MTV Greece: Συνέντευξη Τύπου / Σκέψεις

Για να δούμε… Την τελευταία φορά που είδα MTV, πρέπει να ήταν ή το γερμανικό ή το γαλλικό και είχε κάτι σουξέ τύπου Pink, Britney Κλπ…
Ως rocking που είμαστε και πολλοί δεν μπορούμε να έχουμε λέτε δική μας εκπομπή? Σίγουρα το MTV δεν είναι MAD και θα είναι πιο ανοιχτό σε προτάσεις… (γιατί άμα πούμε να σχολιάσουμε την ώρα προβολής και το περιεχόμεενο της εκπομπής του Χάκου… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

[SIZE=“1”]
(Ελπίζω να είμαι στη σωστή κατηγορία, έτσι?)[/SIZE]

Το σιγουρο ειναι οτι θα υπαρξει προβληματισμος σχετικα με την κατευθυνση που θα ακολουθησει το καναλι,λογω της ιδιαιτεροτητας της ελληνικης αγορας,που ακολουθει το δικο της μοναχικο δρομο στις μουσικες εξελιξεις.Κοινως θα υπαρξει διλημμα απεναντι στην ελληνοφωνη λαικοποπ κατευθυνση,που σιγουρα θα επιφερει μεγαλυετρη θεαματικοτητα και εσοδα στο καναλι και απ την αλλη την αμιγως mainstream ποπ-r&b-rap-hip hop-rock μεριδα των οπαδων που ναι μεν θα ενδιαφερονται περαιτερω για τις εξελιξεις στη μουσικη που ακουνε,αλλα απ την αλλη δε θα μπορουν να βασιστουν πανω σ αυτους τους λιγους ως καναλι και να ρισκαρουν με διοργανωσεις συναυλιων,βραβειων κτλ…

Μακαρι παντως να καταφεορυν να αλλαξουν λιγο τα mainstream δεδομενα(που δε το βλεπω) και οι πιστες να αρχισουν να αδειαζουν σιγα σιγα…

Το rock παντως θα χει μια μικρη λογικα αντιπροσωπευση,τηρουμενων των αναλογιων παντα με το κοινο στο οποιο πουλαει στη μικρη μας απομονωμενη χωρα.

dld 8a akoume perissotero vandi kai onirama? auta einai!! looooool

Ε γι’αυτά έχουμε τις μεσημεριανές εκπομπές…

Καλησπερα νεε χρηστη δεν γραφουμε με greeklish :roll: :roll:

Δεν περιμένω πολλά πράγματα απο την τηλεόραση, ακόμα και αν αυτό είναι ένα μουσικό κανάλι, ακόμα και αν αυτό είναι ένα MTV… Ανάμεσα στις συμπληγάδες πέτρες ενός καναλιού με τέτοιο όνομα απο τη μία, και των μεγαλοεταιριών απο την άλλη, δε βρίσκω πολύ χώρο για την ανεξάρτητη μουσική. Το ίντερνετ παραμένει το καλύτερο μέσο πλέον γι’ αυτή, κατά τη γνώμη μου.

Ωστόσο ίσως δοθεί λιγότερη έμφαση στις σκυλοποπ καταστάσεις, κάτι θετικό τουλάχιστον. Αν αυτό συνδυαστεί με μια μουσική ποικιλία (να αντιπροσωπεύονται πολλά μουσικά παρακλάδια, πέραν των “εμπορικών”), θα ναι κάτι πολύ καλό.

Θα δούμε λοιπόν…

απορια…

θα εχει και headbanger’s ball? :stuck_out_tongue:

Δλδ μόνο εγώ είμαι αισιόδοξη; Γουστάρω που θα σπάσουν λίγο τα μουτράκια του βρωμο-MAD που την είχε δει μονοπώλιο και σέρβιρε ό,τι γούσταρε. Ο ανταγωνισμός, κατ’ εμέ, θα παίξει μεγάλο ρόλο στη διαφοροποίηση του ύφους των δύο καναλιών. Το ένα θα τη βγάζει με βουλγάρικες (και λοιπές) υπερπαραγωγές, ενώ το άλλο, όντας διεθνές, θα προσφέρει πληθώρα επιλογών, νομίζω.

Λογικα παντως θα υπαρχουν εκπομπες αφιερωμενες στο rock και το metal…

Για να δούμε και την άλλη πλευρά βέβαια πρέπει να το υποστηρίξουμε κιόλας ε? :wink:

λογικα θα χει σιγουρα headbangers ball
αλλα και κατι alternative εκπομπες

και πιστευω θα εχουμε και λαιβ μεταδωσεις απο κανα μεγαλο ευρωπαικο φεστιβαλ

και επισης περα απο το τι ισχυει στην ελλαδα
ενας μεγαλος οργανισμος ονοματος mtv
θα κοιταξει να προωθησει και τα ξενα ειδη μουσικης στην χωρα μας
δηλαδη δεν θα πει χμμ τι ακουνε εδω? Βανδη? οκ, παιζε ολη μερα Βανδη
αλλα θα πει χμμ,με τι γινεται πανικος στον υπολοιπο κοσμο? Με τους ταδε? οκ,βαλε τους ταδε να παιζουν συνεχεια!

τουλαχιστον να ξεκωλησουνε απο το σκυλε-λαικοποπ!!!

γιατι αν μαθει ο κοσμος να ακουει πιο ευκολα ξενη μουσικη,ε πιστευω θα ερθει και μια καλυτερη εποχη για τον ροκ ηχο!

Oταν ακούς ελληνικό +MTV είναι ανησυχητικό …Μακαρι να διαψευστώ…

εγω παντως λεω να βαλουμε πολ ποιος θα θελαμε να παρουσιαζε το headbanger’s ball στην ελλαδα…
ο χακος? :stuck_out_tongue:

Εκτός αν το αναλλάβει η ομάδα κάποιου γνωστού webzine που διαβάζετε καθημερινά και γράφετε και στο forum του…:smiley:

Δεν μου έρχεται κανένα στο μυαλό αυτή τη στιγμή …

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:wink:

MTV = bad
MTV + Greece = :? :? :?

Εγω δεν ξέρω αν είμαι αισιόδοξος, μπορεί να βγεί Μαντ 2 μπορεί να βγεί και κάτι καλύτερο απο αυτά τα τραγικά τηλεοπτικά που παίζονται σήμερα. Οσο ναναι MTV είναι αυτό, όλο και καποιος καλλιτέχνης μπορεί να εμφανιστεί, όλο και θα ακουστεί κάτι άλλο που παίζει στον υπολοιπο κόσμο διαφορετικο απο τον Φοιβο. Θα δείξει το μέλλον και νομίζω θα είναι πολυ καθοριστικό το αρχικό στάδιο των μεταδόσεων του, σχετικά με την πορεία που θα ακολουθήσει…

ΟΧΙ αυτόοοοος!!! ΟΟΟΟΧΙΙΙΙΙΙΙ!!!:? :? :? :? #-o #-o #-o #-o

Νταξ’ αν δω και Χακο Mtv host εχω ολοκληρωθει σαν ανθρωπος.Τρεμε Ray Cokes…:lol: