Mushroomhead

Μα ειναι δυνατον;;; Δεν υπηρχε thread για Mushroomhead τοσο καιρο;;;
Anyway, πειτε γνωμες…

Kαι παρτε το ενα και μοναδικο Sun Doesn’t Rise!!!

Αν και γενικά δεν είμαι fan της μουσικής που παίζουν οι Mushroomhead, τα άλμπουμ XX (2001) κα ΧΙΙΙ (2003) τα άκουσα με περίσσεια ευχαρίστηση!!!
Κομμάτια σαν τα ‘‘Never Let It Go’’, ‘‘Xeroxed’’, ‘‘Solitaire/Unraveling’’ (φανταστικό video-clip), τα ‘‘σπάνε’’!!!

Με την πρώτη περίοδο της μπάντας δεν έχω πολύασχοληθει, ενώ ο τελευταίος τους δίσκος ‘‘Savior Sorrow’’ δεν μου άρεσε καθόλου! Αν δεν κάνω λάθος θα κυκλοφορήσουν καινούργιο δίσκο τον άλλο μήνα με τίτλο ‘’ Beautiful Stories For Ugly Children’’

Σαν μπάντα πάντως αξίζουν πολλά (για το είδος τους πάντα):thumbup::thumbup::thumbup:

το XX και το ΧΙΙΙ μαρεσαν και μενα
ιδιαιτερα το ΧΙΙΙ μαρεσε παρα πολυ - μεσολαβησε και η συμμετοχη του kidman των meshuggah που καθησα και ασχοληθηκα για να λεμε και την αληθεια

η φωνη του jmann ειναι φοβερη και κριμα που εφυγε

το saviour sorrow μου φανηκε πολυ industrial και χωρις ο νεος τραγουδιστης να μου γεμιζει το κενο του jmann , το παρατησα

τα παλια δεν τα χω ακουσει

να δουμε τι θα λεει και το καινουργιο

Έγω έχω ακούσει ολοκληρωμένα μόνο το ντεμπούτο, το οποίο σαν σύνολο είναι πολύ καλό και έδειχνε ότι η μπάντα είχε φαντασία και μπορούσε να προχωρήσει. Μετά τους έχασα,ίσως επειδή ότι άκουσα απο 'δω κι απο 'κει δεν μου είπε και πολλά…

Το Solitaire/Unravelling είναι φοβερή κομματάρα. Και θυμάμαι που έλιωνα videoclip συνεχόμενα, εντελώς τέλειο

Kαι πράγματι, μεγάλο πλήγμα το ότι έφυγε ο Jmann. Ίσως σε αυτόν οφείλεται και η συμμετοχή του Kidman, εξάλλου το I των Θεών βγήκε από το δικό του label, την Fractured Transmitter

yeap
πρεπει να κανανε καποιες “αλλαξοκολιες”… :PPP

btw
εχει ακουσει κανεις το γκρουπακι που κανε ο jmann
με τον hoglan στα τυμπανα
τους pitch black forecast???

Είχα ακούσει κάτι ψιλά, χωρίς να εθουσιαστώ ιδιαιτέρως.
Αλλά μόνο κάτι ψιλά. Οπότε είμαι αναξιόπιστος

εγω το χα ακουσει ολοκληρο
αλλα το χα βρει σε χαλια ποιοτητα και το παρατησα

δεν θυμαμαι να ητανε κατι σουπερ
αλλα περναγες καλα

και ειχε και διασκευη σε thin lizzy !!!

Απιστευτο συγκροτημα!Γουσταρα πολυ παλιοτερα,τωρα εχω σταματησει να ασχολουμαι…Ωρα να ξαναρχισω.

Ωραίο συγκροτημα με αγαπημένα για μένα songs τα Sun Doesn’t Rise, Solitaire/Unravelling και Bwomp. Θα συμφωνήσω επίσης σε αυτό που είπώθηκε παραπάνω ότι ο J mann έχει φοβερή φωνή και ήταν πλήγμα για την μπάντα ότι έφυγε…

Επίσης είχε πολύ πλάκα η κόντρα που είχαν οι φανς τους με τους φανς των slipknot :stuck_out_tongue:

Περναω μαλλον την 6η φαση κολληματος με Mushroomhead (ωω ναι, τις μετραω) και λεω να κανω ποστ μπας και το δει κανεις και ασχοληθει με το θρεντ… γαιτι ειναι πραγματικα κριμα…αξιζουν πολλα περισσοτερα!!!