυτών των μεγαλων Ελληνων καλλιτεχνων (Φοίβος , Καρβέλας, κτλ κτλ)

Ήδη έχω αναγούλα στη σκέψη…

Α ρε χρόνια…

Δεν βρέθηκε κανένας Έλληνας να προτείνει να το ονομάσουν MTV Hellas αντί για MTV Greece ;;;
Αλλά τι να περιμένεις από τα χρηματόδουλα λαμόγια που ασχολούντα με τη showbiz… Αυτοί και ο Εφιάλτης :thumbdown: