Music DVDs

Εδω και κανα 2μηνο που απακτησα DVDR εχω ξεσκιστει κιριολεκτικα να γραφω Dvds. Νεο κολλημα?? Μαλλον… :roll:
Μερικα απο αυτα ειναι παραπολυ καλα…
Χθες μολις ειδα το Pantera - Bulgar Videos from Hell

Μπορει ναι ειναι και το πιο rock n’ roll βιντεο που εχει πεσει στα χερια μου… Road movie σχεδον ολο, με διαφορα χαβαλετζιδικα σκηνικα απο περιοδιες και διαφορα κομματια απο live τις μπαντας…
Ενα αλλο που μ’αρεσε πολυ ηταν το Chaos Dvd - Sepultura

, το οποιο εχει μεσα εκτος τον αλλον και ενα live τους στην Ισπανια απο το 1991!!! Το οποιο ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! Η μπαντα εσπερνε κανονικα τοτε!!!
Οταν θυμηθω κανα αλλο η γραψω κανα καινουριο …ενημερωνω…

Παιζει κανενα που γουσταρετε εσεις πολυ???

αν και δεν θα σου αρεσει η απαντηση μου,εχω ολα τα dvd των metallica αλλα αυτο που ξεχωριζω ειναι το ‘‘cunning stunts’’ που εχει μια συναυλια απο το Texas τον Μαιο του 1997… :smiley:

Ακόμα τα περιμένω αυτά τα metallica να τα αντιγράψω και εγώ ο έρμος… :twisted:

Doomed, ανσου άρεσε το Chaos DVD, τότε ψάξε βρές το Under Siege. Έχει live από την Βαρκελώνη το 1992, που είναι όλα τα λεφτά.

Επίσης, κορυφή είναι και το Still Reigning των Slayer, που έχει το encore της μπάντας, που παίζουν ολόκληρο το Reign In Blood. Πολύ καλό είναι και το War At The Warfield.

Τέλος, από metallica, το απόλυτο live για μένα είναι μακράν το Liv eShit DVD, με την συναυλία του San Diego το 1992…

Προσπαθώ να πείσω τον τύπο στο videoclub μου να φέρει καμια 20αρια συναυλίες γμτο :cry:

Έχω και εγώ dvdr αλλά δε βρίσκω κάτι καλό από συναυλίες να αντιγράψω γμτο!!!

Rammstein ψάχνω σαν τρελός :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Makran to kalutero mousiko dvd - kaula - epos - theila apotelei to LIVEHSHIT. Ola talla apla akolouthoun.

Ektos kai an kukloforhsei to Made In Japan twn Purple :wink:

Episis Cunning Stuns apo Metallica
War At Warfield apo Salayer
Evolve apo Paradise Lost
Were You There? apo ANathema
BE DVD apo Pain Of Salvation
Scenes From A Memory apo Dream Theater \m/

to rock in rio apo maiden,imaginations through the looking glass apo guardian,oi metallica me thn orxistra tou san franchisko
:roll:

LAST SUPPER

8a diafoniso!! :stuck_out_tongue:
RUSH IN RIO!!

Pain of Salvation - Be.
Ότι καλύτερο έχω δει στον χώρο.

.-

Αυτο λεω οτι ειναι μεσα στο chaos!!!

Το εχω, και σπερνει!!! Απλα οχι σε Dvd, αλλα σε VCD… :frowning:

Μερικά από τα καλύτερα dvd που έχω δει:
1.Dream Theater :“Metropolis 2000:Scenes…” & “Images & words”
2.Rush :“rock in Rio”
3.Triumph :“US festival”
4.Ac Dc :“Stiff upper lip-live”
5.Threshold :“Critical energy”

To “Be” είναι τόσο ατμοσφαιρικό όσο στο cd;Είναι το πρώτο αλμπουμ τους που δεν μου άρεσε.Περί ορέξεως…
Περιμένοντας το νέο dvd των Fates γιατί τα παλιά…άστα να πάνε,τα λεφτά μας πίσω!

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!!!
Ξεχασαμε Ac/Dc!!!

αυτα που εχω εγω ειναι το Live at donington

το οποιο ειναι πολυ εντυπωσιακο λογο κοσμου και μεγαλης σκηνης,
αλλα το καλυτερο ειναι το No Bull!!!

Τρελο live!!!
Και αυτο σε VCD το εχω ομως… :frowning:

Για πειτε κανενα καλο μαγαζι με μουσικα dvd… 8)

  1. Καλές τιμές έχει το Metropolis, o Patsis και το Rock City… Οι τιμές στα DVD έχουν πέσει, έτσι πιστεύω. Στο internet www.play.com, είναι το καλύτερο site για αγορές DVD από το Internet χωρίς ταχυδρομικά έξοδα. Καλό site επίσης: www.bensonsworld.co.uk

Συμφωνώ για τα παραπάνω live όπως Ac Dc, Metallica, Slayer k.l.p. Εγώ θα πρότεινα επίσης τα DVD του Mike Oldfield. Ο άνθρωπος είναι θεός στα live. Τα καλυτερα του είναι τα Tubullar Bells και το Live in Berlin. Οπτικοακουστική πανδεσία. 8)

P.s. το cunning stunts δεν μπορώ να το αντιγράψω με 5.1 ήχο γιατί η ανάλυση γίνετε άθλια. Το έχει αντιγράψει κανείς και αν ναι πλίζ ας πεί πως… :roll:

Σιγα το live που ηταν το last supper.Δεν τραβαγανε πολυ οι sabbath.

Egw pisteuw pws to kaliterw dvd einai to Live Shit!
Milame oi metallica spernoun!
Vevaia korifaio einai kai to Cliff 'em all opou paizei kai o theos Burton alla isterei se poiotita…

gine ke si 50 kati xrono, me to abuse opos ton ozzy ke kane oti kani!!! : :twisted: :twisted:

Παιδιά όσοι ξέρουν τους Pain Of Salvation και δεν έχουν επενδύσει ήδη, να πάρετε το be dvd. Μιλάμε για όνειρο.
25ευρώ αλλά αξίζει .