Muse στην Ελλάδα;;;

http://www.enjoy.gr/music/muse/2575.html :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Ίδωμεν…

Αν ισχύει ας μάθουμε για να αρχίζω να τον χαιδεύω από τώρα.

Βρε παιδιά, έτσι αρχίζουν οι φήμες και στο τέλος μας φταίνε οι διοργανωτές. Μην τα ξαναλέμε, και οι Metallica έρχονται κάθε χρόνο. Κάντε υπομονή και όταν ανακοινωθεί ΕΠΙΣΗΜΑ θα το μάθετε με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Κάνεις στάχτη τα όνειρα μικρών εκκολαπτόμενων χορευτών υπό τους ήχους του Supermassive. :cry:

Βασικά το μόνο που με ανησυχεί είναι πως η εμφάνισή τους στο Rockwave του 2004 ακυρώθηκε κάπως άκομψα, με αποτέλεσμα μία “θυμωμένη” ανακοίνωση της Didi… Αλλά και η Didi να μη θέλει (που πλέον όχι να θέλει, τούμπες πρέπει να κάνει…) υπάρχουν κι άλλες εταιρείες!

Αμα ειναι να βγαλει με τους Muse φραγκα η Didi, θα πουν περασμενα ξεχασμενα, σιγα μην κολησουν στο τι εγινε το 2004, και τοτε τα η ανακοινωση βγηκε φυσικα επειδη η Didi θα εχανε φραγκα, οποτε αυτο το περιστατικο δεν νομιζω οτι θα επιρεασει κατι.

[size=7]Μuse!!!
Μuse!!![/size]
[size=6]Μuse!!!
Μuse!!![/size]
[size=3]Μuse!!!
Μuse!!![/size]
[size=2]Μuse!!!
Μuse!!![/size]
[size=1]Μuse!!!
Μuse!!![/size]

+1

+1

Φέρτε τους και πληρώνω κι εγώ αν είναι!!!

Έχω ένα Best. Καλοί είναι, αλλά προτιμώ άλλα πράγματα στον alternative χώρο.(Cranberries, 3 Doors Down, Radiohead και τελευταία Rasmus στους οποίους -κακώς!- δεν είχα δώσει σημασία.)

Οι Radiohead δεν μ’αρέσουν οπότε δε θα σχολιάσω. Όμως από 3 Doors Down και Cranberries, τους οποίους συμπαθώ εξίσου, πιστεύω πως οι Muse είναι σαφώς ανώτεροι. Πάρε το τελευταίο και θα καταλάβεις :wink:

Γούστα είναι αυτά, δεν υπάρχουν ανώτεροι και κατώτεροι.

+1

+1

Φέρτε τους και πληρώνω κι εγώ αν είναι!!![/quote]

Αν έρθουν κόβω τα βιάγκρα…

Έχουν βγάλει best οι Muse και δεν το ξέρω;;
8O

και 'γώ προτιμώ άλλα πράγματα απο alternative αλλα και αυτούς δεν θα με πείραζε να τους δώ.

Έχουν βγάλει best οι Muse και δεν το ξέρω;;
8O[/quote]
Sorry, λάθος μου. Επιλογές ήθελα να πώ.

Βασικά δεν πιστεύω πως είναι οι Muse alternative. Στα αυτιά μου ακούγονται ως κάτι ανάμεσα σε: Radiohead, Depeche Mode, Dream Theater και Queen (όχι τόσο στον ήχο, όσο στη γενικότερη φιλοσοφία)…Απίστευτος συνδυασμός έτσι;

Όχι

Απίστευτο αυτί!

Γιατί; Διαφωνείς; Στους Radiohead μοιάζουν στα φωνητικά, στους Mode στις pop στιγμές τους, στους Theater στα prog ξεσπάσματα (ναι, έχουν και τέτοια) και τα “βαριά” riffάκια και στους Queen είπαμε…στη φιλοσοφία :wink: !!

Προσκυνώ τον Μπαμπινιώτη του rocking forum ! Εύγε Κόζυ ! Τα σέβη μου…

ίσως να μήν είναι τόσο ξεκάθαρη η κατηγορία στην οποία ανήκουν αλλά νομίζω οτι τείνουν περισσότερο προς την alternative κατεύθυνση.