Municipal Waste

Αυτην την βδομαδα ακουσα αυτην την μπαντα και εχω παθει πλακα!!!
Εντελως Oldschool Τhrash/Crossover,κυριολεκτικα τα σπανε!!Πολυ δυνατα και γρηγορα κομματια!!
Ειδα ενα Dvd τους και πραγματικα γινετε της πουτανας στο club!!Oποιος τους εχει ακουσει ας πει την γνωμη του!
Εχουν κυκλοφορησει τα παρακατω cd…

Ναι είναι αρκετά καλοί! Εχω ακούσει τα Hazardous Mutation & Τhe Art Of Partying (το 2ο το θεωρώ από τις καλύτερες φετινές κυκλοφορίες) θα τους έλεγα thrashcore, εννοείται με την έννοια συγκροτημάτων όπως οι Agnostic Front, D.R.I., S.O.D. και όχι των Machine Head και λοιπών πού εμφανίστηκαν στα 90’s…

Εγώ μέχρι πρόσφατα το μόνο που έιχα ακούσει ήταν το Waste em all, και τους θεωρούσα μία καλή κόπια των SOD. Τίποτα το ιδιαίτερο, καθώς τέτοια συγκροτήματα υπάρχουν ουκ ολίγα.

Έλα ντε που άκουσα και το φετινό όμως. Παρατήρησα μία εντυπωσιακή βελτίωση. Κατ’αρχάς αυξήθηκε αισθητά η μέση διάρκεια των κομματιών ( πλέον φτάνει τα 2 λεπτά περίπου… ). Και κατά δεύτερον έχει αρχίσει να διαφαίνεται και κάποια ( μικρή έστω ) δόση αυθεντικότητας σε αυτό που κάνουν. Θα έλεγα ότι είναι μία συμπαθητική μείξη των SOD, DRI, SACRED REICH, ΝUCLEAR ASSAULT και σε σημεία PRO-PAIN.

οπως ανεφερα και σε αλλο τοπικ σημερα, εκανα το ριβιου για το καινουργιο και αναμενετε αποθεωτικα σχολια. μεγαλη ελπιδα του χωρου πραγματικα…

Αναμενουμε στανταρ αποθεωτικα σχολια…το Art Of Partying αυτο που κανει το κανει τελεια!!
Αν και νομιζω το Hazardous Mutation ειναι ακομα καλυτερο!
Οι τυποι εχουν και απιστευτους στιχους!!Τρελο γελιο ορισμενα κοματια!!

Πολυ ωραιο Review!!!

ευχαριστω πολυ ρε συ.:slight_smile:

βαζω και εδω το λινκ για οσους ενδιαφερονται…

http://www.rocking.gr/review1364.php

Και γαμω τις μπαντες οι M(o)unicipal Waste, εχω ακουσει τον πρωτο και τον τριτο δισκο και ειναι φοβεροι! Μακαρι να συνεχισουν την καλη δουλεια!

Η πρώτη εντύπωση (εξώφυλλα) είναι εξαιρετική.
Ίσως προλάβω και τους ψάξω.

Καλά το Hazardous mutation είναι το ξαδερφάκι του Peace Sells…
σε εξώφυλλo.
Όσον αφορά την μπάντα κάνει καλά την δουλειά της.Παρέα,μπύρες
και municipal waste.Δεν είναι τίποτα ιδιαιτερα πρωτότυπο αλλα εμενα
προσωπικά μου φτιάχνει το κέφι.Καλο δεν είναι αυτό?Aσε που στα live
τους υπάρχει μια ατμόσφαιρα good friendly violent fun.
Thrashαδικα πράγματα. :drunk:

Bump!!!:stuck_out_tongue:
Μαζι με poll
Tσουτσεκια, αλλα γαματη μουσικη!!!
Το πρωτο τους το waste em all ειναι χυμαριο, μονο λεπτα κομματια και να γινεται του DRI/SOD το καγκελο. Απιστευτο δισκακι, ιδανικη αρχη!
Το Hazardous mutuation ειναι αριστουργημα, μας γυρναει σε εποχε 1986 να το ακουμε μετα το Game Over και το Crossover… Χωνουν πολλα nuclear assault στοιχεια, και δημιουργουν το αλμπουμ που δε θα ξεπερασουν ποτε. Μνημειο!
ΤΟ Art of Partying με το οποιο τους μαθανε οι περισσοτεροι (κι εγω) ειναι κι αυτο γαματο, συνεχιζει εκει που σταματησε το προηγουμενο, με πιο πολλα thrash στοιχεια. Εχει την ατυχια να ειναι το επομενο ενος τρομερου δισκου, για μενα.
ΤΟ τελευταιο εχει κραχτει αρκετα. Για το λογο αυτο το ψηφιζω κιολλας. Αλλη μια δισκαρα, σχεδον thrash πλεον, με τη χιουμοριστικη πλευρα να εχει παει περιπατο, αλλα στ αρχιδια μας… Βαλτε και καποια πιο χεβυ-μεταλλαδικα σημεια (που εμενα δεν με χαλανε τοσο) και καταλαβαινετε γιατι καποιοι το θεωρουν μαλακια.
Αυτααα:p

Λατρευουμε με τρελα τα 3 πρωτα και θελω να ακουσω καλα το τελευταιο οποτε δεν
ψηφιζω ακομα.

Συμφωνώ με cynic σχεδόν σε όλα, εκτός από το τελευταίο που δεν μου άρεσε και πάρα πολύ…Τους έμαθα επειδή είδα το live εδώ και μου άρεσε το όνομα :stuck_out_tongue:
αλλά Art of Partying κορυφή πρώτη αγάπη πως να το κάνουμε8)


Now playing: Edguy - Arrows Fly
via FoxyTunes

Hazardous απο εμενα! Με αυτο τους εμαθα και τους αγαπησα.

Για το τελευταιο θα συμφωνησω, το περιμενα και εγω σε πιο thrashopunk/crossover μονοπατια, αλλα γαμει ουτως ή αλλως :stuck_out_tongue:

To Art Of Partying ειναι λιγο πιο κατω απο το Hazardous, στο ιδιο στυλ αλλα οχι τοσο χαωδες οσο το Hazardous.

Και ‘νταξ’, το Waste Em All ειναι η αλητεια της υποθεσης :smiley:

Και τα 4 παντως ακουγονται παρα πολυ ευκολα μονοκοπανια :smiley:

Hazardous Mutation στους 10 δίσκους δεκαετίας pour moi… Xωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι και άλλοι δίσκοι δεν γαμούν…Προσκυνώ δηλαδή και art of partying και waste em all

Aπό τις λίγες μπάντες της φάσης που γουστάρω τόσο πολύ

Κρίμα που και το live δεν πήγε όπως θα’ πρεπε ρε πούστη μου

O δευτερος του massive aggressive να παρουσιαστει να τον κερασω μπυρες:p

Εγω ημουν :stuck_out_tongue:

Hazardous Mutation και τα μυαλα στο μπλεντερ
Συνολικα ειναι καλυτερος δισκος απο το Αρτ, το οποιο εχει τα περισσοτερα χιτακια.
Το τελευταιο ηταν ομως απογοητευση…

Τους έμαθα από ένα φίλο μου που γουστάρει Punk/Hardcore το καλοκαίρι και καραπωρώθηκα. Κατέβασα τη δισκογραφία. Από τα 3 πρώτα γούσταρα πολύ το The Art Of Partying αλλά το Massive Aggressive ήρθε και γάμησε ώς ο πιο ώριμος δίσκος τους.
Λιγότερα κομμάτια για μπυρόνια (όχι ότι μας χαλάνε αλλά δε μπορούν να γράφουν συνέχεια γι αυτό) και με πώρωση να περισσεύει, ο δίσκος τα σπάει και σε αυτόν πάει η ψήφος μου:metal:

Hazardous Mutation από μένα. Από τα κορυφαία θρας άλμπουμς και γενικότερα απίστευτα δυνατή και εκρηκτική μπάντα.