Mudvayne

τι γνωμη εχετε γι αυτο το group??δεν ειναι ιδιαιτερα δημοφιλης στιν ελλαδα αλλα πιστευω οτι ειναι χαρακτιριστικος ο ηχος τους για την σηνη του metal/metalcore…

Πολύ καλή μπάντα στον χώρο,με κορυφή ίσως το Εnd of all things to come (album)…Τo groove που αποπνέει η μουσική τους είναι πραγματικά αξιοπρόσεκτο…(Αν και στον χώρο κορυφή για μένα είναι και θα είναι οι Disturbed…)

protimo vasika to L.D 50…einai texniko kai poliploko kai vgazei mia apisteuti orgi

Πιστευω οτι το αποκορυφωμα της τεχνικης τους ειναι στο the end…
απλα στο ld50 ακουγωνται πιο παραξενοι!τεσπα αποψεις ειναι αυτα.

φοβερη μπαντα.πολυ ξεχωριστος ηχος.
γενικα με το the end επαθα μεγαλη πλακα.ιδιαιτερα ο μπασιστας παιζει τις καλτσες του.
κριμα που στο Lost and found δεν εξελιχθηκανε και αλλο.και ξεκιναει τοσο ωραια ο δισκος!!

ξερει κανεις αν εχει βγει dvd με υλικο απο το the end… ?
γιατι εχω δει μοναχα ενα που χει λαιβ μονο απο το ld50. (και ειναι φοβερο παρεπιμπτοντως !!)

για να δουμε τωρα τι ετοιμαζουν!!

Ιδιαίτερο group…Εγώ τους πρωτοάκουσα περσι με το lost and found…Aρκετά αξιολογη μπάντα αλλα δεν τους εχω ψάξει πολύ…Για προτείνετε τιποτα αλλο απ άυτους

:wink: :stuck_out_tongue:

Thanx!!I’ll check it out:)

Έχοντας ακούσει τα L.D. 50 και Lost and Found, μου αρέσουν αρκετά.

εβγαλαν ενα καινουριο σινγκλ το dull bou και θα βγαλουν ενα album που οι οπαδοι εχουν επιλεξει τα κομματια…θα’ναι με live,rarities…μπειτε στο site εχει αρκετες πληροφοριεσ…και για τον φιλο που θελει προτασεις για μενα να βρει το ld 50

Ποτε δεν μου εκαναν ιδαιτερη εντυπωση…

αρκετα καλη μπαντα

η τελευταια κυκλοφορια τους μου φανηκε μετρια ομως κατα τα αλλα δεν βρισκω τιποτα αρνητικο να πω

μου κινει το ενδιαφερον το γεγονος οτι αναμεσα σε καθε δισκο τους παρατηρουνται αισθητες διαφορες, υπαρχει δηλαδη μια ποικιλια

το ld50 ειναι πιθανως η καλυτερη δουλεια τους

Εχω περασει περιοδους οπου ακουγα καθε μερα σα τρελος, τωρα περιμενω κατι καινουργιο.
Πολυ καλη μπαντα, με κομματαρες

Νταξει Death Blooms- DIG - Not falling κλασσικα, αλλα και απο τα πιο μοντερνα Happy?

Είχα ακούσει το Not Falling πρώτα, έμπαινε γαμώ, έδινε, και μετά μπαίνει μια φλωριά στη φωνή :expressionless:
Άκουσα και άλλα κομμάτια του δίσκου, τίποτα το ιδαίτερο…

Δεν έκατσα ποτέ να ακούσω ολόκληρο δίσκο, μερικά κομμάτια τους μ’αρέσουν τρελά και κατά καιρούς τα έλιωνα συνέχεια αλλά δεν νομίζω ότι θα ασχοληθώ και ποτέ, μιας και δεν μου κάνει τόσο αίσθηση η μουσική αυτή.

το LD 50 ειναι καλος δισκος

Στα 2 πρωτα δε μου πολυαρεσαν γιατι κοπιαραν πολυ τους Slipknot(τουλαχιστον σ’εμενα ετσι φανηκε)αλλα το Lost & Found μου αρεσε αρκετα.

Eμενα ολα τους μ’αρεσουν αλλα αν και μπορω να ακουω πολυ ωρα,δν τους λες και απο τα αγαπημενα μου…

Δεν κόβω φλέβες, αλλά έχουν καλό γκρουβ γιατί ο μπασίστας τους είναι τρομερός παίχτουρ.

Το δευτερο album τους μου αρεσε παρα μα παρα πολυ. Και τα αλλα καλα ειναι, αλλα το δευτερο, καθ οπως φαινεται, δεν το εφτασαν και δυσκολα θα το φτασουν ποτε.

εγω παντως οποτε ακουω το Dig μου ερχεται να τα σπασω ολα!!!